Veidai

2019.04.30 16:35

Paskelbta tarptautinė „Eurovizijos“ komisija: nariu tapo ir Andrius Mamontovas

LRT.lt 2019.04.30 16:35

Antradienį oficialiame „Eurovizijos“ tinklalapyje konkurso organizatoriai paskelbė, kas šiais metais sudarys tarptautinę komisiją, kuri vertins „Eurovizijos“ dalyvių pasirodymus. Lietuvos, kaip ir visų kitų šalių, komisija turės 5 atstovus, o vienas iš jų – dainininkas Andrius Mamontovas.

Didžiosios „Eurovizijos“ nugalėtoją renka ir televizijos žiūrovai, ir specialiai surinkta tarptautinė komisija. Jų balai pasiskirsto po lygiai – 50 proc. galutinio kiekvienos šalies rezultato sudaro komisijos balai, o kitus 50 proc. – publikos.

Antradienį paskelbtas visas būsimos „Eurovizijos“ komisijos sąrašas, kuriame yra 5 Lietuvos muzikos pasaulio profesionalai.

Gegužę Tel Avive vyksiančią „Euroviziją“ vertins dainininkai Andrius Mamontovas, Jurgis Brūzga, Girmantė Vaitkutė, Julija Ritčik ir kompozitorius Vytautas Bikus.

Jiems teko nelengva užduotis – komisijos nariai stebės generalines antrojo pusfinalio ir finalo repeticijas bei po jų atiduos savo balus geriausiai pasirodžiusiems. Pusfinalio ir finalo vakarais šie balai bus susumuojami su televizijos žiūrovų balsais.

Komisijos nariai turi įvertinti atlikėjo vokalinius sugebėjimus, sceninį pasirodymą, dainos originalumą, bendrą pasirodymo įspūdį. Kiekvienas komisijos narys turės įvertinti visų šalių pasirodymus, bet už savo šalį balsuoti negalės.

Kokie yra kitų šalių komisijos nariai, galite sužinoti oficialiame „Eurovizijos“ tinklalapyje.