Veidai

2019.05.01 13:41

Trispalvę iš prezidentės gavęs Jurijus: tai suteikia dar daugiau noro ir stiprybės

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.05.01 13:41

Lietuvos narystės Europos sąjungoje 15-ųjų metinių proga vilniečiai ir sostinės svečiai galėjo stebėti iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją bei pasiklausyti šventinio koncerto. Renginio metu į „Euroviziją“ šalies atstovą išlydėjo ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Simboliška, kad pirmasis koncerto kūrinys – Jurijaus „Run With the Lions“, kuris jau netrukus skambės didžiausiame ir skambiausiame senojo žemyno dainų konkurse „Eurovizija“. Vėliau koncertą tęsė ir gerą nuotaiką dovanojo grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Nors išlydėtuvių į Tel Avivą vakarėlį Jurijui Izraelio ambasadorius Lietuvoje surengė prieš kelias dienas, šalies atstovui sėkmės „Eurovizijoje“ linkėjo Lietuvos Respublikos prezidentė.

„Vėliava yra simbolinis dalykas, tačiau, jei ji žmogui yra brangi, tampa svarbiu meilės ir pasitikėjimo simboliu, taip pat ir sėkmės nešėju.

Jei visa tai jaučiate mūsų trispalvei, tikiu, kad jei pasiimsite ją su savimi, ji tikrai jums padės ir apsaugos. Linkiu sėkmės ir įteikiu vėliavą, kurią stengiuosi padovanoti tiems, kurie verti ją turėti“, – įteikdama Jurijui trispalvę sakė šalies prezidentė.

Iškart po pasirodymo S. Daukanto aikštėje, portalui LRT.lt Jurijus prisipažino, niekada nesitikėjęs, kad kada nors stovės taip arti šalies vadovės.

„D. Grybauskaitė yra visų laikų mėgstamiausia mano prezidentė. Džiaugiuosi, kad turėjau progą su ja susipažinti ir bent jau trumpai pasikalbėti, – sakė Jurijus. – Labai džiaugiuosi, kad tokią svarbią dieną, prieš pat man išvykstant, būtent ji man įteikė vėliavą. Tai man suteikia dar daugiau noro ir stiprybės kiek įmanoma geriau pasirodyti didžiojoje „Eurovizijoje.“

Kitas Jurijaus pasirodymas – „Eurovizijos“ pusfinalis Tel Avive. Į Izraelį šalies atstovas su visa delegacija išvyksta jau sekmadienį.

Atlikėjas pasakojo, kad jo šeimos nariai konkursą stebės Lietuvoje, tačiau drauge su savimi Jurijus vešis ir mamos padovanotą dramblio statulėlę. „Ką ji reiškia, neatskleisiu, tačiau jį įteikdama mama man pakuždėjo šį tą į ausį, tad būtinai ją pasiimsiu kartu. Statulėlė ir prezidentės padovanota vėliava, tikiuosi, atneš sėkmę“, – sakė dainininkas.

Lietuvos narystės Europos sąjungoje 15-osioms metinėms skirto koncerto akimirkos – nuotraukų galerijoje.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.