Naujienų srautas

Veidai2019.05.09 15:35

Raudonomis suknelėmis pasipuošusios damos ragino pasirūpinti sveikata

Daugybė raudonomis suknelėmis pasipuošusių moterų Rotušės aikštėje važinėjosi paspirtukais, garsiai kvatojosi ir traukė smalsių praeivių žvilgsnius. Taip kūrėjos, atlikėjos, verslininkės ir kitos veiklios šalies moterys bandė atkreipti dėmesį ir priminti kitoms, pasirūpinti savo sveikata.

Lietuvos širdies asociacija, bendradarbiaudama su Pasauline Širdies Federacija 2012 metais prisijungė prie „Go red for women“ kampanijos. Lietuvoje ši kampanija pakrikštyta „Raudonos suknelės“ vardu – būtent raudona suknelė yra tarptautinis projekto simbolis.

Ir neveltui – juk tai universalus moterų sveikatos, gyvybės bei dinamiškumo simbolis, o šiuo atveju tai ir raudonas aliarmo signalas.

Dizainerė ir Vilniaus dailės akademijos dėstytoja Jolanta Talaikytė sako, kad jos visai nevilioja apsilankymai poliklinikoje ar pas gydytojus. „Kadangi poliklinikoje noriu lankytis kuo rečiau, stengiuosi gyventi kuo sveikiau. Todėl ir ši prevencinė akcija man labai svarbi – stebėkite save ir neprisileiskite ligų arti“, – portalui LRT.lt sako J. Talaikytė.

Prie akcijos dizainerė jungiasi jau ne pirmus metus ir sako, kad stengiasi skleisti žinią apie sveiko gyvenimo svarbą, taip pat gerą nuotaiką bei pozityvą tam, kad ligų būtų kuo mažiau. „Vis tik gera nuotaika ir tinkamas nusiteikimas dažnai nugali ligas“, – primena ji.

Raudona suknele pasipuošusi į renginį atskubėjo ir dizainerė Simona Brazdžionytė. Portalui LRT.lt ji sako, kad dar prieš kelis metus apie savo sveikatą nesusimąstydavo, tačiau dėl nemenko darbo krūvio ir streso kankino nuovargis, susirūpinti skatino prasta savijauta ir nepaaiškinami galvos skausmai, tuo pačiu ir suprastėjusi nuotaika.

„Supratau, kad reikia kažką daryti ir džiaugiuosi, kad nuo to chaoso, kuris buvo mano gyvenime, kai man buvo dvidešimt, daug kas pasikeitė. Pradėjau sveikiau maitintis, sportuoti“, – pasakoja ji.

Iš pradžių nebuvo lengva prisijaukinti pasikeitusius įpročius, tačiau dabar rūpestis savimi tapo gyvenimo būdu, viską darau savo noru. Kad taip nutiktų svarbiausia atrasti tai, kas patinka, ir tuomet sveikas gyvenimo būdas nebus prievolė.

„Kadangi jau šešerius metus nevalgau nei mėsos, nei žuvies, iš pradžių pas gydytoją apsilankydavau dažnai – stebėjau ar organizmui netrūksta kokių nors medžiagų, ar nepablogėjo kokie nors rodikliai. Kadangi tyrimai buvo geri ir visuomet stabilūs.

Dabar kai atsirado tam tikras balansas ir gera savijauta bei nuotaika, pas gydytojus užsuku kiek rečiau, tačiau savo sveikata pasirūpinu“, – patikina S. Brazdžionytė.

Atlikėja Ingrida Martinkėnaitė sako, kad visuomet labai stengėsi rūpintis savimi, sveikai maitintis, sportuoti. „Noriu gerai jaustis ir man svarbu išsaugoti tai, ką davė Dievas ir gamta. Geriau prevencija ir rūpestis savimi, nei užklupę negalavimai. Sveikatai skiriu daug dėmesio ir daugelį dalykų darau prevenciškai. Nors tikiesi, jog ligos aplenks, vertėtų pasitikrinti sveikatą ir įsitikinti“, – sako ji.

Tad ir sveikai gyvendama, ji reguliariai lankosi poliklinikoje bei su visa šeima pasitikrina sveikatą. „Manau, kad šiais laikais tai nesudėtinga ir tiesiog būtina daryti. Kai turime visas galimybes, keista jomis nepasinaudoti, tingėti ar tyrimus atidėti kitiems metams. Tada jau gali būti vėlu“, – sako ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi