Veidai

2019.05.14 16:53

Lietuvos eurovizininkų nuotykiai išvykoje prie Negyvosios jūros: alinančiame karštyje sugedo autobusas

Gertrūda Stripeikytė, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.14 16:53

Lietuvos atstovas Jurijus antradienį turėjo paskutinę poilsio dieną prieš savo pasirodymą antrajame pusfinalyje ketvirtadienį. Ją su kitais lietuviais jis leido prie Negyvosios jūros – plūduriavo gydančiųjų savybių turinčiame vandenyje ir išbandė purvo kaukę. Tiesa, keliaujant atgal eurovizininkai susidūrė su netikėtumais – sugedo komandą vežęs autobusas.

Izraelio rytuose esančios Negyvosios jūros apylinkės Lietuvos delegaciją „Eurovizijoje“ pasitiko alinančiu karščiu – kaitino kone 40 laipsnių temperatūra, nesijautė nė menkiausio vėjo, kepino saulė.

Važiuojant žemyn prie giliausioje Žemės vietoje esančios jūros, ekskursijos dalyviai, tarp kurių buvo ir Latvijos atstovai – grupė „Carousel“, galėjo pasigrožėti kalvotos dykumos vaizdais, besiganančiais kupranugariais.

Nuvykę ir persirengę maudymosi kostiumėliais, Jurijus ir kiti delegacijos nariai išbandė unikalų Negyvosios jūros vandenį. Dėl didelės druskos ir kitų mineralų koncentracijos jame panirti neįmanoma, todėl visi žmonės plūduriavo vandens paviršiuje.

Tada delegacijos nariai išbandė ir purvo gydomąsias galias – išsitepė specialia purvo kauke. Po jos daugelis tvirtino iš tiesų pajutę skirtumą – oda tapo minkštesnė ir lygesnė, labiau švytėjo.

Portalui LRT.lt Jurijus sakė, kad Negyvoji jūra paliko labai gerą įspūdį, o smagiausia buvo būtent plūduriuoti vandens paviršiuje. „Nežinau, kiek tiesos pasakyme, kad Negyvoji jūra gydo. Manau, kad tuo reikia labai tikėti, bet dabar iš tiesų jaučiuosi pailsėjęs ir pasiruošęs repeticijai“, – sakė jis.

Trečiadienį Jurijaus ir visos komandos laukia įtempta repeticijų diena. Popiet vyks pirma antrojo pusfinalio repeticija, o vakare – generalinė repeticija, kuri niekuo nesiskiria nuo tikrojo šou. Šią repeticiją tiesiogiai stebi visų konkurse dalyvaujančių šalių komisijos ir skiria savo balus. Komisijos balai lemia pusę galutinio rezultato, nes jie yra sumuojami su žiūrovų balsais. Tuomet paaiškėja, kurios šalys patenka į konkurso finalą.

Pasimėgavę gydančiais Negyvosios jūros privalumais, Jurijus su visa Lietuvos delegacija pajudėjo atgal, tačiau kelyje nutiko nemalonus netikėtumas – sugedo Lietuvos ir Latvijos delegacijas vežęs autobusas. Jame pasklido nemalonus degėsių kvapas, o visi žmonės buvo išlaipinti.

Nepaisant didelio karščio, Jurijus ir visa komanda buvo nusiteikę linksmai ir į šią situaciją žvelgė kaip į nuotykį. Apie 40 minučių karštyje praleidę ekskursijos dalyviai sulaukė pagalbos – atvyko kitas autobusas.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt