Naujienų srautas

Veidai2019.05.15 12:04

Audrius Giržadas apie pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį: kai kurie pasirodymai priminė cirką

LRT.lt 2019.05.15 12:04

Po pirmojo 2019 metų „Eurovizijos“ pusfinalio LRT vyriausiojo prodiuserio Audriaus Giržado mintyse – emocijų kaleidoskopas. Pasak jo, šiame pusfinalyje buvo dalykų, kuriuos norėtųsi „atmatyti“. „Jeigu taisyklės leistų, ko gero, scenoje pamatytume ir mešką ant dviračio“, – sako A. Giržadas.

Anot jo, pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis buvo labai įvairus: ir su gražiais dalykais, ir su tokiais, kuriuos norėtųsi „atmatyti“. LRT vyriausiąjį prodiuserį nustebino tiek rezultatai, tiek pasirodymai.

„Man labai patinka, kad šiemet itin ryški takoskyra tarp to, ką mūsų „Eurovizijos“ ekspertai mėgsta apibūdinti kaip „euroviziška“ ir „neeuroviziška“. Džiugu, kad šiemet daug „neeuroviziškų“ ir muzikos, ir sceninių sprendimų. O išgirdęs kai kurias dainas iškart matai – rašė kaip „Eurovizijai“: ilgos, daug triukšmo. Linkėčiau nuo to bėgti“, – kalba A. Giržadas.

LRT vyriausiasis prodiuseris išskyrė Australijos atstovės pasirodymą (Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“). Anot jo, vienu metu atrodė, jog „Eurovizijoje“ už pasirodymą svarbesnė tampa muzika, tačiau šiemet scenoje galima išvysti ir cirko elementų.

„Eurovizija 2019“. Australija. Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“

„Jeigu taisyklės leistų, tai, ko gero, scenoje pamatytume ir mešką ant dviračio. Negaliu sakyti, kad tai blogai – Australijos artistė besisiūbuodama ant kuolo sugebėjo ir dainuoti. Reikia ir jėgos, ir drąsos. Tačiau man tai labiau primena „Cirque du Soleil“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Tačiau šis pasirodymas, anot jo, buvo profesionalus – jį galima priimti arba nepriimti. Kitas A. Giržado išskirtas pasirodymas – portugalų (Conan Osíris – „Telemóveis“). Pašnekovas palygino jį su aštriu maistu: arba labai mėgsti, arba nemėgsti.

„Negali atsikąsti pusę pipiro ir sakyti, gal ir buvo skanu. Tai buvo visiškas pipiras. Deja, didžioji dalis jį išspjovė“, – sako LRT vyriausiasis prodiuseris.

„Eurovizija 2019“. Portugalija. Conan Osiris – „Telemóveis“

A. Giržado nuomone, antrame pusfinalyje laukia rimtas stumdymasis alkūnėmis: beveik visos šalys, kurios tradiciškai patenka į finalą, pasirodys būtent šiame pusfinalyje. Anot jo, Jurijus išlieka išoriškai ramus, tačiau, žinoma, viduje jaudinasi.

„Pusryčiaudami kalbėjomės su pritariančiosiomis dainininkėmis, jos sakė: „Jau „parėjo“. Visą naktį galvojome, kas bus rytoj.“ Ir tai natūralu – jeigu visiškai nesijaudintum eidamas į tokią sceną, būtų blogai. Bet Jurijus yra padaręs tikrai viską, ką turi padaryti, visus namų darbus, kaip ir visa komanda. Belieka padaryti pagrindinį dalyką – pasiimti balsus“, – kalba A. Giržadas.

LRT vyriausiasis prodiuseris į „Euroviziją“ išvyko jau devintą kartą. Nors kaskart žiūrovai per televizoriaus ekranus išvysta įspūdingą reginį, pasak jo, daug įdomių dalykų lieka ir už kadro.

„Man visada, jeigu žiūriu iš salės, kas būna retai, įdomiausias dalykas – scenos pakeitimai per 30 sekundžių, kol rodomas videoatvirukas. Viešbutyje su mumis gyvena didelis būrys „vyrų-spintų“, bandėme spėlioti, ką jie dirba. Galų gale nutarėme, kad tai ir yra ta komanda, kuri pakeičia sceną per 30 sekundžių“, – sako jis.

Anot A. Giržado, jie kartu su dainininkais repetuoja visas dienas, per visas repeticijas kaskart, kad ir kiek kartų atlikėjas dainuotų, į sceną suneša ir išneša visas dekoracijas.

„Yra tekę matyti situaciją Vokietijoje: vaikinas, kurio darbas buvo iš nueinančio artisto paimti mikrofoną ir nunešti jį nuo scenos, visą laiką bėgiojo tą ratą. Atsitiko taip, kad per vieną iš transliacinių koncertų kažkas jam užkirto kelią. Ir jis puikiai suprasdamas, ką daro, kad nespėja nubėgti nuo scenos, o jau skaičiuoja 3... 2... 1... Jau tuoj jungs muziką, griuvo už scenos, kuri gana aukšta. Jį išvežė su greitąja sulaužyta ranka. Tokie atsidavę žmonės čia dirba visą laiką“, – pasakoja jis.

Plačiau – vaizdo įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi