Naujienų srautas

Veidai2019.05.12 19:29

„Eurovizijos“ atidarymo šventė: oranžiniu kilimu žengė ir įvaizdį pakeitęs Lietuvos atstovas Jurijus

Sekmadienį Lietuvos delegacija šių metų „Eurovizijoje“ leido aktyviai. Pirmoje dienos pusėje Lietuvos ambasadoje Izraelyje atidavę savo balsus prezidento rinkimuose, vakare vyko į „Eurovizijos“ atidarymo vakarėlį. Čia neįprastu oranžiniu kilimu žengė visos šiųmetės „Eurovizijos“ žvaigždės, o tarp jų – ir Jurijus.

„Eurovizijos“ atidarymo ir oranžinio kilimo ceremonija vyksta Tel Avivo Habima aikštėje. Į ceremoniją pakviesti visų 41 šalių delegacijos, o jų pasirodymą ant raudonojo kilimo gyvai transliuoja Izraelio nacionalinis transliuotojas KAN.

Pirmoji ant oranžinio kilimo pasirodė Kipro atstovė Tamta, jai iš paskos atkeliavo Juodkalnijos, Suomijos, Lenkijos ir Slovėnijos delegacijos. Kiekvienos šalies atstovai ant oranžinio kilimo žengė nustatytu laiku, kad visi turėtų progą pabendrauti su žiniasklaida, įsiamžinti nuotraukose.

Lietuvos atstovas Jurijus šventėje pasirodė praėjus daugiau nei pusei visų dalyvių. Jis vakarėliui pasipuošė elegantišku ir šiuolaikišku smėlio spalvos kostiumu.

„Šiuos drabužius pirkau vienoje kostiumų parduotuvėje. Jis šviesios spalvos ir man tai labai neįprasta, bet labai patinka. Dažniausiai mano apranga susideda iš laidotuvių drabužių, o šis yra džiaugsmingas“, – ant oranžinio kilimo portalui LRT.lt sakė Jurijus.

Jis atskleidė, kad šį vakarą jaučiasi puikiai. „Šis vakaras ypatingas, nes šiuo kilimu praeina daugiau talento, nei visur kitur pasaulyje vienu metu. Labai tikiuosi pabendrauti su daugiau dalyvių, nes kol kas neteko susipažinti su visais. Tikiuosi prieiti prie kitų degančiomis akimis ir prisistatyti, kad esu iš Lietuvos“, – sakė Jurijus.

Atlikėjas tikino, kad nors oficialus „Eurovizijos“ atidarymas vyksta tik dabar, jis šiuo konkursu gyvena jau nuo vasario mėnesio ir yra kaip niekada pasiruošęs.

Lietuvos atstovas ant oranžinio kilimo turėjo trumpą pokalbį su ceremonijos vedėjais.

„Aš esu sujaudintas ir labai laimingas, galėdamas būti šiame nuostabiame renginyje, šioje nuostabioje šalyje, su tiek nuostabių žmonių“, – sakė Jurijus, patikinęs, kad jaudulio nejaučia, o yra labai laimingas.

Vedėjai stebėjosi Jurijaus drąsa, nes filmuodamas pristatomąjį vaizdo klipą jis iššoko su parašiutu. Jis pasakojo, kad šokdamas baimės nejautė – juk ir daina apie laisvę bei nugalėtas baimes.

„O jau maniau, kad lakiojai su liūtais“, – juokavo vienas iš vakaro vedėjų. Tačiau Jurijus patikino, kad tikrai yra matęs tikrą liūtą. „Tam, kad būčiau tikras, jog žinau, apie ką dainuoju“, – juokėsi atlikėjas.

Kasmet organizuojamas renginys jo svečius įpareigoja kaip reikiant pasipuošti. Ir Jurijus, ir kiti šventės svečiai demonstravo išskirtinį stilių, ant oranžinio kilimo netrūko blizgučių, ryškių detalių ir ekstravagantiškų derinių.

Tradicija organizuoti „Eurovizijos“ atidarymo ceremoniją su žvaigždėms nutiestu kilimu gyvuoja nuo 2009-ųjų. Taip oficialiai konkursą rengiantis miestas sutinka artistus, delegacijas, spaudos atstovus ir visus konkurso gerbėjus.

Nors paprastai „Eurovizijos“ dalyviams nutiesiamas raudonas kilimas, pasitaiko ir išimčių. 2010-siais kilimas buvo rožinis, o 2018-siais – mėlynas. Šiais metais kilimas yra oranžinės spalvos.

Oranžiniu kilimu praėjus visoms „Eurovizijos“ žvaigždėms, susirinkusius svečius pasveikino Tel Avivo meras Ronas Huldai, KAN direktorius Eldadas Koblenzas ir „Eurovizijai“ vadovaujantis Jonas Ola Sandas.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi