Veidai

2019.05.13 16:36

LRT atidaryta paroda „Nuo Baltijos iki Bengalijos“: kelionę sapnuojame iki šiol

Nors į Lietuvą sugrįžome prieš porą mėnesių, atrodo, kad mums kelionė dar nesibaigė, juokais sako žurnalistas Rimas Bružas, kartu su bičiuliu Aurimu Mockumi, LRT galerijoje atidarydami parodą „Nuo Baltijos iki Bengalijos“.

Keliautojai prieš porą mėnesių sugrįžo iš kelionės „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, skirtos Antano Poškos kelionės 90-osioms metinėms. Per 108 dienas, jie nuriedėjo daugiau nei 15 tūkstančių kilometrų ir parsivežė daugybę prisiminimų, o taip pat nuotraukų ir filmuotos medžiagos.

LRT TELEVIZIJOS žiūrovai kelionės įspūdžius gali pamatyti kiekvieną antradienį nuo 21.30 val., o motociklą, vėliavą su tautiečių linkėjimais ir įspūdingiausius kelionės kadrus nuo gegužės 13 d. gali apžiūrėti LRT galerijoje (S. Konarskio 49, Vilnius). 

Kelionės „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ įspūdžiai: nuotraukos LRT galerijoje

Nelengva užduotis iš daugybės nuotraukų atrinkti vos keliasdešimt, tačiau R. Bružas ir A. Mockus sakosi pasistengę surasti bent po porą kadrų iš kiekvienos aplankytos šalies. 

„Ir mano, ir Rimo nuomone, Antanas Poška – vienas iškiliausių lietuvių keliautojų. Kai uostamiestyje buvo atidengtas jo paminklas, davaiu sau žodį, jog nukeliausiu į Indiją.

Džiaugiuosi, kad Rimas surado laiko savo užimtoje darbotvarkėje ir sutiko keliauti drauge. Taip ir nutiko, kad praėjusių metų spalio 17-ąją iš LRT pajudėjome Bengalijos link“, – kelionės pradžią prisisimena A. Mockus. 

Nors nuo tada, kai jie sugrįžo praėjo jau pora mėnesių, o eteryje pasirodė ir pirmosios „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ serijos, keliautojai patikina, dar ne visiškai sugrįžę iš vieno didžiausių savo gyvenimo nuotykių. 

„Trys mėnesiai kelyje jau pasibaigė, tačiau iki šiol montuoju laidas. O naktimis dar ir sapnuoju“, – šypsosi R. Bružas. Jam antrina ir A. Mockus, kuriam antradienis, kai rodoma laida, tapo laukiamiausia savaitės diena. „Turbūt iš kelionės sugrįšiu tada, kai LRT eteryje pasirodys paskutinė, dešimtoji serija“, – svarsto jis.

Praėjusių metų spalio 17-ąją, kuomet Rimas ir Aurimas buvo išlydėti į kelionę, LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Gytis Oganauskas keliautojams įteikė istorinę Lietuvos vėliavą, o Rimas ir Aurimas pažadėjo ją parvežti su užsienyje įsikūrusių tautiečių linkėjimais.

„Kai kelionė išvargina, esi sušalęs, sušlapęs, kažkur tolimame krašte, būna labai gera, kai pasitinka tautiečiai su vėliava“, – patikina žurnalistas.

Neplanuotas sustojimas Egipte, Hurgadoje keliautojams taip pat tapo malonia staigmena. „Kadangi iš vis neplanavome vykti į Hurgadą, iš pradžių ir susitikimas su tautiečiais ten nebuvo planuotas. Tačiau galiausiai, būtent Hurgadoje susirinko daugiausia lietuvių!“, – prisimena A. Mockus.

Parodos atidarymo dieną, vėliava buvo vėl perduota G. Oganauskui. Po parodos ji pasiliks LRT archyve. Simboliška, kad keliautojai šią vėliavą į Lietuvą atvežė būtent šių metų pradžioje – 2019-ieji Pasaulio lietuvių metai.

„Neretai dokumentinių serialų silpnaja vieta tampa prastas garso takelis, mums pasisekė, kad būtent kelionės metu Atėnuose sutikome koncertuojantį grupės „Žalvarinis“ lyderį Robertą Semeniuką, kuris mielai sutiko sukurti muziką mūsų laidoms“, – per atidarymą sakė R. Bružas, kvietęs pasiklausyti muzikanto brazdinamos gitaros garsų.

Laida „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ rodoma antradieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt. 

Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ 1 d. Pirmieji kilometrai gaudant Antano Poškos legendą
Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ 2 d. Autentiškas Antano Poškos maršrutas
Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ 3 d. Prahoje – pirmieji techniniai nesklandumai
Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ 4 d. Balkanai: pažintis su žymiu esperantininku ir skrydis virš tankų-vaiduoklių