Veidai

2019.05.11 12:07

Bendražygio netekties sukrėstas Algis Ramanauskas: kai mes susitiksim, Vytautai, dar gerai pasijuoksim

Humoristo, laidos „Dviračio žinios“ vedėjo Vytauto Šerėno netikėta mirtis sukrėtė ne vieną. „Tai, kad jis išėjo, man iš visų žmonių, kuriuos yra tekę prarasti, yra didžiausia netektis. Aš tikrai buvau pritrenktas, nors aš gana ciniškas, pašlemėkiškas žmogus ir mane sunku pritrenkti. Bet vakar buvo sunku. Ir šiandien sunku“, – sakė ilgametis jo bendražygis Algis Ramanauskas-Greitai.

Edita Mildažytė, kuri LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ šeštadienį talkino Ignui Krupavičiui, prieš pradėdama pokalbį su A. Ramanausku sakė, kad V. Šerėno netektis traumuoja ne tik šeimą ir artimuosius, bet ir visą visuomenę. Dėl to, kad yra daugybė žmonių, kurie turėjo asmeninį santykį su savo mylimu humoristu.

„Laimė yra tai, kad mes po truputį išmokstam atsisveikinti su žmogumi taip, kaip dera. Ir tada, kai data yra nebeatšaukiama, išmokstam pasakyti tai, kas yra svarbiausia. Aš manau, kad tai yra labai gerai“, – sakė E. Mildažytė.

Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ apsilankęs A. Ramanauskas-Greitai neslėpė, kad žinia apie bendražygio netektį ypač sujaudino.

„Tai, kad jis išėjo, man iš visų žmonių, kuriuos man yra tekę prarasti, yra didžiausia netektis. Aš tikrai buvau priblokštas“, – kalbėjo A. Ramanauskas-Greitai.

Į I. Krupavičiaus klausimą, ko iš V. Šerėno būtų galima pasimokyti, A. Ramanauskas-Greitai sakė, vakar susimąstęs dėl ko bendražygis galėjo palikti šį pasaulį. Jis išskyrė vieną iš V. Šerėno savybių – darbštumą.

„Jis labai daug dirbo. Ir aš manau, kad tai galų gale atsiliepė jo širdžiai. O gal ir ne dėl to. Atsimenu, kai laida buvo rodoma BTV, ir kartą jį sutikau prie Spaudos rūmų, paklausiau, kaip jūs spėjate. Jis užvertė akis į viršų ir buvo aišku, kaip tai yra sunku.

Komediją kurti yra sunkiausia. Vienas dalykas feisbuke parašyti tekstą, kurį žmogus perskaito per penkias sekundes ir juokiasi. Tačiau pabandyk padaryti keturias dienas per savaitę 20-ies minučių humoro laidą. Tai yra neįmanoma, nebent su tavimi dirba 200 žmonių. Tai, kad laida taip tempė, yra didelis V. Šerėno nuopelnas“,– savo nuomonę išsakė A. Ramanauskas-Greitai.

Jis neatmetė to, kad V. Šerėnas galėjo persidirbti. Į tai E. Mildažytė sureagavo: „Aš manau, kad Vytas labai rūpinosi savo šeima ir artimaisiais dėl to, kad jis krito bėgdamas. Vadinasi, kad jis labai atsakingai žiūrėjo į savo sveikatą ir niekam nenorėjo būti našta. Ir galvojo apie tai, kad jis norėtų iškeliauti taip, kaip iškeliavo. Niekam nesudarydamas rūpesčių, bet sukeldamas daug skausmo“.

Pirmadienį pagal įprastą grafiką A. Ramanauskas kartu su Rimu Šapausku turėjo filmuoti naujas laidas. Tačiau jis negalėjo atsakyti, kas laukia toliau netekus vieno iš pagrindinių laidos „Dviračio žinios“ kūrėjų.

A. Ramanauskas-Greitai V. Šerėną prisimena kaip labai protingą žmogų, kuris buvo labai ramus, inteligentiškas, tikras humoro karininkas.

„Vytas buvo tarsi kokybės kontrolė, kuris žiūrėjo, kad mes „nenueitume“ nuo scenarijaus. Kadangi mes turėjome labai šiltą ir draugišką santykį su juo, tai visą laiką ir plepėdavome kaip „bobos“.

Tai vis nukeldavo filmavimą. Mes vienas kitą labai gerai suprasdavome, – atviravo A. Ramanauskas-Greitai. – Aš Vytą, visų pirma, vertinu kaip gerą rašytoją ir kūrėją, kaip aktorius jis irgi buvo geras. Tačiau man jis pirmiausia – kolega ir netgi draugas, su kuriuo buvo nepaprastai smagu ir linksma dirbti“.

Jo manymu, V. Šerėnas buvo „ne savo komandoje“, todėl jis su R. Šapausku pajuokaudavo, kad atėjus laikui jie V. Šerėną pasivogs ir su juo atgaivins „Radijo šou“.

„Jis turėjo daryti kitokią komediją – žiauresnę ir griežtesnę. Jo buvo per geras humoro jausmas daryti paprastam žmogui skirtą komediją kaip „Dviračio žiniose“. Ši laida jį įstatė į rėmus, iš kurių sunku išlįsti. Čia kalbama tik apie politikus, o Vytui tai buvo per žemas skrydis. Jis galėjo skraidyti kur kas aukščiau ir giliau kapstyti“, – tvirtino A. Ramanauskas-Greitai.

Iš Ignalinos rajono kilęs V. Šerėnas savo kalbėsenoje niekuomet neslėpė tarmių ir savo akcento. Tai, A. Ramanausko tikinimu, tik rodo bendražygio natūralumą.

„Tai buvo jo tikra kalba. Jis buvo paprastas žmogus gerąja prasme, labai malonus ir patogus bendrauti“, – gražių žodžių negailėjo A. Ramanauskas-Greitai.

V. Šerėno biografijoje yra ir bandymas tapti Lietuvos prezidentu. Pasak A. Ramanausko, humoristas labai negerai jautėsi, kai jis buvo išstumtas kandidatuoti į prezidentus.

„Jis pernelyg intravertiškas ir garbingas žmogus, kad „tokius bajerius skaldytų“. Bet kažkas sugalvojo ir jį išstūmė, kad darysim iš V. Šerėno prezidentą. Jam tai nebuvo komfortiška“, – kalbėjo A. Ramauskas-Greitai.  

V. Šerėnas šį pasaulį paliko poilsiaudamas savo sodyboje Labanoro girios glūdumoje šalia Girutiškio rezervato. Anot A. Ramanausko, jis šią vietą labai mėgo.

„Mes kiekvieną pirmadienį, kai ateidavom filmuotis, daugiau ar mažiau aptardavome, ką jis praėjusį kartą veikė savo sodyboje“, – tikino bendražygis.

Į I. Krupavičius klausimą, ką jis pasakytų V. Šerėnui, A. Ramanauskas atsakė: „Kai mes susitiksim, Vytautai, dar gerai prisižvengsim“.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“:

Algis Ramanauskas-Greitai: Vytautas Šerėnas buvo tikras humoro karininkas