Veidai

2015.09.24 11:15

M. Linkytė: po „Eurovizijos“ blaškiausi kaip paklaikusi siela

Eiviltas Paraščiakas, DELFI.lt2015.09.24 11:15

18-ąją vietą „Eurovizijoje“ su Vaidu Baumila užėmusi Monika Linkytė ir po konkurso sustoti nežada. Išskirtiniame interviu naujienų portalui DELFI mergina papasakojo, kaip pasikeitė jos gyvenimas po didžiausio pasaulyje muzikinio šou, pasidalijo savo mintimis apie tarptautinę karjerą ir veiksmingu pozityvumo receptu.

18-ąją vietą „Eurovizijoje“ su Vaidu Baumila užėmusi Monika Linkytė ir po konkurso sustoti nežada. Išskirtiniame interviu naujienų portalui DELFI mergina papasakojo, kaip pasikeitė jos gyvenimas po didžiausio pasaulyje muzikinio šou, pasidalijo savo mintimis apie tarptautinę karjerą ir veiksmingu pozityvumo receptu.

– Kaip tavo gyvenimas pasikeitė po „Eurovizijos“?

– Gyvenimas nepasikeitė. Manau, jog aš pati šiek tiek pasikeičiau. „Eurovizija“ nebuvo tiesiog tos dvi savaitės Vienoje. „Eurovizija“ buvo net ir tas etapas prieš laimėjimą, kai reikėjo ruoštis kiekvienai laidai. Daug visko reikėjo pakreipti – ateini į atranką kaip solistas ir tada pamatai, jog kažkaip geriausias variantas yra dainuoti dviese. Labai daug savęs reikėjo atiduoti repeticijoms.

Mes turėjome be galo daug vokalo pamokų, dirbome su režisieriumi. Prie komandos prisijungė ir pritariantieji vokalistai ir t.t. Tiesiog kasdien reikėjo žiūrėti ne tik savęs, bet derintis ir prie kitų. Tai tik į naudą – tapau lankstesnė. Be abejonės, padaugėjo gerbėjų. Reikėjo išmokti reaguoti į jų nuoširdumą, nes iš pradžių viskas atrodė labai keista.

– Pakalbėkime apie gerbėjus. Kokie žmonės ateina į tavo koncertus? Kokį savo klausytojo portretą nupieštum pati?

– Mano gerbėjas... Manau, kad jam nėra amžiaus cenzo, bet jis turi išlavintą muzikinį skonį. Ir tai yra be galo žavu. Klausytojai tikrai labai įvairūs. Į koncertus ateina ir paauglių su merginomis, ir šeimomis. O vaikai net laiškus rašo! Jau gavau du.

– Minėjai, kad reikėjo priprasti prie gerbėjų nuoširdumo. Kuo jis pasireiškia? Dovanomis, o gal geru žodžiu po koncerto?

– Abiejuose laiškuose rašė, jog esu autoritetas tiek mergaitei, tiek berniukui. Jie nori, jog visada išlikčiau tokia nuoširdi ir paprasta – toks mielas sutapimas, kad abiem taip pasirodė. Maloniausia, kad tai popieriniai laiškai su ranka pieštomis širdelėmis.

– O „Facebook`e“ gerbėjai nekalbina?

– Kalbina. Ir dar neatrašiau visiems... Nes kai turiu laiko atrašyti, aš viską nuosekliai perskaitau ir visada noriu atrašyti iš širdies, padėkoti. Nenoriu konvejeriu visiems atrašinėti tik „ačiū“. Žinau, jog žmogus stengėsi, rašė. Norisi atsakyti jam tuo pačiu. Po „Eurovizijos“ gerbėjų padaugėjo, nes buvome labai rodomi ir matomi. Be abejo, atsirado gerbėjų užsienyje (juokiasi).

– Ko gero, turėtum sulaukti ir nemažai meilės prisipažinimų iš gerbėjų užsienyje.

– Oi, patikėk (šypsosi). Rašo tokia laužyta anglų kalba apie santuoką, vaikus. Nelabai kreipiu dėmesio į tuos laiškus. Tiesiog pasijuokiu ir tiek. Be to, po „Eurovizijos“ dar gaunu pačių įvairiausių pasiūlymų. Pavyzdžiui, prieš porą savaičių rašė moteris ir klausė, ar man nereikia namų tvarkytojos. Prieš kelias dienas vyras siūlė pirkti dvi mašinas.

– Rudenį išleisi solinį albumą. Papasakok plačiau apie jį.

– Labai jo laukiu, nes prisidėjau ir pati. Taip pat labai džiaugiuosi, kad būtent Leonas Somovas ir Jazzu prisideda prie jo atsiradimo. Jaučiuosi pakankamai tvirtai, kad būtent dabar parodyčiau savo muziką. Kol kas nelabai noriu kalbėti apie detales, nes bus dar kada apie jį pakalbėti konkrečiau. Koks jis bus, manau, visi gali suprasti iš dainų „Po dangum“ ir „Skęstu“. Su albumu gal bus ir turas. Norėčiau jį pristatyti žmonėms ne vien Vilniuje. Yra daug užmojų, tik dar reikia tikslingai sudėti visus taškus.

– Šiemet Palangoje su Vaidu rengiate akustinius koncertus. Gal planuoji pasirodyti ir viena?

– Taip, Kurhauze koncertuojame su Vaidu, bet rugpjūtį ten pasirodysiu ir viena. O šiandien, ketvirtadienį, muzikos klube „Vandenis“ vyks mano solinis koncertas. Laukia ir daugiau pasirodymų, apie kuriuos pranešime kiek vėliau.

– Kodėl tau taip patinka akustiniai koncertai?

– Akustinis koncertas yra ypatingas, nes prasideda kažkokie sielos pašnekesiai (juokiasi). Tu gali ilgiau kalbėtis, papasakoti kažką apie kiekvieną dainą, pasidalinti savo jausmais ir išgyvenimais. Vyksta ne tik koncertas, bet ir pašnekesys. Kartais labai prtrūksta laiko, kad klausytojas pažintų tave, o akustiniai koncertai turi tokią privilegiją.

– Galimybė tiesiog užlipti ant scenos ir „atidirbus“ susirinkti honorarą tau nepriimtina?

– Man muzika šiaip nėra tiesiog kažkoks darbas. Muzika man yra tokia kažkokia nesuvokiama jėga ir tai, kur aš jaučiuosi saugiausiai. Aš galiu išsikalbėti su muzika apie viską šitame gyvenime. Ir žinau, kad atrasiu visus atsakymus. Į koncertus žiūrėti kaip į kažkokį darbą man nepavyktų. Jei kada nors taip atsitiks, manau, bus metas nulipti nuo scenos. Aš asmeniškai suprantu, kad dainuojantys žmonės kuria tam tikrą kultūrą, o aš jaučiu atsakomybę, kad Lietuvos kultūra augtų.

– Ką veiktum nulipusi nuo scenos?

– Noriu būti ten, kur jausčiausi laimingiausia. Jei negali jaustis laimingas, tai yra didžiausia nesėkmė. Aišku, niekada nebūna taip, kad tavęs netrikdytų įvairūs gyvenimiški nesklandumai. Būna visko, bet noriu kartas nuo karto sustoti, sėdėti ant kokio liepto, žiūrėti į žvaigždes ir suprasti, kad viduje jaučiuosi laiminga.

– Visada atrodai labai gerai nusiteikusi ir pozityvi. Iš kur to semiesi? Ar tokia buvai visada?

– Nežinau, galbūt labai geri žmonės mane supa. Visada yra tų, kuriems galiu išsiverkti, pasiguosti. Visada būsiu paglostyta galva, apkabinta ir gausiu tinkamų patarimų. Kažkaip norisi tą gerumą ir neštis su savimi, ir dalintis su kitais. Čia ne vien mano nuopelnas, bet ir mano aplinkos, kad esu tokia.

– O iš kur fizinė ištvermė? Juk vien atlaikyti „Eurovizijos“ maratoną reikia nemažai jėgų.

– Tai jaunystė (juokiasi). Iš tiesų, po „Eurovizijos“ maratono nuovargis jautėsi – blaškiausi kaip paklaikusi siela. Porai dienų išlėkiau su broliu ir jo drauge prie jūros. Pabuvome, pasidžiaugėme jūra, saule, grynu oru. Motoriukas užsisuko iš naujo.

– Dar kartą grįžtant prie „Eurovizijos“. Kaip suprantu, dalyvavimas konkurse jums išėjo į naudą – rankų negrąžote, depresija dėl kokių nors neįgyvendintų lūkesčių neapėmė.

– Neturėjau plano užkariauti pasaulį. Tai buvo vienas iš tų konkursų, kur mane galėjo pamatyti ir pamatė daug žmonių visame pasaulyje. Kaip suprantu iš laiškų, kuriuos gaunu, mažą dalelę pasaulyje tikrai pasėjau. Ir galbūt, jei sukursiu kažkokių gerų dainų, bus šiek tiek, pabrėžiu, šiek tiek lengviau jomis pasidalinti su klausytojais užsienyje.

Tada galbūt pradėtų kažkokie ledai krebždėti, bet reikia turėti labai daug užsispyrimo ir labai labai daug talento. Turi būti ryški asmenybė, kad pasiektum savo šalies klausytojus, tai ką kalbėti apie užsienį. Tik žinau ir tikiu, kad viskas įmanoma. Svarbiausia – neprisisvajoti per daug, o realiai įvertinti savo jėgas. Manau, kad pajauti pats, kada tas metas eiti tolyn. Jei nepajauti, reiškia dar ne laikas.

– Gal tas laikas jau dabar? Tavo dainos užkariauja radijo stočių topus, „Youtube“ klipai irgi sėkmingai renka peržiūras. Pramogų pasaulio užkulisius irgi jau pažįsti puikiai.

– Aš tiesiog myliu Lietuvą, nejaučiu jokio vargo ir šioje scenoje. Nesakau, jog negalvoju apie kažkokius didesnius planus, bet nemėgstu kalbėti apie tai, kas dar nevyksta. Tegu būna rimtas pagrindas kalbėti apie tai ir aš būtinai visu tuo pasidalinsiu.

– Dar vienas ne mažiau tavo gerbėjams aktualus klausimas – kodėl nusikirpai plaukus?

– Kartais tiesiog reikia pokyčių. Jau esu sakiusi, kad visi įsivaizduoja mane tokią mielą ilgakasę žydraakę mergytę. Nereiškia, kad norėjau būti kitokia, norėjau įvesti šiek tiek griežtumo į savo įvaizdį. Tai nereiškia, kad dabar būsiu tokia maža šėtonė. Viskas kaip ir anksčiau, tiesiog tikrai buvo metas pokyčiams.

– Kokie artimiausi tavo karjeros planai? Galbūt nuo rudens laukia dar koks nors TV projektas?

– Ne. Dabar norisi kurti, dainuoti ir gyvent muzika. Noriu pakviesti visus į savo artimiausius koncertus. Ateikite, pasikalbėsime!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.