Naujienų srautas

Veidai2019.05.24 21:47

„Ką po darbo?“ Ramūnas Grumbinas: mėgstu pasisunkinti sau gyvenimą

LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas savo laisvalaikio be judėjimo neįsivaizduoja. Bėgimas varžybose kartais užsitęsia ir iki keliolikos valandų, tačiau visų svarbiausias jam – meditacinis sporto poveikis. „Tai ritualas, padedantis palikti problemas nuošalyje“, – sako jis.

„Norėtųsi, kad visas gyvenimas būtų laisvalaikis, bet turi ir dirbti. Tačiau laisvas laikas man labai svarbus, be jo negalėčiau dirbti produktyviai. Būnu iš anksto sugalvojęs, ką veiksiu – mano laisvalaikis labai aktyvus“, – kalba R. Grumbinas.

Po darbo LRT sporto prodiuseris bėgioja, vaikščioja, neseniai vėl ėmė plaukioti – įšokęs į baseiną nuplaukia du kilometrus. Kaip teigia R. Grumbinas, bėgiojimas labai gerai „išvalo“ galvą.

„Mėgstu bėgti toli, ilgai. Keliu sau iššūkius, mėgstu pasisunkinti sau gyvenimą: bėgti į kalną, nuo kalno. Lenktyniauju ne su kitais, o su savimi“, – pasakoja jis.

Anot R. Grumbino, bėgimas varžybose kartais užsitęsia ir iki keliolikos valandų: „Esu kelis kartus nubėgęs ir 85 kilometrus. O rudenį keliu sau tikslą – pirmą kartą [nubėgti] triženklį skaičių, tai yra 119 kilometrų – dalyvausiu Turkijoje vyksiančiame „Ultra-Trail“ ture.“

Jam svarbesnis ne fizinis, o dvasinis ir meditacinis sporto poveikis. Tai ritualas, padedantis palikti problemas nuošalyje. „Kai išsikrauni fiziškai, persikrauna ir mintys“, – teigia R. Grumbinas.

Taip pat jis nuo vaikystės labai mėgsta skaityti: viena iš įsimintiniausių knygų – E. Canetti „Apakimas“.

„Tai nuostabi knyga apie vyro ir moters santykius ir tai, kad mes labai dažnai įsivaizduojame, ką žmonės pagalvojo, pasakė. Nepaklausiame tiesiai ir iš viso to būna labai įdomių situacijų“, – sako R. Grumbinas, rekomenduojantis šią knygą perskaityti kiekvienam.

Plačiau – vaizdo įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi