Veidai

2019.04.29 22:33

Jurijų į „Euroviziją“ išlydėjęs Izraelio ambasadorius Lietuvoje: Tel Avivas nekantriai laukia

Jurijus buvo vienas iš dviejų mano didžiausių favoritų nacionalinėje Lietuvos „Eurovizijos“ atrankoje, portalui LRT.lt sako Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas, linkėdamas sėkmės mūsų atstovui Izraelyje vyksiančiame konkurse.

Izraelio ambasadorius Lietuvoje A. Maimonas pasakoja, kad neseniai iš Izraelio, atvykę jo artimieji patikino, jog šiuo metu Tel Avive – ypatinga atmosfera, persmelkta pasiruošimo ir artėjančio konkurso nuotaikomis.

„Miestas su nekantrumu laukia, kol jo gatves užplūs tūkstančiai „Eurovizijos“ gerbėjų. Žinoma, atvykstančių žmonių gausa labai džiaugiasi ir vietos verslininkai. Su šiokiu tokiu jauduliu miestiečiai laukia šventės ir entuziastingai jai ruošiasi. Visą tą nuotaiką pajuto ir mano šeimos nariai, gyvenantys netoli Tel Avivo“, – sako A. Maimonas.

Izraelyje vykstančią „Euroviziją“ jis stebės per televiziją būdamas Lietuvoje, tačiau džiaugiasi mūsų šalies nacionalinės atrankos pusfinalius bei finalą galėjęs stebėti gyvai. Nors jis sako, kad finale buvo daug puikių kūrinių, Jurijaus daina „Run With the Lions“ buvo viena iš dviejų labiausiai jam patikusių.

„Veikiausiai todėl, kad nacionalinę Lietuvos „Eurovizijos“ atranką galėjau stebėti gyvai, kilo idėja drauge su LRT ir Izraelio ambasada surengti Jurijaus išlydėtuvių vakarėlį.

Jo nuotaiką puikiai papildė linksmos Lietuvos bei Izraelio atstovų atliekamos dainos, skambėjusios visai Europai, o taip pat Izraelio virtuvės skanėstai – falafeliai, humusas, pita ir kita. Manau, kad tai puiki proga pabūti drauge“, – džiaugiasi Izraelio ambasadorius Lietuvoje.

Nors jis džiaugiasi Lietuvos „euroviziniu“ pasirinkimu, pasakyti, ar visiškai džiaugiasi tautiečių pasirinktu Kobi Marimi kūriniu „Home“, šiemet atstovausiančiu Izraeliui, jam sudėtinga.

„Kaip oficialus šalies atstovas turėčiau sakyti, kad esu labai laimingas savo šalies pasirinkimu, tačiau kaip Amiras turiu pripažinti, jog nesu tikras, ar tai nebuvo mano favoritas šių metų atrankoje, nors visų kūrinių pretendavusių atstovauti šaliai ir negirdėjau.

Iš tiesų Izraelyje, ypač socialiniuose tinkluose, vyksta karštos diskusijos dėl šių metų atstovo dainos. Nuomonės labai skirtingos. Manau, kad tai susiję su praėjusių metų Nettos triumfu. Ji iškėlė kartelę ir šių metų atstovui keliami gan aukšti reikalavimai – jo kūrinys turėtų būti bent jau tokio pačio lygio, kaip pernai laimėjęs „I am Not Your Toy“, – svarsto A. Maimonas.

Linkėdamas sėkmės ir Izraelio, ir Lietuvos atstovams „Eurovizijoje“ ambasadorius patikina esąs didelis konkurso gerbėjas jau daugelį metų.

„Stebėjau visas Izraelio pergales. Iki šiol negaliu pamiršti įdomaus nutikimo, kai 1979 m. išvykau į pirmąją savo kelionę užsienyje ir eidamas Amsterdamo gatve, išgirdau Izraelio dainą „Ah-Bah-Nee-Bee“, metais anksčiau laimėjusią „Euroviziją“. Ši daina buvo pirmoji atnešusi Izraeliui pergalę konkurse.

Su džiaugsmu stebėjau, kaip jau 1979-aisiais „Eurovizijoje“ nugalėjo „Hallelujah“, po poros dešimtmečių pergale džiaugėsi Dana International su daina „Diva“, o praėjusiais metais ir Netta“, – prisimena Izraelio ambasadorius Lietuvoje A. Maimonas.