Naujienų srautas

Veidai2019.05.05 19:34

4 kartą į „Euroviziją“ vykstanti LRT režisierė Raimonda Katiliūtė: net didžiausia žvaigždė ten tampa tik vienu iš dalyvių

Kartu su šalį atstovaujančiu atlikėju į „Euroviziją“ vyksta didžiulė komanda. Jų ant scenos mes nematome, tačiau jei ne jie, mes neišvystume, koks gyvenimas verda konkurso užkulisiuose. Su Jurijumi į Tel Avivą išvyko ir LRT režisierė bei redaktorė Raimonda Katiliūtė, jai tai – ketvirtoji „Eurovizija“.

Su Donatu Montvydu ji vyko į Švediją, su grupe „Fusedmarc“ keliavo į Ukrainą, o praėjusiais metais Ievą Zasimauskaitę lydėjo į Portugaliją. Ir nors į konkursą Raimonda vyksta jau ketvirtąjį kartą, ji sako, kad kiekvienas kartas konkurse yra tarsi pirmas.

„Žinoma, kai į konkursą vykau pirmą kartą, viskas buvo nauja, nežinojau, ko tikėtis. Galbūt kitus kartus netikėtumų buvo mažiau, tačiau jų tikrai netrūksta“, – sako ji LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“.

Ji sako, kad su atlikėjais išvykusi LRT komanda ten gyvena atskirą, įdomų, o kartais ir įtampos kupiną gyvenimą. Iššūkių jų darbe tikrai netrūksta – kartais stringa technika, o kartais iš kojų verčia nuovargis.

Būtent Raimonda parašo tekstus ir sumontuoja vaizdo siužetus, kuriuos vėliau išvysta LRT žiūrovai ir skaitytojai. Tiesa, dažniausiai visi filmavimai baigiasi vėlai vakare, tad ir montavimo darbai dažnai vyksta naktimis.

„Berods, kai su „Fusedmarc“ išvykau į Ukrainą, pavėlavau atsiųsti sumontuotą siužetą, nes kol jis buvo konvertuojamas, kelioms minutėms užmerkiau akis. Atsibudusi, telefone radau daugybę praleistų skambučių iš Lietuvos ir supratau, kad reportažas jau turėjo būti eteryje. Žinoma, pasaulis nesugriuvo, tačiau siužetas pasirodė kiek vėliau, nei planuota“, – prisimena Raimonda.

Tačiau techninės kliūtys ar įtempta darbotvarkė R. Katiliūtės entuziazmo nesumažina. Net dvi savaites iki „Eurovizijos“ intensyviai besidarbuojanti režisierė patikina, kad šios savaitės atlikėjams yra tikras išbandymas – repeticijos, bendravimas su žiniasklaida tikrai išsunkia

„Nesvarbu, kad atlikėjas yra žvaigždė savo šalyje, už daugybės kilometrų jis dažnai tėra tik vienas iš dalyvių. Bendravimas su žiniasklaida labai svarbus, tačiau patraukti jų dėmesio taip paprastai nepavyksta, reikia tam tikros charizmos, kurios netrūko I. Zasimauskaitei“, – pasakoja LRT režisierė.

Jos teigimu, charizmos netrūksta ir į Izraelį išvykusiam Jurijui:„Tikiu, kad jis ir prieš pusmetį patraukdavo dėmesį, vis dėlto yra ganėtinai žavus ir turi gražią šypseną, tačiau dabar jis nebegali ramiai praeiti gatve. Prieš išvykdami į Tel Avivą, filmavome vieną siužetą. Per mažiau nei valandą prie jo priėjo daugybė žmonių – vieni norėjo nusifotografuoti, kiti norėjo tiesiog pakalbinti ar paspausti ranką.“

Išsamiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 1. val. 23 min.).

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. „Eurovizija“: patirtys, prisiminimai ir viltys

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi