Veidai

2019.05.07 14:56

Spaudos konferencijoje Jurijus uždainavo dainą iš naujojo albumo ir gavo ypatingą dovaną

Po pirmosios repeticijos Tel Avivo scenoje įvyko ir pirmoji Jurijaus spaudos konferencija. Joje Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ pasidalijo įspūdžiais po repeticijos, kalbėjo apie ankstesnius bandymus konkurse ir net sudainavo eilutę iš netrukus pasirodysiančio albumo dainos.

Vos parepetavusio ir nužengusio nuo eurovizinės scenos Jurijaus laukė pirmoji spaudos konferencija. Į ją jis atėjo puikiai nusiteikęs – daug šypsojosi, atsakydamas į klausimus nevengė pajuokauti, todėl konferencijoje užsimezgė nuoširdus ir atviras pokalbis.

Konferencijų salėje susirinko būrys žiniasklaidos atstovų iš įvairių pasaulio šalių. Paklaustas, kaip vertina pirmąją repeticiją, Jurijus džiaugėsi darbuotojų profesionalumu ir garso kokybe.

„Scena buvo nuostabi, man labai patiko visa repeticijos nuotaika, visi buvo malonūs. Labai nekantrauju pasirodyti. Jei būtų galima, į sceną eičiau jau šiandien“, – juokavo jis.

Žurnalistai domėjosi ir būsimu Jurijaus albumu, kuris bus išleistas jo pasirodymo antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje dieną – gegužės 16-ąją. Paprašytas padainuoti ką nors iš naujojo albumo „Mano sapnuose“, Jurijus nesudvejojęs uždainavo lietuviško kūrinio tuo pačiu pavadinimu ištrauką.

„Jei pateksiu į finalą, tą dieną man bus dviguba pergalė. Visas albumas, išskyrus eurovizinę dainą, įrašytas lietuvių kalba. Ši daina ne išimtis“, – prieš uždainuodamas kelias lyriškos dainos eilutes sakė Jurijus.

Spaudos konferencijoje laukė dar viena staigmena. Vienas konferencijos dalyvių prisistatę esąs iš Pietų Afrikos, kurios simbolis – liūtas. Jis Jurijui įteikė ypatingą dovaną – nedidelę aukso spalvos liūto statulėlę.

Spaudos konferencijoje netrūko ir kitų įsimintinų akimirkų. Pokalbio moderatorius išvertė Jurijaus dainos „Run With The Lions“ pavadinimą į hebrajų kalbą. Tiesa, Jurijui svetima ir sudėtinga kalba pakartoti savo dainos pavadinimą sekėsi sunkiai. Tačiau savo nesėkmę jis palydėjo juoku.

Apie nesėkmes Jurijus konferencijoje turėjo tvirtą nuomonę – jos tik padeda tobulėti: „Geras dainininkas, kaip ir sportininkas, nebijo suklysti. Visi mokomės iš klaidų. Visas blogas patirtis galima paversti pozityviomis – tik taip gali pasitaisyti ir tobulėti.“

Spaudos atstovai prisiminė ir ankstesnį Jurijaus kaip pritariančiojo vokalisto kelią „Eurovizijoje“ – klausė, kaip jaučiasi tapęs pagrindiniu Lietuvos atstovu. Jurijus sakė, kad būti dėmesio centre yra visiškai kitoks jausmas.

„Tai didelė atsakomybė, nežinojau, kiek jos tenka artistui, kiek darbų reikia nuveikti. Visi Lietuvoje pasitiki manimi, nenoriu jų nuvilti“, – tikino jis.

Be to, dabar jis džiaugiasi turėdamas daugiau galimybių priimti svarbius sprendimus: „Visi artistai privalo turėti nuomonę apie savo pasirodymą. Anksčiau „Eurovizijoje“ man tik sakė, ką daryti, bet neprieštaravau – buvau tik pritariantysis vokalistas, komandos dalis. Dabar galiu į parodymą įdėti daug savęs, mano balsas daug lemia šiame pasirodyme. Man tai labai patinka, nes taip galiu save atskleisti.“

Konferencijoje Jurijus taip pat dėkojo savo paties pritariančiosioms vokalistėms ir mamai, kurią vadino savo didžiausia palaikytoja. Lietuvos atstovas taip pat prisiminė smagius nutikimus darbe, susijusius su jo balsu – pasirodo, moterys skambindavo vien norėdamos išgirsti jo žemą balsą.

Turėdamas galimybė Jurijus padėkojo už žinutes savo gerbėjams ir sakė, kad į jas visuomet stengiasi atsakyti.