Naujienų srautas

Veidai2019.05.06 19:53

Viešumoje retai bematomas lakūnas Jurgis Kairys per gimtadienį atliko svarbią pareigą

Gegužės 6 dieną lakūnas, aviacijos konstruktorius, akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys mini 67-ąjį gimtadienį. Šia proga vyras atliko pilietinę pareigą ir dalyvavo tą pačią dieną prasidėjusiame išankstiniame balsavime, nes per rinkimus bus išvykęs iš Lietuvos.

J. Kairys triukšmingų švenčių nemėgsta, o gimtadienio dieną skiria laiko apmąstymams.

„Per gimtadienį daugiau laiko leidžiu savyje. Pagalvoju, kaip yra šiandien, kaip pragyvenau savo gyvenimo metus, kokios laukia perspektyvos ir pan.“, – portalui LRT.lt sakė Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas.

J. Kairys gimtadienį dažniausiai mini siaurame šeimos rate. Akrobatinio skraidymo meistras pasidžiaugė, kad antrus metus iš eilės tarp gimimo dienos svečių būna ir jo anūkas. Gegužės mėnesį savo gimtadienį švenčia ne tik J. Kairys, bet ir jo sūnus, kurio gimimo diena nuo tėčio skiriasi dviem dienomis.

„Kartais savo gimtadienius sujungiame ir švenčiame kartu. Tačiau aš šiai dienai neteikiu reikšmės, nebūtina juk švęsti, man būtų keista tokią dieną vartoti alkoholį. Aš stengiuosi gyventi ramiai, todėl ir mano aplinka į mano gimtadienį reaguoja atitinkamai”, – tikino J. Kairys.

Viešumoje pastaraisiais metais mažiau matomas lakūnas sakė, kad ir toliau visą savo dėmesį bei laiką skiria akrobatiniams skraidymams bei aviacinei technikai. Vietoje nenustygstantis J. Kairys patikino, kad veiklos jam netrūksta, viskas klojasi sėkmingai, o svarbiausia – kad būtų gera sveikata, kuria jis nesiskundžia.

„Labai daug inžinerinio mechaninio darbo paruošiant lėktuvus atlieku savo rankomis. O tai reikalauja nemažai mano pastangų. Taip pat aktyviai dalyvauju daugelyje pasaulio šalių vykstančiuose aviacijos šou. Neseniai grįžau iš Australijos, kur kovo mėnesį vyko vienas didžiausių pasaulio šou. Čia atlikau savo parodomąją programą“, – apie savo kasdienybę pasakojo J. Kairys.

Netrukus jis vėl ketina trumpam pakelti sparnus iš Lietuvos, nes gegužės 11 dieną planuoja dalyvauti šou Lenkijoje, o dar kitą savaitgalį – Šiaurės Vakarų Rumunijoje. Vėliau J. Kairio laukia ištisas maratonas šou programų, kurios vyks įvairiose Europos ir pasaulio šalyse: Estijoje, Latvijoje, Graikijoje, Kinijoje ir t.t., ir tęsis iki pat rudens.

„Mano pasirodymų geografija yra gana plati ir labai džiaugiuosi, kad galiu būti kartu su pasaulio žymiausiais aviatoriais. Taip pat artimiausiu metu turiu susitvarkyti savo akrobatinį lėktuvą, kuriam reikalinga techninė apžiūra“, – sakė lakūnas.

J. Kairys artimiausiu metu Lietuvoje rengti pasirodymų sakė neplanuojantis, nes pernelyg didelis dėmesys jį vargina.

„Jeigu atvirai, aš noriu ramiai gyventi. Jeigu Lietuvoje kažką daryčiau, pajusčiau padidėjusį dėmesį, o tai labai įpareigoja. Galbūt ir reikėtų kažką suorganizuoti, tačiau manau, kad jau pakankamai esu padaręs. Ir jeigu žmonės mane iki šiol prisimena, tai už tai esu dėkingas“, – kalbėjo J. Kairys.

Daugiau apie J. Kairį 2010 m. laidoje „Rytas su ...“

Rytas su... Jurgiu Kairiu

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi