Veidai

2019.05.01 10:53

Keira Knightley dėl vaidmens studijavo knygas apie gedėjimą

LRT.lt 2019.05.01 10:53

Aktorė Keira Knightley, geriausiai žinoma dėl vaidmenų populiarių filmų trilogijoje „Karibų piratai“, dėl naujo vaidmens romantinėje dramoje „Svetimi namai“ (orig. „Aftermath“), studijavo knygas mokančias išgyventi sielvartą.

Aktorė prisipažįsta, jog šiam vaidmeniui jai reikėjo šiek tiek daugiau pagalbos, nei įprastai, kad tinkamai perteiktų savo personažo, sūnų praradusios mamos, emocijas.

„Aš skaičiau knygas, susijusias su sielvartu, įskaitant Joan Didion knygą „A Year of Magical Thinking“, kaip ir „Grief is the Thing with Feathers“, kurią parašė Max Porter. Taip pat galėčiau rekomenduoti C.S. Lewis „A Grief Observed“.“ – teigia aktorė K. Knightley.

„Dramoje jūs paprastai susiduriate su veiksmu, kuris priveda prie dramatiškos atomazgos – šiuo atveju, tai būtų jų sūnaus mirtis. Tačiau šis filmas klausia, kas nutinka po to? Kaip jūs, kaip pora išgyvenate kažką, kas yra neįtikėtinai siaubinga? Ir kaip atstatyti santykius.“ – sako aktorė.

„Pamaniau, jos tai yra kažkas, ko aš niekada nesu patyrusi ankščiau.“ – atvirauja aktorė apie savo sprendimą imtis emociškai sudėtingo vaidmens.

Romantinėje dramoje „Svetimi namai“ K. Knighley personažas Rachel Morgan ir jos vyras Lewis, britų kariuomenės pulkininkas, kurio vaidmenį atlieka Jason Clarke, po Antrojo pasaulinio karo atsiduria Hamburge, kad padėtų miesto atstatymo darbams.

Tačiau porą pribloškia netikėta žinia: kadangi miestas sugriautas, didžiuliu namu jie dalinsis su ankstesniais savininkais – vokiečiu našliu (akt. Alexander Skarsgård) ir jo paaugle dukra

„Asmeniškai nežinojau, kad po karo Vokietija buvo okupuota britų kariuomenės, todėl man patiko idėja, sužinoti kaip turi jaustis žmonės, kurie buvo priešais. Tu staiga turi pamatyti žmones kaip žmones, o ne tiesiog kaip blogį esantį kitoje pusėje.“ – priduria D. Britanijos aktorė.

„Tai tikrai sunku padaryti, kai išgyvenote tokius neįtikėtinai sunkius laikus ir visi kažką prarado.“ – mano K. Knightley.