Veidai

2019.05.07 16:24

Gimtadienį minintis alpinistas Vladas Vitkauskas: man daug svarbesnė data bus po trijų dienų

„Gimtadienio nesureikšminu, nuoširdžiai manau, kad visų pirma tai yra mano tėvelių šventė“, – portalui LRT.lt sako gegužės 7-ąją 66-ąjį gimtadienį švenčiantis alpinistas, keliautojas ir fotografas Vladas Vitkauskas.

Čia pat priduria – jam asmeniškai daug svarbesnė data bus po trijų dienų – gegužės 10-ąją. 1993-aisiais tą dieną jis pirmasis iš Baltijos šalių įkopė į aukščiausią pasaulio kalną Everestą.

„Man tai yra svarbesnė data, nekasdieniškas darbas, nekasdieniškos pastangos ir pasiekimai. Bet net jei darau kokį renginį gegužės 10 dieną, ignoruodamas 7-ąją, vis tiek visi pirmiausiai sveikina su gimtadieniu“, – juokėsi V. Vitkauskas.

Prieš 26-erius metus vykdamas į ekspediciją jis žinojo, kad viršūnės pasiekimas galėjo sutapti su gimtadieniu, bet buvo pasiruošęs planus pakoreguoti.

„Gal knygų prisiskaitęs, gal rytų filosofija remdamasis turėjau prietarą, kad gimtadienio dieną aš į viršūnę nekopsiu. Bet man skaičiuoti nieko nereikėjo, gamta viską pati sudėliojo. Kai esame savo vietoje ir žinome, ką darome, gamta viskuo pasirūpina“, – sakė V. Vitkauskas.

Kai kam gimtadienis – metas apmąstyti praėjusius ir ateinančius metus, bet V. Vitkauskas panašių ritualų neturi.

„Buvo laikas, kai ir be užsirašymo žinodavau, ką po dvejų metų darysiu, o dabar gyvenu atrišęs mazgelius, žiūriu, ką veikti šią savaitę, ką dėl kitų turiu padaryti, kur esu reikalingas“, – teigė V. Vitkauskas.

Neseniai jis vyko skaityti paskaitų ir pranešimų į Vokietiją.

Pastaruosius kelerius metus Anykščiuose gyvenantis V. Vitkauskas džiaugiasi pabėgęs iš didmiesčio.

„Ir žmonės nuostabūs, ir aplinka. Ypatinga vieta. Išeini į šilelį ir tau gimtadienis“, – sakė V. Vitkauskas.

Anykščiuose artimieji jam šįryt surengė ir gimtadienio pusryčius, o vakare čia planuoja atvykti draugai.

Vladas Vitkauskas visai neseniai, balandžio mėnesį svečiavosi LRT RADIJO laidoje „Pakeliui su klasika“: