Veidai

2019.05.07 13:17

Rimantė Kulvinskytė apie dukters atradimus Azijoje: vaiką nustebinti gali net dulkių siurblys

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.05.07 13:17

„Labai jaudinuosi, nes tai yra mūsų šeima, įsileidžiame į savo erdvę“, – sako LRT laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė. Taip ji kalba apie naują LRT kelionių dokumentikos ciklą „Mėnulis atranda Žemę“, kuriame užfiksuoti jos trimetės dukters Lunos įspūdžiai keliaujant po Aziją.

Praėjusį sekmadienį, per Motinos dieną portale LRT.lt startavusį projektą pati kūrėja apibūdina kaip kelionių žurnalą, skirtą šeimoms ir mažiausiems žiūrovams.

Vaizdo klipai gimė šeimai keliaujant po Aziją – nuo šių metų sausio iki balandžio trijulė praleido Malaizijoje ir Indonezijoje. Vaizdus fiksavo ne tik šeimos tėtis, maža filmavimo kamera kartais būdavo pritvirtinta prie Lunos drabužių ar kuprinės, filmuojančius akinius nešiojo ir pati R. Kulvinskytė.

„Iš pradžių nervinomės, kaip viskas pavyks, paskui supratome, kad reikia atsipalaiduoti, eiti be scenarijaus ir tiesiog mėgautis viskuo“, – teigė R. Kulvinskytė ir patvirtino, kad vaikas – tikras netikėtumų šaltinis.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi R. Kulvinskytė sakė, kad daug įdomių dalykų keliaudami  jiedu su vyru atrado būtent dukters dėka.

Pavyzdžiui, pirmoje serijoje užfiksuota kaip Luna keliauja spalvotais laiptais pažiūrėti 42 metrų aukščio, auksu dengtos karo dievo Murugano skulprūros. Tačiau mergaitei didžiausią įspūdį čia palieka visai ne skulptūra, o pakeliui sutiktos beždžionės.

„Man visišką siaubą kelia beždžionės. Mūsų vaikas buvo sužavėtas jomis. Jai buvo nesvarbu nei tie spalvoti laiptai, nei dievai, nei kvapai“, – juokėsi R. Kulvinskytė ir pridūrė, kad dukra, paklausta, kaip jai patiko skulptūra, atsakė, kad jos nė nepastebėjo.

Kelionių dokumentikoje fiksuojami ir savaitės atradimai. Trimetei mergaitei jie, vėlgi kitokie nei suaugusiems žmonėms.

„Vienas iš didžiausių Lunos džiaugsmų – atrasti namuose azijietišką siurblį – mažą, su kuriuo ji pati gali siurbti. Ji tvarkėsi visą savaitę, kiekvieną dieną, nes Lietuvoje siurblio nepavelka“, – pasakojo R. Kulvinskytė.

Peržiūrėję kiekvieną seriją, žiūrovai kviečiami atsakyti į testo klausimus. Teisingai atsakiusieji gali laimėti LRT.lt prizų.

Antroji „Mėnulis atranda Žemę“ serija – sekmadienį, gegužės 12-ąją. R. Kulvinskytė atskleidė, kad joje bus pasakojimas apie Malaizijoje įkurtą vieną iš dviejų pasaulyje esančių jonvabalių parkų. Kitas toks yra Brazilijoje.

„Visi medžiai nusėti jonvabaliais. Bus visiška priešingybė triukšmingam pirmam epizodui – tylu, romantiška. Su lopšinėmis ir daug švieselių krūmuose“, – intrigavo R. Kulvinskytė.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 14.04 min.):

„Labas rytas, Lietuva“. II dalis. Siekiama naujo rekordo – skaitant!

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt