Veidai

2019.05.10 20:53

Valinskas apie Šerėną: pasibaigė istorinis Lietuvos humoro etapas

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.05.10 20:53

Penktadienį netikėtai mirė humoristas Vytautas Šerėnas. Kaip teigia buvęs bendražygis, pramogų verslo atstovas Arūnas Valinskas, šia mirtimi pažymėta vieno Lietuvos humoro etapo pabaiga, kurį galėsime tik prisiminti.

„Jis (V. Šerėnas – LRT.lt) buvo neišvengiamas „Dviračio žinių“ vedėjas, kuris įvedė naują „infošou“ vedėjų etaloną. Po to jis keitė tam tikrus dalykus, bet jis liko pirmuoju, vieninteliu ir unikaliu. Dabar  supratau, kad kažkoks Lietuvos humoro istorinis etapas jau praeityje ir jo nepakartosime, galėsime tik prisiminti“, – sako jis.

Kaip pasakoja A. Valinskas žinia apie mirtį jam buvo netikėta, nes humoristo požiūris visada buvo teigiamas ir apie jokias problemas jis nekalbėjo.

„Aš labai sunkiai įsivaizduoju, kad taip galėjo nutikti, nes jis visą gyvenimą buvo optimistas ir jis į patį gyvenimą žiūrėjo teigiamai. Nelabai galėjo kilti mintis, kad viskas greitai ir staiga (įvyks – LRT.lt). Sensta mūsų karta, nieko nepadarysi, bet kad išeitų taip staiga, nei iš šio, nei iš to. Ilgais metais dirbant žinojau kai kurias Gintaro Ruplėno problemas ir aš jų turėjau, ir Haroldas Mackevičius, bet niekas negirdėjo apie Vytauto problemas“, – prisimena A. Valinskas.

Pasak buvusio bendražygio, V. Šerėno aktorinis talentas buvo labai natūralus ir unikalus, o personažai sužavėdavo žiūrovus.

„Jis buvo labai natūralus. Jis neturėjo tokio plataus aktorinio diapazono kaip Vytautas Šapranauskas, bet jis turėjo liaudišką unikalumą, kuris buvo ne tik nepakartojamas vaidinant, bet ir kuriant tuos personažus, rašant jiems tekstus. (...) Įsiminė labiausiai žiūrovų pyktis, kodėl dingo iš „Dviračio žinių“ „bratkos“. Buvo unikalu, kaip Vytautas vaidindavo „bratkas“.  (...) Jis viską darydavo su liaudiška humoristika, jis buvo idealus“, – prisimena jis.

Po kariuomenės pasirinko ekonomikos mokslus

V. Šerėnas gimė Antagavės kaime Ignalinos rajone. 1975 m. baigė Ignalinos vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus politechnikumą ir įgijo ryšininko specialybę. Baigęs mokslus, dirbo Ignalinos tarpmiestinėje telefonų stotyje, vėliau tarnavo sovietinės armijos statybos daliniuose suvirintoju Maskvos srityje.

Grįžęs iš kariuomenės Vilniaus universitete įgijo darbo ekonomikos specialybę. 1988–1993 m. studijavo aspirantūroje, apgynė mokslų daktaro disertaciją.

1993–1995 m. dirbo Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausiuoju specialistu. 1995 m. gavo koncerno „Volkswagen“ stipendiją tęsti ekonomikos mokslus Vokietijoje, tačiau pasirinko darbą televizijoje, ėmė vesti televizijos laidą „Dviračių žynios“.

2002 m. V. Šerėnas kaip nepriklausomas kandidatas dalyvavo prezidento rinkimuose, juose užėmė 4 vietą.

Nuo 2003 m. V. Šerėnas vedė „Dviračio šou“, yra sukūręs humoristinių personažų.

Su žmona Dalia užaugino dvi dukras – Gintę ir Rytę.

Prisiminkime humoristą:

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt