Veidai

2019.05.13 12:06

Bičiuliai atsisveikina su Vytautu Šerėnu: jis buvo išmintingas žmogus, geras humoristas, mylėjo gamtą ir keliones

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.05.13 12:06

Žinia apie humoristo, laidos „Dviračio žinios“ vedėjo, ekonomikos mokslų daktaro Vytauto Šerėno netektį sukrėtė artimuosius, draugus ir jo talento gerbėjus. Jis sustojus širdžiai mirė gegužės 10 dieną eidamas 60-uosius metus savo sodyboje Labanoro girioje.

Pirmadienį Vilniaus laidojimo rūmuose nuo 12 iki 20 valandos su juo gali atsisveikinti visi norintys. Nuo pat vidurdienio bičiuliai ir bendražygiai pagerbti humoristą renkasi nešini gėlių žiedais. 

Aktorius Giedrius Arbačiauskas sakė, kad išlydėjimo salėje sukasi filmas, kuriame sudėtos V. Šerėno gyvenimo akimirkos. Anot aktoriaus, visose nuotraukose jis šypsosi ir iš jo sklinda šiltas, žmogiškas dėmesys.

„Jis niekada nekūrė dirbtinės distancijos tarp savęs ir kitų žmonių. Su juo buvo lengva ir kūrybiška dirbti. Aš prisimenu jį kaip geros širdies žmogų“, – sakė G. Arbačiauskas ir pridūrė, kad V. Šerėnas jo atmintyje išliks kaip šiltas žmogus, kūrybinga asmenybė, savo srities žinovas.

„Jo išėjimas labai netikėtas mums visiems. Žmogus buvo energingas, niekada negirdėjau, kad jis kažkuo skųstųsi. Dabar jau nieko nepakeisi. O aš jį prisiminsiu tik iš gerosios pusės ir su didžiausia padėka, nes V. Šerėnas yra vienas iš tų žmonių, kuris man gyvenime suteikė galimybę pasireikšti kaip aktoriui. Ačiū jam už tai. Duok Dieve, jam dangų“, – kalbėjo G. Arbačiauskas.

Į atsisveikinimo ceremoniją atėjęs ilgametis V. Šerėno draugas Haroldas Mackevičius sakė, kad tai viena sunkiausių dienų jo gyvenime. Jis pareiškė užuojautą žmonai, dukroms.

„Tai buvo žmogus, su kuriuo 20 metų sėdėjau akis į akį. Kiekvieną ryte pradėdavom nuo „Labas“, „Kaip sekasi“. Viskas įvyko taip netikėtai, ne laiku. Tai buvo žmogus, kurį mylėjo daugybė Lietuvos žmonių ir ta netektis niekada nebus užpildyta“, – kalbėjo bendražygis.

Nors daugelis neįsivaizduoja laidos „Dviračio žinios“ be jos simboliu tapusio V. Šerėno, tačiau H. Mackevičius patikino, kad ji ir toliau gyvuos. 

„Tik ką baigėm montuoti laidą Vyto atminimui. Manau, kad viską turime tęsti. Daugiau klausimų yra ne šios dienos. Iš pradžių reikia palaidoti Vytą“, – lakoniškai kalbėjo H. Mackevičius. 

Laidoje „Dviračio žinios“ peliuko vaidmenį kūręs Rimas Šapauskas V. Šerėną apibūdino kaip linksmą, turintį gerą humoro jausmą, mandagų, išsilavinusį žmogų. R. Šapauskas sakė, kad dar per anksti dalintis prisiminimais.

„Viskas įvyko labai netikėtai. Šalia dirbom, o dabar atsisėdi į savo vietą, pasuki galvą į kairę ir matai, kad jis urnoj. Mirtys primena, kad ne amžinai mes esame šioje žemėje“, – kalbėjo R. Šapauskas. 

Nedaugžodžiavo ir laidos „Dviračio žinios“ režisierius Augustinas Gricius, kuris patikino, kad galvoje kol kas chaosas, todėl nėra ir konkretaus prisiminimo, kuriuo galėtų pasidalinti. Jis V. Šerėną apibūdino kaip mielą, gerą žmogų ir draugą.

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis sakė, kad su V. Šerėnu buvo draugai, su kuriuo pažintis tęsėsi nuo 1997 metų. Labiausiai jam įsiminusios V. Šerėno pirtys.

„Jis yra mano gyvenime sutiktas geriausias ir profesionaliausias pirtininkas. Šerėno pirtis trukdavo visą šeštadienį: ryte eidavai į pirtį – vieną, antrą, trečią kartą, tada – eidavom į trobą kepti žuvį, tada – vėl į pirtį po kokios valandos dar keletui kartų, o vakare prisėsdavom prie stalo“, – sakė E. Jakilaitis.

Anot jo, V. Šerėnui sodyba buvo labai svarbi, kurioje viskas buvo padaryta pagal jo norus.

„Jis turbūt buvo geriausiai pasiruošęs senatvei. Viskas buvo taip, kad jis galėtų praleisti savo senatvę taip, kaip jis svajojo: sodyba, šeima“, – kalbėjo E. Jakilaitis.

Anot jo, dar viena draugo aistrų ir meilių buvo tolimos kelionės. V. Šerėnas yra aplankęs kone visus pasaulio kontinentus.

„Bet jis buvo tikras kaimietis geriausia to žodžio prasme. Jam geriausiai buvo gamtoje, visais metų laikais skubėdavo į sodybą“, – tikino E. Jakilaitis.

Ne vieną vaidmenį laidoje „Dviračio žinios“ kūręs Remigijus Vilkaitis sakė, kad V. Šerėnas savo esme buvo ramus žmogus, tačiau būtent tokie ir kuria humorą. Anot aktoriaus, jų darbo virtuvė ne visada buvo linksma, nes kartais tempas būdavo beprotiškas, todėl neišvengdavę ir liapsusų, kartais filmuoti tekdavę ir vienu kadru.

Į atsisveikinimo ceremoniją su V. Šerėnu atėjęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė: „Aš visada džiaugdavausi jų (aut. past. laida „Dviračio žinios“ komanda) pasirodymais. Jų turinys buvo korektiškas, inteligentiškas. Man ir, manau, daug kam – tai yra moralinė netektis, trūkumas, kurio niekaip nekompensuosim“.

Česlovas Juršėnas V. Šerėną tikino pažinojęs seniai, nes abu yra kilę iš Ignalinos ir baigę tą pačią mokyklą. Jis prisiminė, kad per vieną jubiliejų V. Šerėnas jį pavadino „Mona Liza“.

„Jis tikrai turėjo humoro jausmą. Gal aš nuo jo šiek tiek mažiau kentėdavau, kai buvau Seimo pirmininku. Bet mano bičiuliai ir kolegos yra pakliuvę į jo akiratį. V. Šerėno ir jo kolegų darbas buvo, yra ir bus reikalingi Lietuvai. Jeigu nesišaipoma iš politikų ir jie nėra kritikuojami, tai daroma žala demokratijai“, – kalbėjo Č. Juršėnas.

Atsisveikinti su V. Šerėnu atvyko aktoriai Kęstutis Jakštas, Vaidotas Martinaitis, Kristina Savickytė, Seimo nariai Algirdas Sysas, Dovilė Šakalienė, Audrius Siaurusevičius, Laima Mertinienė, Laisvė Radzevičienė, Darius Mockus ir kt. 

V. Šerėno bendražygiai atviravo, kad netikėta žinia apie jų bičiulio ir draugo netektį juos sukrėtė. Laidų vedėja Edita Mildažytė dar šeštadienį sakė, kad V. Šerėno mirtis traumuoja ne tik šeimą ir artimuosius, bet ir visą visuomenę, nes daugybė žmonių turėjo asmeninį santykį su šiuo humoristu.

Ilgus metus su V. Šerėnu dirbęs Arūnas Valinskas penktadienį sakė, kad šia mirtimi pažymėta vieno Lietuvos humoro etapo pabaiga, kurį galėsime tik prisiminti.

Savaitgalį kalbintas peliuko vaidmenį kartu su Rimu Šapausku LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dviračio žinios“ kūręs Algis Ramanauskas-Greitai neslėpė, kad tai iš visų žmonių, kuriuos yra tekę prarasti, jam yra didžiausia netektis.

Mišios už V. Šerėną bus aukojamos pirmadienį, 19 val., Bernardinų bažnyčioje. Atsisveikinti su velionu bus galima ir antradienį, gegužės 14 dieną, nuo 10 iki 12 valandos. V. Šerėnas bus laidojamas Antakalnio kapinėse.

Pirmadienį, gegužės 13 d., 22 val. 30 min per LRT TELEVIZIJĄ bus rodoma speciali V. Šerėnui atminti skirta laida. 

V. Šerėnas gimė 1959-aisiais spalio 10 d. Antagavės kaime Ignalinos rajone. 1975 m. baigė Ignalinos vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus politechnikumą ir įgijo ryšininko specialybę. Baigęs mokslus, dirbo Ignalinos tarpmiestinėje telefonų stotyje, vėliau tarnavo sovietinės armijos statybos daliniuose suvirintoju Maskvos srityje.

Grįžęs iš kariuomenės Vilniaus universitete įgijo darbo ekonomikos specialybę. 1988–1993 m. studijavo aspirantūroje, apgynė mokslų daktaro disertaciją.

1993–1995 m. dirbo Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausiuoju specialistu. 1995 m. gavo koncerno „Volkswagen“ stipendiją tęsti ekonomikos mokslus Vokietijoje, tačiau pasirinko darbą televizijoje, ėmė vesti televizijos laidą „Dviračių žynios“.

2002 m. V. Šerėnas kaip nepriklausomas kandidatas dalyvavo prezidento rinkimuose, juose užėmė 4 vietą.

Nuo 2003 m. V. Šerėnas vedė „Dviračio šou“, yra sukūręs įvairių humoristinių personažų.

Su žmona Dalia užaugino dvi dukras – Gintę ir Rytę.