Veidai

2019.05.10 14:01

Per naktį išgarsėjęs ir „Eurovizijos“ lyderiu tapęs Duncanas Laurence`as: į sceną atsinešu dalelę namų

Gertrūda Stripeikytė, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.10 14:01

Iš visų šių metų „Eurovizijos“ dalyvių neabejotinai daugiausiai dėmesio sulaukė Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence‘as. Iki šiol savo šalyje nežinomam atlikėjui dabar pranašaujama pergalė konkurse. Tačiau portalui LRT.lt Tel Avive sutiktas dainininkas pasakojo, kad nugalėti nėra jo tikslas, o pats turi kitus favoritus.

D. Laurence‘as, kurio tikrasis vardas Duncanas de Mooras, Nyderlanduose išgarsėjo kone per naktį. Vos paskelbus, kad būtent jis su lyriška daina „Arcade“ atstovaus šaliai šių metų „Eurovizijoje“, konkurso fanai lažybų punktuose jam jau skyrė pirmąją vietą.

Tuomet dainininką užplūdo žiniasklaidos dėmesys, o netrukus jis jau ruošėsi ir pirmajam soliniam koncertui. D. Laurence‘ą pavyko netikėtai sutikti istorinėje Tel Avivo Jaffos pakrantėje. Čia su savo komanda jis filmavo reportažą ir pasakojo, kad Izraelyje kasdien laukia įtempta dienotvarkė, todėl laiko poilsiui ir kasdieniams interviu – nėra.

Visiškai neplanuotai pakrantėje D. Laurencas susitiko ir su Lietuvos atstovu Jurijumi. Abu „Eurovizijos“ dalyviai, dainuosiantys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, trumpai šnektelėję įsiamžino bendroje nuotraukoje, palinkėjo vienas kitam sėkmės.

Portalui LRT.lt taip pat pavyko pasikalbėti su „Eurovizijos“ lyderiu laikomu dainininku, kuris iš karto palieka malonaus, nuoširdaus ir paprasto žmogaus įspūdį.

„Tel Avivas man labai patinka – čia daug malonių žmonių. Patinka ir susipažinti su kitais dalyviais, matyti, ką jie daro, sužinoti, kaip jaučiasi. Džiugina ne tik saulės šiluma, bet ir žmonių“, – pokalbį su LRT.lt pradėjo D. Laurence‘as.

Antradienį jis, kaip ir Lietuvos atstovas Jurijus, pirmą kartą išbandė šių metų „Eurovizijos“ sceną. Dainininkas tikino, kad repeticijos nekantriai laukė.

„Buvo keista, nes visiškai nesijaudinau, išskyrus tą akimirką, kai reikėjo žengti į sceną. Bet kai ten užlipau, jaudulys dingo. Galvojau, kad tai puiku, bet tuo pačiu savęs klausiau, kodėl nesijaudinu. Tačiau supratau, kad patogiai jaustis padeda visa „pasiruošimo mašina“ – kiekvienas žingsnis turi už jį atsakingą žmogų – nuo ausinių iki mikrofonų. Tai man padėjo jaustis ramiai. Tiesiog sėdėjau prie pianino ir mėgavausi vaizdu“, – pasakojo atlikėjas.

Daina „Arcade“ pasakoja apie skaudžią meilę, kurioje nuolatos pralaimima. Tokią meilę jis kūrinyje lygina su vaizdo žaidimais. Dainą atlikėjas parašė būtent klavišiniais.

„Labai norėjau, kad scenoje būtų pianinas, pats priėmiau tokį sprendimą, nes dainą „Arcade“ parašiau prie pianino. Labai norėjau to momento, tos nuotaikos, į sceną atsinešti dalelę namų. Pasirinkome spalvas, kurios yra ir vaizdo klipe. Norėjome tos paslaptingos mėlynos spalvos. Bet labiausiai norėjau, kad visas dėmesys kryptų į pačią muziką, dainą“, – portalui LRT.lt atskleidė D. Laurence‘as.

„Žinau, kad daugeliui žmonių daina labai patiko, jiems patiko klausytis, todėl nenorėjau kažko ant scenos, kas nukreiptų dėmesį nuo dainos. Norėjau, kad pasirodymas būtų paprastas – aš prie pianino. Tikiuosi, kad jei daina gera, tiek ir užtenka“, – pridūrė jis.

Paklaustas, ką mano apie Lietuvos atstovo dainą, D. Laurence‘as sakė, kad jam patiko Jurijaus dainos žinutė, bet šių metų „Eurovizijoje“ jis turi kitus favoritus. Jo mėgstamiausi – Italijos atstovo Mahmoodo kūrinys „Soldi“ ir Maltos atstovės Michelos daina „Chameleon“, kuriems lažybininkai taip pat prognozuoja aukštus rezultatus.

Kalbėdamas apie tai, kokio pripažinimo konkursui artėjant jau sulaukė pats, D. Laurence‘as tikina, kad tai, jog yra laikomas favoritu ir sukelia didesnį spaudimą, ir leidžia labiau pasitikėti savimi.

„Geras jausmas, kad manimi tiki žmonės, kad jie mato mane kaip nugalėtoją. Tai komplimentas, geras spaudimas iš publikos, bet tuo pačiu metu galvoju, kad esu tik žmogus, galiu suklupti. Žinoma, taip nenutiks, nes atiduosiu visas jėgas.

Bet vis tiek manau, kad gali nutikti bet kas – Mahmoodas puikus, visi kiti dalyviai taip pat puikūs. Pirmiausiai paklausykite visų dainų, pamatykite, ką aš ir kiti darome ant scenos ir tik tada nuspręskite. Tai mielas komplimentas, bet tuo pačiu metu nepaleidžiu minties, kad gali nutikti bet kas“, – portalui LRT.lt atskleidė olandas.

Jis sakė, kad laimėti nori, tačiau pergalė nėra jo pagrindinis tikslas. „Aš šią patirtį matau kaip savo muzikinės karjeros pradžią, iki šiol Nyderlanduose nebuvau žinomas. Jei laimėčiau, tai padidintų mano galimybes ir klausytojų ratą. Suprantu laimėjimo prasmę. Bet tikiu, kad tiesiog dalyvauti ir parodyti, kas esi yra svarbiau už pergalę“, – šypsojosi D. Laurence‘as.

Jis, kaip ir Jurijus, pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 16 dieną, o šeštadienį jo jau laukia antroji pasirodymo repeticija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.