Veidai

2019.04.29 19:26

Jurijaus išlydėtuvių vakarėlyje bičiuliai linkėjo pasimėgauti akimirka: tokia proga gali ir nepasikartoti

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.29 19:26

Savaitės pabaigoje į Izraelį, Tel Avivą išvykstančio Jurijaus išlydėti susirinko gausus būrys bičiulių. Vieni linkėjo nuostabių akimirkų, kiti – šiek tiek jaudulio, suteikiančio pasirodymui tam tikro žavesio.

Muzikos prodiuseris ir šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos komisijos narys Leonas Somovas sako, kad būdavo atvejų, kuomet šalies atstovas pasirodydavo ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos, o stebint jo pasirodymą apimdavo tam tikras nerimas, svarstymai, kaip ta daina atrodys konkurso kontekste.

Tiesa, prodiuseris prisipažįsta, kad šiemet kitų šalių atlikėjų pasirodymų nežiūrėjo ir dainų nesiklausė – nori pamatyti galutinį kiekvieno dalyvio pasirodymą ir įvertinti be išankstinių nuostatų ar lūkesčių. 

„Kalbant apie Jurijų, esu visiškai dėl jo pasirodymo užtikrintas. Manau, kad mano asmeniniai lūkesčiai pasiteisino ir tie balai, kuriuos skyriau jam, būdamas komisijos nariu, tikrai buvo pelnyti. Labai tikiu, kad jo pasirodymas bus išties geras“, – įsitikinęs jis.

Paklaustas, ko nori palinkėti į Izraelį išvykstančiam Jurijui, prodiuseris atsakė, kad truputėlio jaudulio. „Jaudulys reiškia, kad žmogus stengiasi. Jei jis būtų visiškai ramus, nebūtų ir polėkio. Tegul šiek tiek pasijaudina ir gerai praleidžia laiką“, – sakė L. Somovas.

O kelionių ekspertu tituluojamas Rimvydas Širvinskas – Makalius Jurijui kaip tik linkėjo su jauduliu susidoroti: „Kai aš pagalvoju, ką reiškia stovėti pilnutėlėje „Eurovizijos“ arenoje, žinant, kad tave stebi ir milijonai televizijos žiūrovų, aš įsivaizduoju, kokia atsakomybė tenka atlikėjui. Tikiuosi, kad Jurijus susidoros su savo emocijomis ir jei jis jaudinasi, linkiu tą jaudulį nugalėti.“

R. Širvinskas sakosi esąs didelis „Eurovizijos“ gerbėjas, kasmet stebintis konkurso pusfinalius bei finalą. Dažniausiai tai daro bičiulių kompanijoje, o kad būtų smagiau, visi bando atspėti, kas pateks į finalą ar taps konkurso nugalėtoju. Šiemet jis pirmą kartą konkursą stebės pilnutėlėje arenoje Tel Avive.

„Išsipildė mano svajonė – net keturias dienas praleisiu „Eurovizija“ alsuojančiame Tel Avive bei galėsiu gyvai stebėti pusfinalį, kuriame pasirodys Jurijus ir didįjį konkurso finalą.

Nors buvau šokiruotas skrydžio ir viešbučio kainų, suprantu, kad tai renginys sulaukiantis daugybės susidomėjimo“, – pasakoja R. Širviskas, atskleidžiantis, jog tikisi ir Jurijų ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos išvys du kartus.

To paties tikisi ir televizijos laidų, taip pat ir šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėja Gabrielė Martirosianaitė. Ji sako, kad nežinia, ar tokia galimybė pasikartos antrą kartą gyvenime, tad linki šalies atstovui tas kelias minutes įsijausti į dainą, pasirodymą ir tiesiog pasimėgauti.

„Linkiu jam būti toje akimirkoje, negalvoti apie nieką kitą, pamiršti buvusias repeticijas ar kankinusias baimes, negalvoti apie tai, ar pateks į finalą, kokią vietą užims konkurse“, – sako ji.

Televizijos laidų vedėja pasakoja, kad būtinai stebės Jurijaus pasirodymą ir labai jį palaikys, kaip palaikydavo visus mūsų šalies atstovus.

„Eurovizija“ man kutena širdį, iš vidaus. Kiek save prisimenu visada žiūrėdavau šį konkursą, taigi galiu drąsiai save vadinti aistruole. Manau, kad atlikėjams labai svarbus mūsų palaikymas. Juk tai visuotinis konkursas: nei didesnio, nei gražesnio kol kas nėra, todėl man jis labai patinka.

Kadangi jau ne kartą buvau tapusi nacionalinių atrankų vedėja, šis konkursas tapo dar brangesnis. Man ir pačiai labai gera stovėti nacionalinėje „Eurovizijos“ scenoje“, – šypsosi G. Martirosianaitė.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.