Veidai

2019.05.11 14:02

Rolandas Kazlas mini 50-ąjį jubiliejų: savo talentą dovanoja jau daugiau nei pusę gyvenimo

Archyviniuose kadruose – 25-erių aktorius mąsto apie teatro ateitį
LRT.lt2019.05.11 14:02

Lietuvių mylimam ir ne sykį pripažintam aktoriui, režisieriui Rolandui Kazlui gegužės 11-ąją sukanka 50 metų. Iš Molėtų kilęs aktorius vaidina ir savo talentą žmonėms dovanoja nuo pat jaunystės.

Aktorius yra vaidinęs kine, kūręs įvairius personažus televizijoje, turėjo ir savo radijo laidą. Tačiau didžiąją gyvenimo dalį jis skyrė teatrui.

Dvejus metus iš eilės – 2007-aisiais ir 2008-iaisiais pelnė Auksinį scenos kryžių kaip geriausias dramos aktorius.

Atsiimdamas pirmąjį, už Karaliaus Ignoto vaidmenį spektaklyje „Ivona, Burgundo kunigaikštytė“ jis sakė, kad priima tai, kaip iki šiol nueito kelio įvertinimą ir paskatinimą, kad eina teisinga kryptimi.

„Šiaip didžiausią kryžių yra gavusi, tiksliau ištekėjusi už jo, yra mano žmona, kuriai noriu padėkoti. Kuri mato tikrąjį karalių Ignotą namuose ir jo elgsenos juodraščius ir švarraščius“, – tada juokavo aktorius.

Nuo scenos jis visus pasveikino ir su Teatro diena.

„Noriu palinkėti – būkim stiprūs, būkim vieningi, būkim profesiškai orūs,  jautrūs, nes kvailybės, tuštybės, smurto, nuodėmių, aimanų karalystė sparčiai plečia savo valdas. Ir galbūt mes pralaimėsime, bet padarykime tai, ką galime ir nenumirkime vieni kitiems anksčiau negu numirštame iš tikrųjų“, – jautriai kalbėjo R. Kazlas.

Rolandas Kazlas – 2007 metų Auksinio scenos kryžiaus laureatas

Gerokai anksčiau, būdamas 25-erių apie teatrą jis kalbėjo kiek kitaip.

1994-aisiais rodytoje publicistikos laidoje jis sakė, kad yra jaunas žmogus ir viskas jam patinka, ypač šiuolaikinis teatras.

„Mane slegia ir neramina kitokie dalykai, sloga mane nuolat kankina ir ligos kitos“,  – iš ekrano kalbėjo 25-erių R. Kazlas.

Tada jam atrodė, kad žmonės yra per daug susirūpinę teatru ir neturi daugiau apie ką mąstyti, tik apie jo likimą.

„Noriu nuraminti tuos žmones, manau, kad teatras išsilaikys, nes yra Lietuvoje žmonių, kurie teatrą pakels. Yra blogiausių grupių festivalis, kodėl nepabandžius suorganizuoti blogiausių spektaklių festivalio. Dabar visur vaidina genialūs aktoriai, genialūs scenarijai. Kai jau nieko blogiau nebegalėsime padaryti, tada mūsų teatras pakils“, – ironizavo jaunas aktorius.

Su 50-uoju jubiliejumi, Rolandai Kazlai!

R. Kazlo talentą žiūrovai galėjo išvysti daugybėje spektaklių, vienas iš jų –„Alighieri Dantė. Dieviškoji komedija“.  

Rolandas Kazlas spektaklyje „Alighieri Dantė. Dieviškoji komedija“

Retai viešumoje matomas, šį pavasarį R. Kazlas ir „Pakeleiviai“ pristatė savo antrąjį albumą „Poetai ateina“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.