Veidai

2019.05.16 18:12

Tik LRT.lt: Jurijus Veklenko – apie lemiamos kovos jaudulį, įkvepiantį pyktį ir karišką aistrą

Ramūnas Zilnys, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.16 18:12

Ketvirtadienio vakarą Tel Avivo parodų centre Lietuvos atstovo „Eurovizijoje“ Jurijaus Veklenko laukia lemiama kova, kurios jis laukė ne vieną mėnesį.

Antrajame didžiausio Europos dainų konkurso pusfinalyje jis susirungs su septyniolika konkurentų. Tikslas – pelnyti vieną iš dešimties kelialapių į šeštadienį vyksiantį finalą.

Dvyliktuoju numeriu pasirodysiantis Jurijus atliks dainą „Run With The Lions“. Artėjant vakarui, dainininkas užkulisiuose stengiasi vengti bet kokio nebūtino bendravimo, leisti pailsėti balsui. Dainininkas neslepia, kad jau prasidėjo ir jaudulys, nors savo pasirodymu trečiadienį vykusioje generalinėje repeticijoje (kurią stebėjo ir balsuojančių šalių komisijos) liko visiškai patenkintas.

Ketvirtadienio popietę dainininkas dalyvavo paskutinėje generalinėje pusfinalio repeticijoje.

„Jei atvirai, jaudulys kartais apima taip, kad atrodo, jog tuoj supykins. Bet kai tik žengiu į sceną, jį tarsi ranka nuima. Šioje scenoje būti labai gera. Puikus apšvietimas, tobulas įgarsinimas, viskas nuostabu.

Ar Tel Avive buvo dienų, kai pagalvodavau, kam aš į visa tai įsivėliau? Kiekvieną rytą, bet tik sekundei. Žinau, kodėl čia esu ir ko noriu siekti“, – kalbėjo Jurijus.

Kaip ir visa Lietuva, jis tikisi, jog pavyks žengti į finalą, o ten norintis rungtis dėl vietos pirmajame dešimtuke.

„Nenoriu į širdį sudėti per didelių vilčių, kad nereikėtų po to nervintis, jei nepavyks.

Noriu daug, bet reikia eiti žingsnis po žingsnio. Dabar visos mintys – apie šį pusfinalį, paskui žiūrėsime“, – kalbėjo dainininkas.

„Eurovizija“ nepakeitė jo įpročių – bendraudamas su žiniasklaida ir gerbėjais jis daug šypsosi ir atrodo visiškai atsipalaidavęs, bet užkulisiuose stengiasi ieškoti vienatvės, ramybės ir beveik niekada nesiskiria su ausinėmis.

„Scenoje esu atviras, bet viduje – uždaras, tai tiesa. Bet anksčiau buvau dar labiau užsisklendęs. Užsidedu ausines ir man viskas vienodai šviečia.

Kai aplink daug žmonių, aš greitai pavargstu. Net pradeda galvą skaudėti. Bet tada grįžtu į savo kambarį, pabūnu su savimi dvi minutes, ir vėl viskas gerai“, – šypsojosi Jurijus.

Kad pajustų scenai būtiną užsivedimą, prieš pasirodymą jis daro atsispaudimus ir pasiklauso reperio Eminemo dainos „Say What You Say“.

„Jis man suteikia agresijos. Išeinu iš kambario labai piktas, o tada tą pyktį scenoje paverčiu teigiama emocija. Gal ir keista, bet taip yra“, – pasakojo dainininkas.

Prieš išvykdamas į generalinę repeticiją, jis pristatė ketvirtadienį internete išleistą debiutinį savo albumą „Mano sapnuose“. Net trejus metus ruoštas albumas, pagaliau pasiekęs klausytojų telefonus ir kompiuterius, Lietuvos atlikėjui buvo lyg ilgai laukta dovana pačiam sau.

Grįžęs į Lietuvą, jis tikisi surengti albumo pristatymo koncertą, bet turi ir dar vieną, labiau netikėta norą ir planą.

„Eurovizijos“ žurnalistų ir gerbėjų dėmesį jau patraukė Jurijaus atviravimai apie jo kariškus pomėgius.

Dainininkas ne tik mėgsta dėvėti militaristinio stiliaus drabužius, vaikšto su kariška kuprine, papuošta Vyčiu, bet ir mielai pasakoja, jog kiekvieną mėnesį kartą ar kelis sykius keliauja į šaudyklą.

„Turiu savo mėgstamus pistoletus, į taikinius prašaudau 50-60 eurų. Man tai – laisvalaikis.

Niekada nesu buvęs medžioklėse, nesmerkiu šio pomėgio, bet nemanau, kad tai reikalingas dalykas.

Pateisinčiau tik tuo atveju, jei atsidurčiau negyvenamoje saloje ir reikėtų nudobti gyvūną, kad nemirtum iš bado ar šalčio“, – svarstė J. Veklenko.

Vaikystėje ir paauglystėje sportu nesidomėjęs vyras pripažino – kai užaugęs pradėjo nuolat lankytis sporto salėje, pradėjo intensyviai domėtis karyba, kuri žavėjo nuo mažens.

Šiuo metu tai net galima pavadinti jo aistra. Nors kariuomenėje tarnauti Jurijui neteko dėl sveikatos problemų – prieš kelerius metus jis susilaužė stuburą.

„Tačiau pirmas dalykas sugrįžus – būtinai užsirašysiu į šaulius. Jau domėjausi, man tai leidžiama.

Gebėjimas apsaugoti kitą, žinojimas, kad reikalui esant galiu stoti už tėvynę – mane žavi ta mintis. Žaviuosi kariška stiprybe ir disciplina, tai padeda ir man, kaip dainininkui.

Kartais ir pavaidinu kariškį, bėgiodamas miške ir į kitus vyrus šaudydamas plastikiniais rutuliukais. Šratasvydis – pramoga, kai pamatai, kad vyrai yra dideli vaikai“, – kalbėjo atlikėjas.

Negana to, ateityje jis ketina įsigyti ginklą. Tik pradžiai reikėtų išspręsti mažytę problemą.

„Turėčiau kraustytis į kitą butą, nes turint ginklą reikalingas labai sunkus, į sieną arba grindis įmontuotas seifas“, – šyptelėjo Jurijus.

Į „Eurovizijos“ sceną jis žengs su apyranke, į kurią įpinti Lietuvos vėliavos spalvų siūlai.

Pirkdamas ją, Jurijus parėmė fondą, besirūpinanti pagalba Lietuvos kariams. Taip pat turi knygą „Gabrieliaus kariai“ apie Lietuvos specialiųjų pajėgų istoriją. Ir ragina visus prisidėti prie paramos žmonėms, kurie mūsų šaliai atiduoda labai daug.

„Tas fondas padeda ir žuvusių karių šeimoms. Apie būdą paremti sužinojau iš Gabrieliaus Liaudansko – Svaro paskyros „Instagram“. Yra du dalykai, kurie man labai patinka, abu jie prasideda raide „G“. Ginklai ir „G & G Sindikatas”, – geros nuotaikos neprarado J. Veklenko.

Šį vakarą jo ginklai – balsas, lyrika ir šypsena. Jurijus tiki, kad jo eurovizinė svajonė ketvirtadienio vakarą dar nesibaigs. Tačiau jau žino, kad būdamas šešiolikos nebūtų patikėjęs tuo, kas vyksta šiandien.

Būtent tokio amžiaus jis, viešėdamas stovykloje Prancūzijos vienuolyne, išdrįso garsiai uždainuoti prie laužo. Ir nuo laiko supranta, kad jo gyvenimo svarbiausia aistra – muzika.

„Ką tas šešiolikmetis pasakytų, jei pamatytų mane dabar? Būtų paklausęs, kaip man pavyko į sporto salę tiek vaikščioti. Nes tada aš tikrai buvau gana apkūnus. Nubėgęs šimtą metrų, krisdavau ant šono.

Bet šiaip, tikiu, tas šešiolikmetis pasakytų, kad viskas man susiklostė neblogai“, – mirktelėjo akimi Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“.