Veidai

2019.05.15 13:38

Įvertino „Eurovizijos“ pusfinalį: Krupavičius gaili lenkių, Filmanavičiūtė jautėsi lyg tetos jubiliejuje

su australe palyginta Genytė nepyksta
Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.05.15 13:38

Antradienį paaiškėjo dešimt dalyvių, kurie pateko į didįjį „Eurovizijos“ finalą. Bene vienbalsiai visi pripažįsta, kad jis nebuvo įspūdingas, ypač daug diskusijų sukėlė beskonybe dvelkiantis San Marino atstovo pasirodymas ir jo patekimas į finalą. O su australe palyginta Vaida Genytė šypsosi, šios atlikėjos daina jai patiko, bet pateikimas scenoje sukelė dvejonių.

„Izraeliui skrieja simpatijos už renginį. Lygybės, laisvės, meilės žinutės palietė labai jautriai. Sakyčiau, kad turim ko pasimokyti“, – taip pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį įvertino Dovilė Filmanavičiūtė.

Tačiau jai pirmasis pusfinalis pasirodė netikėtai silpnas. D. Filmanavičiūtės tikinimu, stebint jį kilo jausmas, kad ant scenos vyko ne 2019, o 2000-ųjų konkursas.

„Socialiniuose tinkluose ėmė sklisti žinutė, kad Jurijus pirmąjį pusfinalį būtų laimėjęs be kovos. Vokaliai buvo daug nesusipratimų, pavyzdžiui, belgo kūrinys nuostabus, o atlikimas koją pakišo taip, kad Belgijos finale nematysime. Man dėl to labai gaila – šalis kasmet džiugina puikiu savo muzikiniu skoniu“, – portalui LRT.lt sakė D. Filmanavičiūtė.

Ji pasidžiaugė dėl estų pasirodymo, tačiau jos favoritai buvo islandai „Hatari“.

„Eurovizija 2019“. Islandija. Hatari – „Hatrið mun sigra“

„Finalą prognozavau ir čekams. Labai prajuokino australė, bet buvo akivaizdu, kad ji abejingų nepaliks“, – tikino D. Filmanavičiūtė.

Didelių diskusijų sukėlė San Marino atstovo patekimas į didįjį „Eurovizijos“ finalą. Jo pasirodymas D. Filmanavičiūtei ir priminė 2000-uosius metus.

„Remdamasi savo patirtimi, net neabejojau, kad jis bus finale, o jame, patikėkite, užims aukštą vietą. Panašu, kad žmones „užkabino“ tas naftalininis paprastumas. Aš jaučiausi kaip tetos jubiliejuje ir užsimaniau baltos mišrainės vidury nakties!“ – šmaikštavo D. Filmanavičiūtė.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjo Igno Krupavičiaus favoritai pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje buvo labai skirtingi. Nuo savo energetika, aiškia pozicija ir įspūdingu performansu išsiskyrusių islandų „Hatari“ iki tyrų, paprastų ir įtraukiančių Slovėnijos atstovų. Jį taip pat užbūrė graikė Katerine Duska.

„Dainos konkurse nuteikia maloniai: jos įvairiapusiškos, nešabloniškos. Aš pasisakau už kultūrų įvairovę, todėl „Eurovizija“ tam yra puiki platforma. Kartais net gaila, kad dainos susiniveliuoja ir dingsta šalies išskirtinumas bei šarmas“, – portalui LRT.lt sakė I. Krupavičius

Jo manymu, nepelnytai neįvertintos liko Lenkijos atstovės.

„Eurovizija 2019“. Lenkija. „Tulia“– „Fire of Love (Pali się)“

„Jų tradicinė daina turėjo žymiai daugiau ryškių spalvų nei San Marino atstovo, kurio patekimas į finalą nustebino. Jo pasirodymas ne tik, kad buvo neskoningas, bet jame net nebuvo jokios ironijos“, – kalbėjo I. Krupavičius.

Portalo LRT.lt žurnalistas Ramūnas Zilnys australę Kate Miller-Heidke šmaikščiai palygino su dainininke Vaida Genyte. Dainininkė patikino, kad australės daina jai patiko, nors jos pateikimas scenoje – diskutuotinas klausimas.

„Eurovizija 2019“. Australija. Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“

„Pirmasis pusfinalis įspūdžio man nepaliko. Jis atrodė ganėtinai silpnas, o kai kurie pasirodymai buvo netgi juokingi“, – portalui LRT.lt sakė V. Genytė.

Ji tikino nenustebusi, kad Lenkijos atstovės nepateko į didįjį „Eurovizijos“ finalą.

„Man jų pasirodymas nebuvo įspūdingas. Nors anksčiau, kai klausiau jų dainą galvojau, kad ji turėtų patekti į finalą“, – kalbėjo V. Genytė.

Anot dainininkės, jai „Eurovizijoje“ patinka tuo, kad čia atsiskleidžia balsų ir pasirodymų išskirtinumai. V. Genytė mano, kad šiame dainų konkurse atlikėjai privalo stebinti žiūrovus.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt