Veidai

2019.05.11 16:32

Jogaila Morkūnas apie Vytautą Šerėną: jis buvo kaip kompiuterinė „Excel“ lentelė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.11 16:32

Bičiuliai ir bendražygiai penktadienį vakare į Anapilį iškeliavusį Vytautą Šerėną apibūdina kaip itin precizišką ir darbe, ir gyvenime. Jį prisimena, kaip visuomet išlikdavusį santūrų, tačiau nepritrūkdavusį geros nuotaikos.

Studentiškas pomėgis V. Šerėnui tapo darbu, kuris jį išgarsino, o mokslų daktaro laipsnis suteikė žinių ir akademinio svorio. Žinomas humoristas ne kartą sakė, kad satyros laidų rengimas – sudėtinga ir kūrybiškumo reikalaujanti veikla.

Keitėsi valdžios, laidos herojai, tačiau „Dviračio žinios“ išliko aktualios. Nuo pat pradžių su laida nesiskyręs V. Šerėnas sakė – kol bus politika, tol savo nišą ras ir politinė satyra.

Dešimtys sukurtų personažų, projektų ir laidų – nors dirbo daug, V. Šerėnas savęs darboholiku nei vadino, nei laikė – visuomet sakė užsiimantis mėgstama veikla, o savo nuoširdumu ir taiklia mintimi rado kelią į ne vieno televizijos žiūrovo širdį.

Laidoje „Dviračio žinios“ vaidmenis kūręs aktorius Dainius Kazlauskas amžiną atilsį V. Šerėną primena pačiais šilčiausiais žodžiais.

„Kartais savo darbais pasakyti žmogui tiesiai į akis, kad jis yra vagis ir tą padaryti neįžeidžiant yra išmintingo žmogaus bruožas. Labai gaila netekti tokio šviesaus žmogaus“, – kalbėjo D. Kazlauskas.

V. Šerėną pažinojęs Jogaila Morkūnas sakė: „Vytas, man visad buvo kaip kompiuterinės programos „Excel“ lentelė. Jokių klaidų – vien tik tikslumas. Kai aš sužinojau, kad jis yra humoristas ir ekonomikos mokslų daktaras – tai buvo kažkas nepaprastai keisto ir subtilaus. Tas jo subtilumas, keistumas ir beprotiškai geras humoro jausmas jį lydėjo visą gyvenimą“.

Apie Vytautą Šerėną – LRT TELEVIZIJOS laidos „Žinios" reportaže:

Jogaila Morkūnas: Vytukas buvo visada tikslus kaip „Excelio“ lentelė

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.