Naujienų srautas

Veidai2019.05.06 19:13

Prieš „Eurovizijos“ repeticiją Jurijus aplankė Jeruzalę: malda prie Raudų sienos ir stebuklingas jausmas

Tel Avive nuo sekmadienio viešintis dainininkas Jurijus Veklenko jau antradienį kils į „eurovizinę“ sceną – ten Lietuvos atstovas surengs pirmąją savo repeticiją. Tačiau prieš tai dar turėjo laiko papramogauti – pirmadienį konkurso rengėjų kvietimu visą dieną praleido Jeruzalėje.

Keliauti į šventuoju vadinamą miestą – laisvalaikio praleidimo būdas, kurį „Eurovizijos“ organizatoriai siūlo visų į konkursą susirinkusių šalių atstovams.

Jurijus šį pasiūlymą priėmė nedvejodamas – juolab kad miesto, kurį aplanko milijonai piligrimų, iki šiol nebuvo matęs.

Dainininkui teko vienas iš konkurso rengėjų paruoštų maršrutų, kurio metu per penkias valandas Lietuvos dainininkas turėjo progą apžiūrėti Jeruzalės senamiestį, prieš pusantro tūkstančio metų iškilusių statinių liekanas, pamatyti du dideles minias turistų traukiančius istorinius objektus.

Vienas jų – Kristaus kapo bažnyčia, kur, tikima, buvo nukryžiuotas, palaidotas ir prisikėlė Jėzus.

Čia Jurijus ir jo pritariančiosios vokalistės galėjo prisiliesti prie Patepimo akmens, ant kurio, tikima, laidojimui buvo ruošiamas nuo kryžiaus nukeltas Jėzaus kūnas.

Tai vieta, kurioje nuolat būriuojasi, meldžiasi ir pašventinti įvairius daiktus bei suvenyrus ant akmens deda būriai bažnyčios lankytojų.

Tiesa, paties Jėzaus Kristaus kapavietės pamatyti nepavyko – norint tai padaryti, reikėtų ilgiau nei valandą stovėti maldininkų ir smalsuolių eilėje.

„Keistas, stebuklingas jausmas. Magiška atmosfera. Visą laiką norėjosi tylėti. Kai pagalvoji, jog tai – vieta, kur buvo palaidotas Jėzus, supranti, kad tai kažkoks kitas pasaulis.

Apėmė ramybė, tikiuosi, tai leido dar labiau susikaupti ir geriau pasiruošti rytdienai, artėjančiai repeticijai”, – kalbėjo Jurijus.

Apsilankyti Jeruzalėje, mieste, kurį šventu laiko ne tik krikščionys, Jurijui buvo svarbu ir dėl savo tikėjimo.

„Ar esu religingas? Ne per daug, ne tiek, kad kiekvieną sekmadienį vaikščiočiau į bažnyčią, bet žinau, kaip joje elgtis. Tikiu Dievą”, – pasakojo atlikėjas.

Netrukus jo laukė ir apsilankymas prie Raudų sienos, kur minios besimeldžiančių kasdien palieka gausybę raštelių su savo norais, o taip pat – jos tuneliuose, kuriuose atsiskleidė įspūdinga Jeruzalės architektūros istorija. Kiekviename žingsnyje čia gali surasti tūkstančius metų siekiančią senovę ir užuominas į itin įdomią šio miesto istoriją.

Tikima, kad rašteliuose užrašyti norai išsipildo. Lietuvoje daug kas norėtų, kad Jurijus kitą savaitę įveiktų pusfinalio barjerą ir patektų į „Eurovizijos“ finalą, tačiau dainininkas juokdamasis tvirtino, kad jo užrašytas noras niekaip nėra susijęs su konkursu.

„Įdėjau raštelį tarp akmenų ir pasimeldžiau. Bet nenorėčiau tokioje vietoje užrašyti savanaudiško noro, susijusio su materialiais, paprastais dalykais. Parašiau norą apie tai, ką jau esu suradęs, – vidinę ramybę, kurią noriu išlaikyti. Noriu toliau daryti tai, ką myliu. Noriu, kad žmonėms tai neštų laimę“, – kalbėjo Jurijus.

Po ekskursijos po istorines vietas Lietuvos, Čekijos, Portugalijos, Estijos ir kitų šalių „eurovizininkai“ dar buvo pakviesti į Jeruzalės turgų, kur buvo vaišinami gardžiu vietiniu maistu.

Tarp atlikėjų jau mezgasi bičiulystės, jie vienas kitam negaili šiltų žodžių.

Čekijos grupės „Lake Malawi“ vokalistas Albertas Černy sakė, jog yra nustebęs dėl Jurijaus. „Jo įvaizdis – labai vyriškas, jis raumeningas ir stiprus. O balsas – labai gražus ir švelnus. Tai tikrai nustebina ir pritrenkia“, – kalbėjo būsimasis lietuvio konkurentas.

Lietuvos atlikėją Jeruzalės gatvėje jau atpažįsta praeiviai, o viena gerbėja netgi jį pasivijo su paveikslėliu, kuriame pavaizduotas Lietuvos atlikėjas.

„Ir jau ne pirmą sykį – balandžio pradžioje jau viešėjau Izraelyje, kai filmavome prisistatymo „atviruką“, tai ji mane susirado su saldainiais ir traškučiais. Malonu, žinoma“, – šypsojosi Jurijus.

Nors po savaitgalio neramumų, kai iš Gazos ruožo į Izraelį buvo paleista šimtai raketų, pasklido kalbos, jog „Eurovizijai“ iškilo pavojus, Tel Avivo ir Jeruzalės gatvėse – ramu, visi pasirengimo darbai ir repeticijos vyksta pagal planą.

„Taip, gatvėse yra kareivių, bet jų čia ir šiaip būna. Beje, labai norėčiau surasti karinių prekių parduotuvę ir nusipirkti karišką švarką.

Viskas gerai, aš visiškai ramus. Laukiu repeticijos, pasitikiu savimi, puikiai žinau, ką darysiu scenoje gegužės 16 dieną, o tada – ir gegužės 18 dieną, nes tikiu, kad pateksiu į finalą. Visiškai nesijaudinu“, – tvirtino Jurijus.

Šalom, Jeruzale: Čekijos atstovo liaupsės ir Raudų sienoje paliktas Jurijaus noras

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi