Naujienų srautas

Veidai2019.05.13 15:06

Kita pasaulį išmaišiusios olimpietės Austros Skujytės kelionių kryptis – Kuba?

LRT.lt 2019.05.13 15:06

„Keliauti masina visur. Užtat gyventi galiu tik Lietuvoje. Studijuojant Amerikoje Lietuvos ilgesys buvo begalinis“, – patikino olimpietė Austra Skujytė, dalyvavusi Rasos Rožinskienės parašytos kelionių apybraižų knygos „Žalio turisto užrašai. Kuba. Kelionė per save“ pristatyme, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Uždegančio pasakojimo apie  Kubą pasiklausiusi 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja sakė sportuodama aplankiusi daugybę pasaulio šalių. Keliones vertinanti lengvaatletė neatsisako minties, kad vieną gražią dieną nuvyks ir į didžiausią Karibų salą – Kubą.

„Įdomu tai, kad sporto kelionės būna visai kitokios nei turistinės. O į suplanuotas, gidų rengiamas išvykas esu leidusis vos keletą kartų. Tada supranti, ką reiškia ta tikroji pažintinė kelionė – kai nuo patirtų įspūdžių ir nueitų kilometrų užmiegi tiesiog krisdamas į lovą“, – su šypsena pasakojo sportininkė.

Ji žavisi žmonėmis, kurie gali leistis į tolimą kelionę patys – be kelionių agentūrų pagalbos.

„Nežinau, ar rizikuočiau. Man labiau patinka aiškumas. Todėl neabejoju, jog Rasos patyrimai kelionėje turėtų būti naudingi tiems, kurie nusprendžia pakeisti atostogavimo stilių ir ima pasikliauti savimi“, – svarstė A. Skujytė.

Anot knygos autorės R. Rožinskienės, artėja vasara – populiariausias kelionių metas, tad ji norinti ir toliau per savo knygos puslapius, per gyvus susitikimus su „žaliais turistais“ skleisti žinią, jog savarankiškai keliauti gali visi – ne tik pasaulį skersai išilgai išmaišę makaliai ar „geležinės uždangos“ nematę, laisvai mąstantys, užsienio kalbas bei XXI-ojo amžiaus technologijas puikiai išmanantys jauni žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi