Veidai

2019.05.13 16:11

Mirė Holivudo legenda – aktorė Doris Day

LRT.lt 2019.05.13 16:11

Doris Day, kurios vaidmenys filmuose pavertė ją viena didžiausių visų laikų žvaigždžių moterų, mirė būdama 97-erių, praneša BBC. D. Day buvo žinoma ir dėl savo muzikinės veiklos bei kaip gyvūnų gerovės aktyvistė.

Aktorė, dainininkė ir laidų vedėja iškeliavo pirmadienį. D. Day mirė savo namuose mažame miestelyje Kalifornijoje, ji buvo apsupta artimųjų. „The Telegraph“ skelbia, kad jos būklė iki mirties buvo gera, turint omeny, kokio garbaus amžiaus ji buvo sulaukusi. Aktorės sveikatą smarkiai pablogino plaučių uždegimas.

Aktorė garsėjo ne tik savo vaidyba, bet ir švelniu balsu. Jai priklauso 1956-ųjų hitas „Que Sera, Sera (Whatever Will Be, Will Be)“. 

D. Day yra vaidinusi Alfredo Hitchcocko trileryje „Žmogus, kuris žinojo per daug“.

Holivudo šlovės alėjoje aktorė turi net dvi žvaigždes – vieną už muzikinę, kitą – už vaidybinę veiklą.

2008-aisiais D. Day buvo apdovanota „Grammy“ statulėle už viso gyvenimo nuopelnus. 2004-aisiais jai buvo skirtas JAV prezidento George W. Busho laisvės medalis už veiklą, susijusią su gyvūnais.  

D. Day buvo ištekėjusi keturis kartus ir turėjo vieną sūnų – muzikantą Terry Melcher, kuris nuo odos vėžio mirė 2004-aisiais.

97-eri Holivudo legendai D. Day sukako balandžio 3-ąją. Tiesa, tikroji aktorės gimimo data paaiškėjo tik prieš dvejus metus, kai buvo rastas jos gimimo liudijimo originalas. Tada paaiškėjo, kad D. Day gimė dviem metais anksčiau nei manyta – 1922-aisiais.