Veidai

2019.05.11 13:08

Antroji repeticija Jurijų nuteikė linksmai: spaudos atstovus bandė išmokyti lietuviškos greitakalbės

Gertrūda Stripeikytė, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.11 13:08

Šeštadienį „Expo Tel Aviv“ arenoje įvyko antroji Lietuvos atstovo šių metų „Eurovizijoje“ Jurijaus repeticija. Po jos dainininko laukė ir dar viena spaudos konferencija, į kurią jis atėjo nusiteikęs itin žvaliai – sakė, kad repeticija praėjo puikiai, o bendraudamas su užsienio žurnalistais nestokojo humoro jausmo.

Antrąjį kartą kojas „Eurovizijos“ scenoje apšildęs Lietuvos atstovas Jurijus, panašu, patobulėjusiu pasirodymu liko patenkintas. Iš karto po repeticijos vykusioje spaudos konferencijoje jis sakė, kad savo jėgomis dabar pasitiki dar labiau.

„Antroji repeticija tikrai buvo geresnė nei pirmoji. Manau, kad pagerinome vaizdą, garsas buvo toks pats geras, kaip ir anksčiau. Jaučiuosi pasitikintis savimi, bet viskas ateityje – pažiūrėsime, kaip bus“, – šypsodamasis sakė atlikėjas.

Žiniasklaidai jis pasakojo ir apie kelias pastarąsias dienas Tel Avive – sakė, kad turėjo laiko pailsėti, pasivaikščioti mieste ir paragauti gardaus maisto. „Taip pat parepetavau su pritariančiosiomis vokalistėmis. Tačiau nenoriu perdegti ir kol kas manau, kad man tai pavyksta“, – kalbėjo Jurijus ir pabrėžė, kad dalyvaujant „Eurovizijoje“ svarbu rasti akimirkų ramybei ir susikaupimui.

Kaip visuomet Lietuvos atstovas nestokojo ir humoro jausmo. Jis prisiminė vaikystę, kai buvo pašalintas iš muzikos mokyklos, nes jam nesisekė groti trimitu. „Bet tikrai nepatariu mesti muzikos mokyklos, jei norite būti muzikantais. Po to tikrai teks gailėtis ir imti papildomus užsiėmimus“, – juokėsi jis.

Šypseną sukėlė ir Jurijaus bandymas susirinkusią publiką išmokyti lietuvišką greitakalbę „šešios žąsys su šešiais žąsyčiais“. Nors konferencijos vedėjai atskirus lietuviškus žodžius ištarti pavyko, ir dažnam lietuviui sudėtingo sakinio pakartoti pati ji nesiryžo.

Tai, kad gali dainuoti, Jurijus tarptautinei žiniasklaidos publikai atskleidė supratęs tik vėlyvoje paauglystėje. Tąkart jis aplinkinius netikėtai užbūrė sudainavęs aukštas kūrinio „The Lion Sleeps Tonight“ natas. Žurnalistų paprašytas šią dainą sudainuoti čia ir dabar, Jurijus nesuabejojęs užtraukė kelias dainos eilutes, kurias palydėjo plojimai.

Konferencijoje Jurijus pasakojo, kad į „Euroviziją“ atvažiavo nusiteikęs tvirtai. „Viskas priklauso nuo nusistatymo. Atvažiavau žinodamas, kodėl čia esu. Jei galvoji, kad „Eurovizijoje“ lengva, jau pralaimėjai. Čia labai sunku, reikia daug darbo, privalai visuomet būti būti geriausia savo versija“, – pasakojo jis.

Jurijus žurnalistams pristatė ir savo filosofiją. Pasak jo, jei bet kokiai veiklai skirsi 10 tūkstančių valandų – tapsi tos veiklos meistru. Lietuvos atstovas sakė, kad būtent tai bando daryti su dainavimu.

Žurnalistai konferencijoje vėl prisiminė ankstesnius Jurijaus bandymus „Eurovizijoje“ ir klausė apie patirtį būnant Lolitos Zero balsu. „Kai man pasiūlė, net nežinojau, ar tai tikrai leidžia konkurso taisyklės. Visa daina buvo aukštu falcetu, bet man tai padaryti buvo lengva“, – prisiminė Jurijus.

Turėdamas progą jis visiems priminė ir dainos „Run With The Lions“ prasmę: „Noriu paskatinti žmones būti laisvais, būti savimi, atmerkti akis ir pamatyti gražų pasaulį. Būkite laisvi.“

Iki Jurijaus pasirodymo didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje liko 5 dienos. Antrajame konkurso pusfinalyje gegužės 16 dieną jis pasirodys 12 numeriu. Sekmadienį Jurijaus laukia „Eurovizijos“ atidarymo ceremonija ir vakarėlis.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt