Veidai

2019.05.12 13:21

Bėgti su liūtais pakvietęs buvęs eurovizininkas Vilius Alesius: svarbiausia – Jurijaus palaikymas

Liūtai bėgioja ne tik Lietuvos atstovo „Eurovizijoje“ Jurijaus Veklenko dainoje „Run With The Lions“, bet ir sostinėje. Prieš beveik du dešimtmečius su grupe „Skamp“ „Eurovizijoje“ dalyvavęs Vilius Alesius tapo neįprasto bėgimo iniciatoriumi, kurio tikslas palaikyti Jurijų.

Pradžioje palaikymo akcijos startas buvo planuojamas Vingio parke, tačiau vėliau jo vieta buvo pakeista. Liūtų simbolika pasipuošę bėgikai sekmadienį startavo nuo LRT pastato, Konarskio gatvėje.

„Pamąstėm, kad mūsų bėgimas bus simboliškesnis, jeigu bėgsime nuo LRT, nes čia yra „Eurovizijos“ ištakos“, – portalui LRT.lt sakė V. Alesius. Šiek tiek pirminiams planams sutrukdė ir tai, kad tą pačią dieną Vingio parke vyksta renginys, į kurį susirinkę daug žmonių.

„Pagalvojom, kad bus sunku susirinkti ir išsiskirti“, – sakė gražios iniciatyvos autorius.

Prie akcijos organizatoriaus V. Alesiaus prisijungė maždaug dar dešimt bėgikų, tarp jų ir vaikų, V. Alesiaus šeima. Kaip pats sakė, jie labiau palaikymo komanda, kuri kartu su tėčiu bėgo pirmuosius metrus, o mažiausias šeimos narys bėgime dalyvavo patogiai sėdėdamas vėžimėlyje.

„Nebūtina visiems bėgti, svarbiausia – palaikymas“, – juokavo V. Alesius.

V. Alesius visus planuojančius bėgti skatino, kad dalyviai savo aprangoje panaudotų kokią nors su liūtais susijusią aprangos detalę – marškinėlius, kepurę ar uodegą, kad jie būtų geriau atpažįstami. Tiesa, ypač išskirtinai apsirėdžiusių dalyvių nebuvo, o pats V. Alesius buvo apsirengęs baltus marškinėlius, kurių centre – didelė liūto galva. Išradingiau atrodė mažieji akcijos dalyviai, kurių veidai įgavo liūtiškumo.

Nuo LRT pastato pajudėję bėgikai vėliau pasuko Vingio parko link, kur pasiekę Žvėryno pėsčiųjų tiltą žadėjo grįžti atgal. Taigi starto ir finišo vietos sutaps. Viso jie planuoja nubėgti 6 kilometrus, kuriuos turėtų įveikti per maždaug 45 minutes.

V. Alesius sakė, kad tokio Jurijaus palaikymo akcijos idėja jam kilo šiais metais lankantis Izraelyje. Simboliška – tačiau ji į galvą jam pačiam atėjo bebėgiojant. Grupės „Skamp“ narys sakė, kad nėra profesionalus bėgikas, tačiau kartais noras bėgti jį aplankantis.

Prieš stodamas į startą V. Alesius su kitais palaikymo akcijos dalyviais pasiuntė linkėjimus  šiuo metu Tel Avive esančiam Jurijui.

Likus kelioms minutėms iki palaikymo bėgimo V. Alesius prasitarė, kad Jurijaus repeticijas šiek tiek sekė.

„Mačiau, kad kritikuojamas jo kostiumas, nes yra tamsus. Tačiau jeigu rodys tik jo veidą, o jį ir turėtų rodyti, nes Jurijus turi gražų veidą ir akis, tai apranga nėra esmė. Galbūt toks kostiumas parinktas būtent dėl to, kad išryškėtų jo veido bruožai. Svarbu ir tai, kad jis turi ir labai gerą balsą“, – nuomone dalinosi dainininkas.

V. Alesius užtikrino, kad Lietuvos atstovo pasirodymo „Eurovizijos“ pusfinalyje nė už ką nepraleis.

„Aš tikiuosi, kad jis pateks į finalą. O jei dar būtų 15-uke, tai būtų labai gerai“, – sakė grupės „Skamp“ narys.

Primename, kad jis su grupe „Skamp“ Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo 2001 metais. Tąkart grupės daina „You Got Style“ ir nuotaikingas pasirodymas pelnė 13 vietą.