Veidai

2019.05.13 13:12

Raimundas Banionis gimtadienį mini Ukrainoje: visa diena suplanuota

Gegužės 13-ąją gimtadienį švenčia kino, teatro ir televizijos režisierius Raimundas Banionis. Jam sukako 62-eji.

Gimtadienio dieną režisierius vieši Ukrainoje ir visa jo dienotvarkė suplanuota nuo ryto iki vakaro: „Atsigersiu kavos, tuomet vyksiu atidaryti vienos parodos... Visa diena suplanuota. Galima sakyti, kad taip ir švęsiu iki pat vakaro“, – portalui LRT.lt linksmai pasakoja R. Banionis.

Nors jis išvykęs, jau gavo ir pirmąsias dovanas – Vytautui Landsbergiui režisierius dėkingas už iš anksto įteiktus marškinius.

Kaip sako žinomas režisierius, gimtadienius kone būtina švęsti linksmai, su artimaisiais ir bičiuliais, tad, kai tik grįš iš Ukrainos, gimtadienio šventę surengs ir Lietuvoje.

Po ilgos, net 26 metus trukusios pertraukos, žinomo režisieriaus R. Banionio asmeninė filmografija bei Lietuvos kino istorija pasipildė dar vienu ryškiu kūriniu – prieš porą mėnesių kino teatruose pasirodė R. Banionio režisuota istorinė drama „Purpurinis rūkas“.

„Sakyčiau, kad metai buvo geri. Norėčiau, kad ir kiti metai būtų tokie turtingi, netrūktų veiklos – režisuočiau filmus, spektaklius, žiūrovai ateitų. Norėčiau aktyviai gyventi ir kurti. Panašių tikrai linkėčiau ir ateityje“, – linki sau R. Banionis.

LRT.lt primena, kad pastaruosius kelerius metus režisierius dažniau dirbo su televizijos serialais ir teatro pastatymais. O gyvena jis su žmona Violeta ir dviem katėm kaime, netoli Vilniaus esančioje erdvioje sodyboje.

Legendinio aktoriaus Donato Banionio sūnus, kadaise vos nenuėjo tėvo pėdomis. Pirmąsyk į Panevėžio teatro sceną išėjęs vos trejų, juokiasi laiku susipratęs, jog statyti spektaklius įdomiau nei juose vaidinti.