Naujienų srautas

Veidai2019.05.04 15:15

Gimtadienį švenčia Dalia Ibelhauptaitė: niekada nemokėjau pasiduoti

Gegužės 4-ąją gimtadienį švenčia žinoma režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Nuo vaikystės užaugusi su menu, šiemet savo gyvenimo istorija ji pasidalijo ir su LRT TELEVIZIJOS laida „Gimę tą pačią dieną“. 52-ojo režisierės gimtadienio proga, prisiminkite, ryškiausius jos biografijos epizodus.

Lietuvos ir Didžiosios Britanijos teatro ir operos režisierė D. Ibelhauptaitė jau vaikystėje susidomėjo teatru.

„Tėvai nuo mažų dienų mane vedė į teatrą. Praktiškai kiekvieną sekmadienį arba į teatrą, arba į vaikų kiną, arba į kavinę „Nykštukas“. Turėjau drabužėlius, kuriais vilkėdavau, kai eidavome į teatrą, baltus lakinius batukus su rožytėmis“, – prisiminimais laidoje „Gimę tą pačią dieną“ dalijosi žinoma režisierė.

Beje, tik išstojusi Maskvoje mokytis režisūros, iš dėstytojo išgirdo, kad moteris režisiere būti negali, tačiau jei nori, ji gali pabandyti. Ir pabandė, nes pralaimėti, kaip pati sako, nemokanti.

Po mokslų D. Ibelhauptaitė išvyko į Londoną ir ten pradėjo dirbti su aktoriais Karališkojo teatro studijoje. Ji vedė meistriškumo pamokas rusų dramaturgijos tematika, susipažino su vyresniais režisieriais, įgijo jų pasitikėjimą ir pradėjo pati statyti spektaklius, kurie kaskart sudomindavo daugiau publikos.

Ten ji susipažino ir su jaunu aktoriumi – Dexteriu Fletcheriu. „Tarp mūsų buvo didelė chemija. Bet aš negalėjau pakelti jo priklausomybės narkotikams. Per daug gyvenime sumokėjau būti ten, kur esu. Jis turėjo tai įveikti. Tai buvo mano vienintelė sąlyga. Dexteris yra beprotiškai valingas žmogus. Kai atsisakė priklausomybių, jis niekada negrįžo. Jis sako, kad būtų miręs. Žinojo, kad aš buvau jo šansas“, – apie pažintį su vyru garsi režisierė.

Gimę tą pačią dieną. Dalia Ibelhauptaitė

 


 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi