Veidai

2019.05.10 22:30

Archyviniuose kadruose Vytauto Šerėno mintys apie kuriamą humorą: stengiuosi neperlenkti lazdos

Archyviniai kadrai siekia ir 1995 metus
LRT.lt2019.05.10 22:30

Daugelio atmintyje ilgam išliks Vytauto Šerėno humoras, kuris kai kam galėjo atrodyti pernelyg aštrus. Būtent humoras laidos „Dviračio žinios“ vedėją susiejo su trimis bendražygiais: Haroldu Mackevičium, Arūnu Valinsku ir Gintaru Ruplėnu.

„Aš gyvenime stengiuosi neperlenkti tos lazdos, o tas, kas yra eteryje, yra keturių žmonių sprendimas ir kartais man tenka paklusti daugumai ir atlikti tai, kas iš manęs reikalaujama“, – laidoje „Dalia Kutraitė kalbina“ sakė amžiną atilsį V. Šerėnas.

1998 metais duotame interviu jis pasakojo, kaip vyksta dar tuometinės laidos „Dviračio šou“ kūrimo procesas. „Dieną mes turime vienokius ar kitokius darbus, o vakare – dažniausiai susirenkame pas mane, arba pas Ruplėną, arba pas Valinską, arba pas Mackevičių. Kaip išeina. Tuomet su pradiniais informacijos šaltiniais ateinam ir galvojam, ar iš jų galima daryti reportažą, žinią ar parodiją. Scenarijus yra keturių žmonių, jeigu dirba visi tą savaitę. O filmavime dalyvaujame trise“, – pasakojo V. Šerėnas.

Tuomet jis neslėpė, kad su kolegomis tekdavo ir pasiginčyti. Į žurnalistės D. Kutraitės klausimą, ar yra pagailima tam tikrų visuomenės lyderių ir jų nesišaipoma, sakė: „Norėtųsi, kad mus vertintų tarsi mes ironizuojam ir parodijuojam, bet gal atrodo, kad ir pasišaipom. Draugiškai paparodijuoti, matyt, visus galima“.

V. Šerėnas interviu sakė, kad jų laidos pagrindinis tikslas – kurti normalų humorą. Jis tikino nežinąs, ar jų kuriamas humoras turi išliekamąją vertę.

„Mes netgi iš rimtų dalykų padarom parodiją. Svarbu, kad ji būtų juokinga“, – sakė V. Šerėnas.

Dalia Kutraitė kalbina... In memoriam Vytautas Šerėnas

Vis tik į V. Šerėno ir jo bendražygių akiraty nepatekdavo ne tik žinomi visuomenės atstovai. Be jų humoristinio žvilgsnio neapsiėjo ir tuometinės LTV 40-metis, kurio metu V. Šerėnas kartu su G. Ruplėnu pateikė šmaikščią, kaip jiems būdinga, laidų analizę.

LTV 40-mečio proga sveikina „Dviračio šou“ kūrybinė grupė – Vytautas Šerėnas ir Gintaras Ruplėnas

Šį sekmadienį buvo planuojama parodyti prezidento rinkimams skirta „Dviračio žinios“ laida. Panašaus formato laida buvo rengiama ir per 2002 metais vykusius Lietuvos prezidento rinkimus, kurios epicentre – V. Šerėnas.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai 2002. Vytautui Šerėnui atminti

Archyvinė medžiaga atskleidžia, kad V. Šerėnas turėjo ir netikėtų amplua. 1995 metais jis kartu su aktore K. Kazlauskaite buvo tuomet ypač populiaraus muzikinio renginio „Benai, plaukiam į Nidą“ viena iš vedėjų porų.

„Benai, plaukiam į Nidą!“ 1995 m. Prisiminkime. Vytautas Šerėnas perima vedėjo vietą

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.