Naujienų srautas

Veidai2019.05.09 19:28

Archie Harrisonas: ką reiškia karališkojo kūdikio vardas ir kas bus jo krikštatėvis?

LRT.lt 2019.05.09 19:28

Britų karališkosios šeimos gerbėjams ši savaitė neeilinė – nutiko tiek aptarimo vertų įvykių! Žiniasklaida ir socialiniai tinklai lūžta nuo hercogienės Meghan Markle aprangos, su kuria pirmąsyk pasirodė viešumoje po gimdymo, vertinimų, kūdikio vardo reikšmės aiškinimo ir spėlionių, kas taps naujagimio krikštatėviais.

Princas Harry ir hercogienė Meghan Markle savo naujagimiui sūnui suteikė Archie Harrisono Mountbatteno Windsoro vardą.

Lažybininkams karališkosios šeimos pasirinkimas buvo netikėtas – tarp populiariausių vardų, kuriuos, kaip buvo manoma, gaus karališkosios šeimos naujagimis, buvo Alexanderis, Arthuras ir Albertas, rašoma BBC.

Tiek Archie, tiek Harrisono vardu dar nebuvo pavadintas nė vienas Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narys.  

Vardo Archie reikšmė – „doras“, „drąsus“ arba „narsus“. Pasak BBC, Didžiojoje Britanijoje šis vardas populiaresnis negu Jungtinėse Valstijose. Archie yra vardo Archibaldas trumpinys, šiuo metu dažnai suteikiamas ir kaip atskiras vardas.

2017 m. Anglijoje ir Velse šis vardas buvo aštuonioliktas pagal populiarumą. Tais metais Archie vardą gavo 2 tūkst. 803 berniukai. Nuo 2003 m. šis vardas kasmet patenka į populiariausių vardų penkiasdešimtuką.

Harrisono vardas JAV šiek tiek populiaresnis negu Archie. Nors anksčiau buvo naudojamas kaip pavardė, šiandien vardas Harrison karališkosios šeimos pirmagimiui išties tinka, nes angliškai reiškia „Hario sūnus“ (angl. Son of Harry).

Kai kurie žmonės svarstė, ar princas su hercogiene suteiks savo naujagimiui jo senelių arba prosenelių vardą. Buvo spėliojama, ar vaiko antras vardas bus Philipas arba Charlesas, kaip britų karališkosios giminės atstovų, ar Thomas, kaip M. Markle artimųjų.  

Princas su hercogiene taip pat nutarė vaikui nesuteikti jokio titulo.

Būdamas pirmuoju princo sūnumi, Archie būtų įgijęs Dambartono grafo titulą. Pasak karališkosios šeimos komentatoriaus Richardo Fitzwilliamso, princo Harry ir hercogienės Meghan Markle pademonstruotas savarankiškumas renkantis netradicinius karališkosios šeimos narių vardus buvo nuostabus, o jų pasirinkimas pagyvins karališkąją šeimą.

„Tai – unikaliai besielgiančios unikalios poros unikalus pasirinkimas, – kalbėjo jis. – Juk kalbame apie visame pasaulyje žinomus Sasekso kunigaikščius.“

Karališkajam kūdikiui netradicinis vardas suteikiamas jau ne pirmą kartą. Pirmajai karalienės anūkei buvo duotas Zaros Phillips vardas.

Tarp įžymių Archie vardą turinčių asmenų žinoma Archie Panjabi, vaidinusi seriale „Gera žmona“,   „Archie Comics“, serialo „Riverdale“ personažas Archie Andrews bei serialo „East Enders“ personažas Archie Mitchell.

Pasak portalo „Ancestry“, turint omenyje karališkųjų kūdikių vardų daromą įtaką naujagimių vardų tendencijoms, tikimasi, jog Archie vardas nuo šiol taps populiaresnis. Ten pat rašoma, kad karališkosios šeimos narių vardai Williamas, Harry, George`as ir Charlotte Jungtinėje Karalystėje taip pat tapo žymiai populiaresni.

Pavardė Mountbatten-Windsor buvo sukurta 1960 m., sujungus susituokusių karalienės ir princo Philipo pavardes. Dviguba pavardė buvo sukurta Edinburgo kunigaikščio garbei. Sklido gandai, jog jis skundėsi, kad jo vaikas neturės jo pavardės. 

Socialinių tinklų vartotojai netruko pastebėti ir kitą įdomų faktą – vardo Archie rašyba šiek tiek panaši į Rachel, o toks yra tikrasis hercogienės Meghan Markle vardas.

Jau pasirodė ir pirmosios spėlionės, kad taps naujagimio krikštatėviu.

„Geriau nenorėkit, kad tapčiau kieno nors krikštatėviu“, – juokavo G. Clooney, reaguodamas į sklandančius gandus apie tai, kad būtent jis užims šias svarbias pareigas.

Tačiau jį ir karališkąjį kūdikį sieja svarbus faktas – abu gimė tą pačią dieną – gegužės 6-ąją.

„Gerai pagalvojus, mane tai truputį erzina, – apie naujagimio gimimo dieną juokavo G. Clooney, geras princo ir hercogienės bičiulis. – Savo gimimo diena jau dalinuosi su Orsonu Wellesu, Sigmundu Freudu, o dabar dar ir su karališkosios šeimos naujagimiu“, – rašoma „People“.

Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose plačiai aptarinėjama ir M. Markle apranga, su kuria ji pasirodė viešumoje pirmą kartą po vaikelio gimimo. Geru skoniu garsėjanti hercogienė ir šįsyk susilaukė pagyrų – jos vilkėta kreminės spalvos berankovė suknelė įvardinta kaip elegantiška.  

Prie suknelės M. Markle priderino kūno spalvos batelius ir nustebino pasirodžiusi palaidais, nugaron atmestais plaukais. Tokia hercogienės šukuosena pasirodė neįprasta, kadangi dažniausiai moteris viešumoje pasirodo į kuodą surištais plaukais, rašoma „Time“. 

Ketvirtadienį princas Harry trumpam paliko žmoną su naujagimiu ir išvyko į Nyderlandus. Čia jis atliko pareigą paskelbti, kad liko metai iki 2020-aisiais vyksiančių žaidynių „Invictus“. Dovanų gavęs kūdikio marškinėlius princas juos pridėjo prie savęs taip palygindamas kūno dydžių skirtumą ir prajuokindamas publiką. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi