Veidai

2019.05.09 20:31

Jurijus stebino Tel Avivą: mankšta paplūdimyje sutraukė smalsuolių būrį

Gertrūda Stripeikytė, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.09 20:31

Izraelyje ketvirtadienį minima valstybinė šventė, kurią Tel Avivo gyventojai sutiko išeidami į gatves. Miesto centre vyko įvairūs renginiai, paradai, plevėsavo vėliavos. Čia apsilankė ir Lietuvos „Eurovizijos“ atstovas Jurijus, kuriam vietiniai linkėjo sėkmės konkurse.

Po pirmosios Jurijaus eurovizinės repeticijos, kuri įvyko antradienį, Lietuvos atstovas kelias dienas gali skirti poilsiui ir pasiruošimui. Nors ketvirtadienį jis norėjo praleisti sportuodamas, planus pakoregavo Izraelyje vykstančios valstybinės šventės. Nuo antradienio vakaro Tel Avive nedirba daugelis įstaigų, o tarp jų – ir sporto salės.

Antradienį, gegužės 7-ąją Izraelyje švenčiama žuvusiems kareiviams ir aukoms pagerbti skirta Atminimo diena, gegužės 8-sios vakarą – Nepriklausomybės diena, o gegužės 9-ąją – Pergalės diena. Pastaroji ketvirtadienį prasidėjo įspūdingai – Tel Avivo pakrantėje surengtas orlaivių paradas, virš miesto skraidė naikintuvai, sraigtasparniai, lėktuvai.

Neradęs tinkamos vietos sportui, Jurijus nusprendė pasimankštinti vieno centrinių Tel Avivo paplūdimių sporto aikštelėje, o paskui šiek tiek pabėgiojo pajūriu.

Jurijų netrukus ėmė atpažinti praeiviai, kurie sveikinosi, prašė nusifotografuoti ir linkėjo sėkmės. Tel Avivo paplūdimyje sutiktas praeivis Charles A Krul pasirodė esąs Jurijaus gerbėjas. Pasivijęs pajūriu bėgiojusį Lietuvos atstovą, jis jam linkėjo sėkmės konkurse ir prognozavo užimti aukštą poziciją.

„Girdėjau Jurijaus dainą internete, visų dainų pasiklausau, kad žinočiau, už ką balsuoti. Jo daina man labai patiko. Šiandien paplūdimyje pastebėjau Jurijaus vadybininką, o paskui ir Jurijų. Negalėjau patikėti, kad čia jis. Pabendravome, jis šaunus vyrukas“, – portalui LRT.lt sakė C. A Krul.

„Linkiu jam kuo didžiausios sėkmės. Manyčiau, kad jis gali patekti į geriausiųjų penketuką ar net trejetuką“, – pridūrė jis.

Sėkmės Lietuvos atstovui linkėjo ir kiti šventinę dieną sutikti Tel Avivo praeiviai. „Linkiu Lietuvai pergalės, nes tai būtų pirmasis jūsų kartas“, – sakė Lietuvoje kartą viešėjusi ir su Lietuvos delegacijos nariais lietuviškai pasisveikinusi izraelietė Olga Stroozer.

Portalui LRT.lt Tel Avivo gatvėse sutikti vietiniai gyventojai taip pat pasakojo, kad miestas „Eurovizijos“ laukė ilgai.

„Labai nekantrauju dėl „Eurovizijos“, jos laukiau visus metus. Tai geriausias dalykas, kuris Tel Avive nutiko per pastaruosius trejus metus. Tai kaip didelis vakarėlis. Tą naktį, kai laimėjome, visi išėjome švęsti į gatves, o po to dar šventėme kelias savaites“, – sakė „Eurovizijos“ gerbėju prisistatęs Oris Hayohamo‘as.

Jis pasakojo, kad po pernykštės pergalės Izraelio laimėtoja Netta Brazilai tapo ryškia šalies žvaigžde. Pasak jo, apie „Euroviziją“ Izraelyje dabar kalba visi. „Ši tema visus metus buvo aptarinėjama žiniose ir visi ruošėsi – nuo taksi vairuotojų iki gelbėtojų paplūdimiuose“, – tikino jis.

Dar viena poilsio diena Jurijaus laukia ir penktadienį, o šeštadienį jis vėl praleis „Eurovizijos“ arenoje. Čia jo laukia antroji pasirodymo repeticija. Jurijus pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 16 dieną.