Naujienų srautas

Veidai2019.05.14 10:09

Humoristas Vytautas Šerėnas amžinojo poilsio atgulė Antakalnio kapinėse

Jautrūs žmonos ir dukrų žodžiai, Giedriaus Arbačiausko daina

Humoristas, laidos „Dviračio žinios“ vedėjas, ekonomikos mokslų daktaras Vytautas Šerėnas antradienį amžinojo poilsio atgulė Antakalnio kapinėse. Jo kapą nuklojo bičiulių, bendražygių, artimųjų ir jo talento gerbėjų atnešti balti atsisveikinimo žiedai.

Antradienį nuo pat ryto nešini gėlių žiedais pagerbti V. Šerėno rinkosi jo artimieji, bičiuliai ir talento mylėtojai.  Vidurdienį urną iš Vilniaus laidojimo rūmų nešė viena iš velionio dukrų. V. Šerėno nuotrauką laikė jo bendražygis Haroldas Mackevičius, o kryžių – Rimas Šapauskas. Į amžinojo poilsio vietą Vilniaus Antakalnio kapinėse jį išlydėjo didžiulis būrys bičiulių, bendražygių, artimųjų ir jo talento gerbėjų.

„Mūsų draugystė prasidėjo lygiai prieš 30 metų. Augo vaikai, augome ir mes kartu, kaip tėvai, sutuoktiniai, asmenybės. Gal prieš savaitę Vytautas dėliojo paskutinius planuojamos kelionės štrichus, o aš svetainėje pagalvojau, kokia esu laiminga, saugi ir mylima.

Tikriausiai tai ir reiškė, kad mes abu suaugome, išmokome bendras pamokas, o tada Dievas jį pasiėmė ir aš likau toliau mokytis gyventi viena. Ačiū, Vytautai, už tavo besąlygišką meilę, ištikimybę, perteiktą išmintį ir gerumą. Aš visada tave mylėsiu mūsų vaikuose, o jei Dievas duos, ir anūkuose. Iki pasimatymo, mano likimo žmogau. Ilsėkis ramybėje“, – Antakalnio kapinėse atsisveikindama su vyru kalbėjo Dalia Šerėnienė.

Paskutinį kartą savo tėvui už gyvybę ir meilę dėkojo dukros Gintė ir Rytė. „Buvai pats geriausias tėtis, mokytojas ir draugas“, – sakė Gintė, o Rytė skaitė eiles. Antakalnio kapinėse grodamas gitara Giedrius Arbačiauskas jautriai sudainavo dainą „Ateina Dievas“.

V. Šerėnas amžino poilsio atgulė Antakalnio kapinėse, medžių apsuptyje šalia geltonų plytų koplyčios. Po ceremonijos humoristo artimieji, draugai, kolegos prisiminimais apie jį dalinosi gedulingų pietų metu Valdovų rūmuose.

V. Šerėną bičiuliai, bendražygiai ir jo talento gerbėjai prisimena pačiais gražiausiais žodžiais. Vieni išskiria jo humoro jausmą, kiti – paprastumą ir santūrumą. V. Šerėnas sustojus širdžiai mirė gegužės 10 dieną eidamas 60-uosius metus savo sodyboje Labanoro girioje.

Atsisveikinti su V. Šerėnu atėjęs aktorius Ramūnas Šimukauskas sakė, kad žinia apie bičiulio netektį buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus, kuri sujaukė visas mintis. Jis patikino, kad su humoristu turėjo artimą ryšį ir net kurį laiką su juo nesimačius, o po to susitikus atrodydavo, lyg jį matė vakar.

Aktorius Gediminas Storpirštis sakė, kad visada stebėjo V. Šerėno augimą, vystymąsi.

„Reikia pripažinti, kad tai buvo labai talentingas žmogus ir to žanro klasikas. Jis turėjo labai retas savybes, labai gilų humorą, kas ir leido išlikti laidai ir diktavo tam tikrą skonį“, – kalbėjo G. Storpirštis.

Pagerbti humoristo atėjo žurnalistės Jolanta Svirnelytė, Rūta Mikelkevičiūtė, Rita Miliūtė, Nemira Pumprickaitė, aktoriai Marius Jampolskis, Larisa Kalpokaitė su vyru Jonu Braškiu, Nijolė Narmontaitė su vyru Pauliumi Kovu, Aistis Mickevičius, Mantas Stonkus, Vitalija Mockevičiūtė, politikai Gediminas Kirkilas, Artūras Zuokas, bičiuliai Algis Ramanauskas-Greitai, Jogaila Morkūnas, humoristai Artūras Orlauskas, Gintautas Kirkila-Klarkas ir didelis būrys kitų.

Pirmadienį atsisveikinti su V. Šerėnu buvo atvykę aktoriai Kęstutis Jakštas, Vaidotas Martinaitis, Kristina Savickytė, taip pat Audrius Siaurusevičius, Laima Mertinienė, Laisvė Radzevičienė, Darius Mockus, Seimo nariai Algirdas Sysas, Dovilė Šakalienė ir kt. 

Aktorius Giedrius Arbačiauskas sakė, kad V. Šerėnas niekada nekūrė dirbtinės distancijos tarp savęs ir kitų žmonių. Su juo buvo lengva ir kūrybiška dirbti. Aktorius humoristui tikino esąs dėkingas už tai, kad jis buvo vienas iš tų žmonių, kuris jam gyvenime suteikė galimybę pasireikšti kaip aktoriui.

Jo ilgamečiai bendražygiai, kartu kūrę laidą „Dviračio žinios“ Haroldas Mackevičius, Augustinas Gricius atsisveikinimo dieną, pirmadienį, sunkiai rinko žodžius, kurie apibūdintų jų skausmą dėl V. Šerėno netekties. 

Pirmadienį LRT TELEVIZIJOS eteryje buvo parodyta speciali „Dviračio žinių“ laida Vytautui Šerėnui atminti. Žiūrovai galėjo prisiminti V. Šerėno kurtus personažus – Bratką Ūsą ir Bratką Barzdoną. Haroldas Mackevičius sakė, kad sudėti visko, kas sukaupta per 25 metus, neįmanoma, tačiau norėta parodyti svarbiausius ir įdomiausius V. Šerėno kurtus epizodus. 

„Aš Vytą, visų pirma, vertinu kaip gerą rašytoją ir kūrėją, kaip aktorius jis irgi buvo geras. Tačiau man jis pirmiausia – kolega ir netgi draugas, su kuriuo buvo nepaprastai smagu ir linksma dirbti“, – taip apie V. Šerėną LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo Algis Ramanauskas-Greitai.

V. Šerėnas gimė 1959-aisiais spalio 10 d. Antagavės kaime Ignalinos rajone. 1975 m. baigė Ignalinos vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus politechnikumą ir įgijo ryšininko specialybę. Baigęs mokslus, dirbo Ignalinos tarpmiestinėje telefonų stotyje, vėliau tarnavo sovietinės armijos statybos daliniuose suvirintoju Maskvos srityje.

Grįžęs iš kariuomenės Vilniaus universitete įgijo darbo ekonomikos specialybę. 1988–1993 m. studijavo aspirantūroje, apgynė mokslų daktaro disertaciją.

1993–1995 m. dirbo Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausiuoju specialistu. 1995 m. gavo koncerno „Volkswagen“ stipendiją tęsti ekonomikos mokslus Vokietijoje, tačiau pasirinko darbą televizijoje, ėmė vesti televizijos laidą „Dviračio žynios“.

2002 m. V. Šerėnas kaip nepriklausomas kandidatas dalyvavo prezidento rinkimuose, juose užėmė 4 vietą.

Nuo 2003 m. V. Šerėnas vedė „Dviračio šou“, yra sukūręs įvairių humoristinių personažų.

Su žmona Dalia užaugino dvi dukras – Gintę ir Rytę.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi