Naujienų srautas

Veidai2019.05.10 16:58

„Eurovizijoje“ Jurijui pritars net 5 vokalistės: visos repeticijos prasideda juoku

Nors antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje Lietuvos atstovas Jurijus scenoje prieš milijonus žiūrovų stovės vienas, jam pritars net penkios vokalistės. Joms svarbiausia – padėti Jurijui jausti tvirtą pagrindą po kojomis.

Dar Lietuvos nacionalinėje atrankoje Jurijui atlikti dainą „Run With The Lions“ padėjo keturios pritariančiosios vokalistės – grupė „The Backs“. Grupės narės – didžiulę sceninę patirti sukaupusios Berta Timinskaitė, Silvija Pankūnaitė, Eglė Gadeikytė ir Algė Matekūnaitė.

B. Timinskaitė ir S. Pankūnaitė į „Euroviziją“ šiemet vyksta pirmą kartą, nors anksčiau nacionalinėje atrankoje atskirai dalyvauti bandė kelis sykius. Tačiau sėkmė merginoms nusišypsojo sutikus dainuoti su Jurijumi. Vokalistės portalui LRT.lt pasakoja, kad Jurijaus sėkme tikėjo dar prieš atrankoms prasidedant.

„Su Jurijumi esame pažįstami 11 metų. Kai dar nedainavome kartu ir pirmą kartą išgirdau Jurijų dainuojant šią dainą, man per nugarą nuėjo šiurpai. Jam iš karto parašiau, kad jis turi laimėti šią „Euroviziją“. Gal tai ir buvo smagiausia, nes už jį labai sirgome. Buvo visai nesvarbu, ar mes važiuosime kartu su juo. Tiesiog galvojome, kad jis yra verčiausias šiais metais laimėti“, – prisimena B. Timinskaitė.

Laimėjus atranką prasidėjo intensyvus pasiruošimo procesas, o pritariančiųjų vokalisčių gretas papildė dar vienas stiprus balsas. Penktąja vokaliste tapo „Eurovizijos“ atrankoje sublizgėjusi jaunosios kartos dainininkė Justina Budaitė-Junà.

„Justina į komandą įsiliejo visiškai be streso. Pasiruošimo laikotarpis tam ir buvo, kad išsiaiškintume, kaip integruoti dar vieną balsą, nes viskas jau buvo nušlifuota“, – sako S. Pankūnaitė.

Pati J. Budaitė prisijungusi prie komandos jaučiasi puikiai. „Merginos labai linksmos, Jurijus taip pat. Tvyro tikrai smagi atmosfera – draugiška, laisva, leidžianti atsipalaiduoti. Ir mes, ir Jurijus turime tikslą kuo geriau pasirodyti“, – portalui LRT.lt kalba dainininkė.

Nors gali pasirodyti, kad vienam atlikėjui penkių pritariančiųjų vokalisčių gali būti daugoka, J. Budaitė teigia priešingai: „Jurijaus daina turi išsilaisvinimo, laisvės himno motyvą. Tam atskleisti iš muzikinės pusės reikia kuo daugiau balsų.“

S. Pankūnaitė atskleidžia, kad susirinkus repetuoti visuomet tvyro linksma atmosfera – kiekvieną repeticiją lydi juokas. Visoms pritariančiosioms vokalistėms su Jurijumi pavyko užmegzti draugišką ir šiltą ryšį.

„Mums, kaip pritariančiosioms vokalistėms, svarbiausia palaikyti Jurijų ir vokaliai, ir emociškai. Dirbame, daug repetuojame, nes lipti ant scenos, kur bus tūkstančiai žmonių, yra atsakingas jausmas“, – sako J. Budaitė.

B. Timinskaitė priduria, kad visos vokalistės jaučiasi tvirtai: „Manau, kad įvykdėme gerą pasiruošiamąjį procesą. Jautėmės labai saugiai jau nacionalinėje atrankoje, todėl dabar šiek tiek ramiau. Vienas kitą palaikome ir ruošiamės. Tai labiau smagus nei nervingas laikotarpis.“

Pasak S. Pankūnaitės, pritariančiosios vokalistės turi padėti Jurijui jausti tvirtą pagrindą po kojomis. „Mes turime būti stabilioji dalis, kuri išlaiko – kaip pamatai. Jis turi atsiskleisti savo visame gražume, parodyti balsą“, – LRT.lt pasakoja ji.

Daugiausiai laiko su Jurijumi praleidusios vokalistės atskleidžia, kad Jurijus kasdienybėje yra toks, kokį jį matome televizijoje ar spaudoje – nuoširdus ir paprastas.

„Tie žmonės, kurie jo klauso ir seka jo kelią, mato Jurijų tokį, koks jis iš tiesų yra. Toks, koks Jurijus yra scenoje, kaip jis joje atrodo, taip yra ir paprastą dieną. Viskas labai tikra, tai nėra sukurtas personažas. Ir emocijos, kurias jaučiame jam dainuojant, yra tikros, atspindi jo vidų. Jurijus prieš klausytojus yra nuoširdus – neužsidengia rūbais. Tikiuosi, tą tikrumą žmonės pajaus“, – sako J. Budaitė.

Jai pritaria ir B. Timinskaitė, kuri priduria, kad su Jurijumi niekuomet liūdėti netenka: „Su mumis jis atskleidžia linksmąją pusę, nes jis pats yra labai linksmas žmogus, labai atviras. Su juo niekada neliūdna, jis paprastas ir žemiškas žmogus, kuris betarpiškai bendrauja. Manau, kad žmonės tikrai tai pamatys ir ant scenos.“

„Mums su merginomis tai ne pirmoji tokia kelionė, žinome, ką reiškia įtemptas tvarkaraštis, kaip reikia save taupyti. Kadangi važiuojame dirbti, negalime sau leisti linksmintis. Turime visas jėgas atiduoti pasirodymui, kad Jurijus jaustų tvirtą užnugarį ir kuo saugiau jaustųsi ant scenos. Tuomet jis galės save išlaisvinti ir parodyti visai Europai, koks jis yra“, – teigia B. Timinskaitė.

„Eurovizijos“ dienoraštis“: kartu su Jurijumi Veklenko dainuojančios merginos

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi