Naujienų srautas

Veidai2019.05.07 10:53

Ekstravagantiškasis „Met Gala“: svečių įvaizdžiai kėlė susižavėjimą ir vertė aikčioti

LRT.lt 2019.05.07 10:53

Niujorke įvyko vienas laukiamiausių metų renginių – Metropoliteno muziejaus Kostiumų instituto pokylis, vadinamas tiesiog „Met Gala“. Kaip ir kasmet raudonuoju kilimuengė ryškiausios pasaulio žvaižgdės pasidabinusios prabanga, teatrališkumu ar net ironija alsuojančiais apdarais.

Garsiosios „Vogue“ žurnalo redaktorės Annos Wintour rengiamas vakaras, kasmet tampa įspūdingu reginiu besidomintiems pramogų pasauliu ir mada. Muziejuje susirenka gausybė kino, muzikos, televizijos žvaigždžių ir visos jos stengiasi užgožti kolegas bei pademonstruoti išskirtinį, pritrenkiantį įvaizdį.

Kiekvienais metais „Met Gala“ pokylis turi savo temą, šiemet aprangos kodą diktavo fotografės Susan Sontag 1964-aisiais parašyta esė „Camp: Notes in Fashion“.

Svečiai turėjo surasti savo interpretaciją ir pademonstruoti, kaip ironija, humoras, parodija, teatrališkumas, vaizdinės apgaulės reiškiamos madoje.

Taigi ir šių metų renginyje netrūko nei žinomų veidų, nei ryškių spalvų, spindesio, plunksnų, kristalų spindesio, pūstų sijonų, plazdančių audinių ir skulptūriškų siluetų.

Kai kurių damų suknelės veikiau priminė teatro kostiumus nei vakarinius apdarus. Vienų viešnių galvas puošė karūnos, kitų – paukščių plunksnos ar įspūdingos skrybėlės. Vienų svečių apranga kėlė susižavėjimą, kitų vertė aikčioti, o kartais ir kraipyti galvą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą