Veidai

2019.04.30 15:29

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavęs Vaidas Baumila: patekti į finalą ar laimėti – nėra svarbiausia

Dainininkas Vaidas Baumila su Monika Linkyte 2015 metais atstovavo Lietuvai „Eurovizijoje“, pateko į jos finalą ir ten užėmė 18 vietą. Tačiau, portalui LRT.lt sako jis, nei patekti į finalą, nei laimėti šiame konkurse nėra taip svarbu, kaip pasidžiaugti procesu ir atsipalaiduoti.

Atlikėjui V. Baumilai eurovizinė kelionė pažįstama puikiai. 2015 metais jis ją patyrė pats, kai su M. Linkyte išvyko į Austrijos sostinę Vieną atstovauti Lietuvai su daina „This Time“. Tąkart duetui sekėsi neblogai – su nuotaikingu kūriniu ir pasirodymu pasisekė patekti į finalą, o jame jie taip pat neliko nepastebėti.

Tačiau kalbėdamas apie „Euroviziją“ V. Baumila jokių pozicijų nesureikšmina. Šių metų Lietuvos atstovo Jurijaus išlydėtuvių vakarėlyje apsilankęs atlikėjas sako, kad patekti į finalą ar net laimėti – visai nesvarbu.

„Reikia kuo mažiau nervintis dėl to, ar laimėsime. Lietuva niekada nelaimėjo „Eurovizijos“, tai nėra apie ką ir kalbėti. Neturime sėkmės, kurią galėtume pakartoti, turime tik galimybę tai padaryti, todėl reikia tik džiaugtis šia pramoga“, – portalui LRT.lt sakė jis.

Kalbėdamas apie Jurijaus šansus, V. Baumila dar kartą pabrėžė, kad nei finalas, nei pergalė nėra tai, ko turėtume siekti.

„Nėra jokio skirtumo, ar pateksime į finalą – bus arba smagiau, arba mažiau smagu. Bet vis tiek bus smagu. Tiesiog galėsime daugiau kartų pasižiūrėti Jurijaus pasirodymą, jei jis pateks į finalą.

Paskui vis tiek visi lygins šį pasirodymą su kitais buvusiais Lietuvos pasirodymais – kas užėmė aukštesnę vietą, kas geriau pasirodė. Mes visi jau ir taip lyginamės su kitais Lietuvos atlikėjais „Eurovizijos“ kontekste, tai koks skirtumas, ar iškovosime pergalę. Geriau tiesiog pasidžiaukime“, – mintimis dalijosi dainininkas.

Netrukus į Tel Avivą išvyksiantis Jurijus taip pat turėjo galimybę prisidėti prie M. Linkytės ir V. Baumilos eurovizinio pasirodymo – buvo vienas pritariančiųjų vokalistų. Pasak V. Baumilos, Jurijus – darbštus ir susitelkęs, o „Eurovizijoje“ Vienoje jam įspūdį paliko Jurijaus disciplina.

„Ten reikia daug dirbti, bet reikia nepamiršti ir atsipalaiduoti. Jurijus vyksta į Tel Avivą, kuris yra tikrai geras vakarėlių miestas. Aš manau, kad tai ir atostogos, kuriomis reikia mėgautis. Bet Jurijui negresia daug atostogų. Žinau jį nuo Austrijos laikų – jis kiekvieną dieną bėgioja, daro mankštą, yra visuomet pasiruošęs“, – tikino V. Baumila.

Atlikėjas Jurijui linkėjo sėkmės, bet dalytis patarimais nesiryžo. „Nežinau, kaip jam pasiseks. Tai didelis sėkmės faktorius. Daina gera, jis puikus atlikėjas. Bet aš nelošiu spėlionėmis ir tikiuosi, kad viskas jam bus gerai, kad jis išvažiuos patenkintas ir grįš patenkintas. Svarbiausia – jo vidinė ramybė ir vidinė būsena – tai, kaip jis jausis“, – kalbėjo V. Baumila.

Jis sako, kad „Eurovizijos“ laikotarpis atlikėjams būna sudėtingas, todėl didžiausias prioritetas – savijauta.

„Visas tas eurovizinis šurmulys man atrodo netikras. Svarbiausias žmogus yra jis. Žinoma, Lietuva tame kontekste irgi yra labai svarbi, nes visi galvoja, kaip „mes“ pasirodysime. Bet iš tiesų svarbiausia, kaip jis jausis. Kaip jam atrodys geriausia, taip jis ir turėtų daryti“, – tikino V. Baumila.