Veidai

2019.05.12 14:55

Gimtadienį mininti Asmik Grigorian: nepatinka, kai mane vadina žvaigžde

Operos solistės mintys iš 2012 metais filmuotos laidos
LRT.lt 2019.05.12 14:55

Apie operos solistę Asmik Grigorian, kuriai gegužės 12 dieną sukako 38 metai, kalba visas pasaulis. Šie metai jai ypač sėkmingi, nes ji buvo pripažinta geriausia operos soliste. Nepaisant išskirtinio dėmesio jos asmenybei, pliaupsių talentui ir apdovanojimų, A. Grigorian išlieka savo nuomonę ir vertybes turinčia moterimi bei nebijančia atvirumo ir paprastumo.

Vilniuje gimusi A. Grigorian yra garsių dainininkų Irenos Milkevičiūtės ir Geghamo Grigoriano dukra. 2012 metais LRT TELEVIZIJOJE rodytoje laidoje „Stilius“ ji sakė, kad paauglystėje visada bėgo nuo dainavimo ir sakė, kad šito kelio nesirinks. Tačiau dabar ji yra ten, kur ją mato žiūrovai ir taip, anot A. Grigorian, nutiko dėl to, kad ji nepažinojo kito pasaulio.

„Tu esi tarsi gyvūnėlis esantis zoologijos sode, kuriam atrodo, kad tai ir yra visas pasaulis. Mano profesija yra labai ribota ir džiaugiuosi, kad mano sūnus turėjo ir turi galimybę pamatyti pasaulį gerokai platesnėmis akimis“, – atviravo A. Grigorian. 

Ji patikino, kad moka būti visokia, todėl apie save epitetų išgirstanti kuo įvairiausių. Tačiau savęs vadinti operos tradicijų laužytoja ji nėra linkusi. 

„Aš visada buvau iš tų žmonių, kurie mano, kad mes vieni ateiname ir vieni išeisime bei per tą gyvenimą keliaujame vieni. Aš manau, kad esu sėkmės kūdikis ir man šitame gyvenime viskas darosi ir labai sunkiai, ir labai lengvai. Taigi aukštesnių jėgų globą aš visada jaučiu“, –  taip apie save prieš prieš beveik septynerius metus kalbėjo A. Grigorian. 

Tuomet ji prabrėžė, kad jai svarbus šeimos ir draugų buvimas šalia, nes jie taip pat yra jos globotojai.

A. Grigorian kūrybos grafikas visada buvo įtempas ir nenuspėjamas, todėl prieš septynerius metus duotame interviu ji sakė, kad jos namai yra ten, kur viešbučio kambarys. Tuomet ji prisipažino, kad jai labai nepatinka, kai ją vadina žvaigžde.

„Visų pirma, tas žodis labai nuvalkiotas. Aš tiesiog esu operos solistė, o tai yra profesija kaip ir bet kuri kita. Aš manau, kad kiekvienas žmogus gyvena labai individualiai. Man buitis yra svarbi, nes esu žmogus, kuris turi šeimą ir yra atsakingas už ją“, – tikino A. Grigorian.

Tąkart ji sakė, kad jos sielą labiausiai šaldo ir liūdina žmonių abejingumas. 

„Aš kaip laukinis žvėriukas. Kai man yra blogai, aš susigūžiu į kampą ir labai mėgstu būti viena. Kai man sunku, aš mėgstu slėptis viena“, – atviravo operos solistė.

A. Grigorian repertuare yra daugiau nei 40 vaidmenų ir apie 20 stambių koncertinių formų. Šiuo metu daugiausia atlieka lyriko-spinto soprano vaidmenis. Operos solistė dabar jau tik viešnia Lietuvoje, ji dainuoja garsiausiose pasaulio scenose, tokiose kaip Milano „La Scala“, Londono „Covent Gardenas“, Niujorko Metropolitanas, Paryžiaus Bastilijos opera ir Vienos „Staadsopera“. 

A. Grigorian yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. 2005 metais už geriausią debiutą Violetos vaidmenyje solistė laimėjo Auksinį scenos kryžių. O 2010 metais už Lovet vaidmenį – Auksinį scenos kryžių operetės/miuziklo kategorijoje.

Laidoje „Naktinis ekspresas“ ji yra prisipažinusi, kad tai buvo vienas sudėtingiausių vaidmenų, kuriuos jai teko atlikti. O didžiausias mokytojas, anot A. Grigorian, jai buvo scena. 

„Tu gali žinoti daugybę dalykų, bet kai atsiduri toje vietoje ir tuo laiku, supranti, kad tavo teorija visiškai nieko nereiškia. Ir tu turi kapstytis, kaip nori. Lygiai taip pat, kaip ir plaukti, tu gali žinoti, kokius judesius atlikti, bet kai tave įmeta į vandenį, tu privalai plaukti, o ne galvoti apie teoriją“, – 2013 metais filmuotoje laidoje kalbėjo A. Grigorian.

A. Grigorian šlovės piką pasiekė Richardo Strausso operos „Salomėja“ premjeros Austrijoje metu, viename svarbiausių klasikinės muzikos ir scenos meno festivalių „Salzburger Festspiele“. Po pasirodymo operoje „Salomėja“ A. Grigorian sulaukė neįtikėtino susižavėjimo tiek iš publikos, tiek muzikos kritikų. 

Šiųmetiniame tarptautinių Operos apdovanojimų ceremonijoje Londone metu Asmik Grigorian buvo pripažinta geriausia 2018-ųjų metų operos soliste.

Asmik Grigorian tarptautinėje arenoje pripažinta Metų operos soliste
Metų operos solistė Asmik Grigorian: padėkos kalba

„Pasitikėjimas. Supratimas. Palaikymas. Meilė. Ko dar galima norėti? Gal šiek tiek gyvenimo laiko? Kad spėčiau padėkoti kiekvienam, kuris padėjo man atsidurti ten, kur esu šiandien. Ačiū“, – atsiimdama apdovanojimą sakė A. Grigorian. Jos vyras, režisierius Vasilijus Barchatovas, šiemet taip pat buvo nominuotas apdovanojimui.

Operos solistė atvirai pasakoja ir apie jausmus vyrui V. Barchatovui. Būtent šis vyras sugebėjo rasti kelią į A. Grigorian širdį. 

„Viskas įvyko labai greitai, nes supratau, kad negaliu be šito žmogaus gyventi. Mano gyvenimas būtų kur kas prastesnis, jeigu šito žmogaus nebūtų jame“, – 2015 metais LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ kalbėjo moteris.

Beje, operos solistės nuopelnai neliko nepastebėti ir per šiųmečius LRT Metų apdovanojimus. Jai atiteko metų pasiekimo apdovanojimas. Tąkart renginyje A. Grigorian dalyvauti negalėjo, todėl į sceną žengė atlikėjos mama operos primadona Irena Milkevičiūtė.