Naujienų srautas

Veidai2019.05.03 06:44

Mėnesį laidą „Labas rytas, Lietuva“ vedanti Ugnė Galadauskaitė: entuziazmas – geriausias žadintuvas

„Prisipažinsiu, anksčiau maniau, kad, pavyzdžiui, muzikantus kalbinti kur kas lengviau. Tačiau dabar supratau, kad ir penkių minučių pokalbis gali tapti iššūkiu. Tarkime, politikai ar įvairių institucijų atstovai į studiją ateina aiškiau žinodami, ką nori pasakyti“, – portalui LRT.lt sako Ugnė Galadauskaitė.

– Išeidama motinystės atostogų kolegė Eglė Daugėlaitė padovanojo žadintuvą, ar jis ir padeda rytais atsibusti?

– Kol kas neprireikė. Turiu net kelis žadintuvus, o šis – trečias eilėje. Pirmiausia suskamba žadintuvas telefone, po to milžiniškas laikrodis su peliuko Mikio atvaizdu, skambantis taip, kad gali pažadinti net kaimynus, o Eglės dovanotas yra trečiasis – šis skamba dar baisiau už prieš tai minėtąjį.

Kol kas atsibusti man pakanka ir telefono, o ir entuziazmas padeda lengviau atsikelti.

– Veikiausiai naujos pareigos kaip reikiant pakoregavo jūsų dienotvarkę.

– Labai! Kol kas ji ganėtinai chaotiška, turbūt dar reikia trupučio laiko, kad galėčiau „įsivažiuoti“.

Miegoti einu maždaug devintą, vėliausiai dešimtą vakaro, nes keltis tenka be dešimties minučių ketvirtą. Nors darbą baigiu ganėtinai anksti, nuolat užtrunku ilgiau – susiruošus namo į galvą šauna daugybė minčių, ką dar galėčiau padaryti.

– Kokie anksčiau būdavo jūsų rytai?

– Atsikeldavau apie septintą ar aštuntą ryto, eidavau sportuoti ir maždaug apie dešimtą ateidavau į darbą. Atsibudusi mėgdavau įsijungti muziką ar „Labas rytas, Lietuva“ ir neskubėdama, žvali bei energinga pradėdavau dieną.

O dabar atsikeliu ir kad nieko nepažadinčiau, patyliukais išskubu iš namų. Muzikos tenka klausytis automobilyje. Pasigarsinu muziką ir į LRT atvažiuoju visiškai atsibudusi bei pasikrovusi energijos.

– Esate vyturys ar pelėda?

– Nesu nei vyrurys, nei pelėda. Mano ritmą diktuoja gyvenimas, o aš lengvai prisitaikau. Jei žinau, kad turėsiu atsikelti ketvirtą ryto, miegoti nueinu anksčiau, o jei žinau, kad kitą dieną galėsiu miegoti kone iki pietų, galiu nemiegoti kad ir iki paryčių.

– Anksčiau laidoje „Labas rytas, Lietuva“ vedėte žinias, taigi žinojote, kas jūsų laukia. Ilgai svarstėte, ar priimti pasiūlymą pavaduoti Eglę?

– Ilgai įtikinėti tikrai nereikėjo. Kadangi mėgstu permainas ilgų svarstymų taip pat nebuvo, o ir Marius (Ugnės sužadėtinis M. Siparis – red. past.) sakė: „kodėl gi ne?“

– „Laba diena, Lietuva“ dažniau nušviesdavo šalies aktualijas, o ryto laidoje kur kas daugiau gyvenimo būdo temų ir pramogų pasaulio naujienų. Turbūt tenka daugiau pasidomėti tuo, kas vyksta muzikinėje šalies padangėje ir pan.

– Iš tiesų, dauguma politinių įvykių ar valstybės institucijų spaudos konferencijų vyksta dieną, tad „Laba diena, Lietuva“ nuolat transliuoja tiesiogiai iš įvykio vietos. Rytinėje laidoje dažnai pranešame ir apie renginius, kurie dar laukia, į pokalbius kviečiame muzikantus, kitų kultūros sričių atstovus, kalbiname įvairių projektų bei iniciatyvų sumanytojus ir pan.

Prisipažinsiu, anksčiau maniau, kad kalbinti, tarkime, atlikėjus yra ganėtinai paprasta – ateina svečias, padainuoja, smagiai pasikalbame. Iš šono viskas atrodė ganėtinai smagiai.

– Nejaugi tikrai politikus ar įvairių institucijų atstovus kalbinti paprasčiau?

– Dažniausiai taip. Vis dėlto, supratau, kad pašnekovai į „Laba diena, Lietuva“ ateina aiškiai žinodami, kodėl jie yra studijoje, žino, ką ir kam nori pasakyti. Todėl pokalbiai paprastai būna labai konstruktyvūs bei sklandūs.

Pramogų ar muzikos pasaulio atstovus pakalbinti gali būti sudėtingiau, ypač anksti ryte, kai paprastai jie galbūt įpratę ilgiau pamiegoti. Būna atvejų, kai ir penkių minučių pokalbis tampa  iššūkiu.

Ir nors abi laidos yra ganėtinai panašios, darbo specifika šiek tiek skiriasi. LRT sezoną pasitiko šūkiu „Renkamės iššūkius“, taigi šis pokytis – naujas iššūkis man.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi