Veidai

2013.01.17 15:58

„Eurovizijos“ burtai: Lietuva pasirodys pirmajame pusfinalyje

lrytas.lt2013.01.17 15:58

Lietuvos atstovas Andrius Pojavis pasirodys pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje. Tai paaiškėjo ketvirtadienio popietę, kai Malmėje buvo ištraukti gegužę vyksiančio dainų konkurso burtai. 

Lietuvos atstovas Andrius Pojavis pasirodys pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje. Tai paaiškėjo ketvirtadienio popietę, kai Malmėje buvo ištraukti gegužę vyksiančio dainų konkurso burtai.

Šios ceremonijos metu paaiškėjo ir tai, kad Lietuvos dainininkas pasirodys pirmojo pusfinalio antroje dalyje. Už jį galės balsuoti Didžiosios Britanijos ir Airijos TV žiūrovai, paprastai skiriantys Lietuvai taškų, taip pat – estai, tačiau kaimynai latviai atsidūrė kitame pusfinalyje. Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas sako, kad burtų traukimo rezultatai – palankūs Lietuvai.

A. Pojaviui teko kiek mažesnė konkurencija, nei antrojo pusfinalio dalyviams. Pirmajame pusfinalyje, kuris vyks gegužės 14 dieną, dalyvaus 16, antrajame – 17 valstybių.  Iš abiejų pusfinalių į finalą žengs po dešimt dainų.

58-ąjį sykį vyksiančiame konkurse dalyvaus 39 šalių atlikėjai. Šešių šalių atstovai iškart gavo vietą finale. Tai „Didysis penketukas“ – daugiausiai konkurso rengimą finansuojančių Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Ispanijos atstovai, o taip pat konkurso šeimininkė – Švedija.

Trys iš likusių valstybių iš anksto žinojo, kuriame pusfinalyje pasirodys. Patys konkurso organizatoriai nusprendė, kad Danija dalyvaus pirmajame, o Norvegija – antrajame pusfinalyje. Taip šios šalys suskirstytos, nes abiejų netoli Švedijos esančių valstybių publika gyvai domisi „Eurovizija“, tad nenorėta, kad tarp žiūrovų kiltų peštynės dėl bilietų į pusfinalius.

Iš anksto nuspręsta, kad antrajame pusfinalyje dalyvaus Izraelis – nes pirmojo pusfinalio dieną šioje šalyje minima šventė, neleidžianti varžytis konkurse.

Likusios trisdešimt šalių buvo suskirstytos į penkis krepšelius. Į kiekvieną jų pagal ankstesnių konkursų rezultatus sudėtos šalys, linkusios balsuoti už viena kitą. Konkurso rengėjai nusprendė jas kiek įmanoma išskirti, kad „draugiškojo balsavimo“ atvejų būtų kuo mažiau. Lietuva pateko į vieną krepšelį su Estija, Latvija, Airija, Islandija ir Suomija.

Burtai šįkart nelemia tikslios pasirodymų eigos. Dalyviai suskirstyti į tuos, kurie dainuos pirmoje ir antroje kiekvieno pusfinalio dalyje. Tada juos pagal pasirodymų elementus sudėlios transliacijos scenaristai – taip, kad renginys būtų kuo efektingesnis.

Taip pat burtais nuspręsta, kuriuose pusfinaliuose balsuos „Didžiojo penketuko“ valstybės ir konkurso šeimininkė Švedija.

Pirmajame pusfinalyje, kur dainuos ir A. Pojavis, galės balsuoti Švedijos, Italijos ir Didžiosios Britanijos žiūrovai.

Antrajame pusfinalyje balsuos Prancūzija, Vokietija ir Ispanija.

„Burtų rezultatai – mums palankūs. Gerai yra tai, kad tikrai nereikės pasirodyti pirmiems. Tiesa, išlieka rizika pasirodyti iškart po reklamos, kuri atskirs pirmąją ir antrąją pusfinalio dalį – to pasirodymo numerio irgi visi kratosi“, – sakė Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas.

Jis pasidžiaugė, kad pusfinalyje galės balsuoti ne tik airiai ar britai, bet ir italai.

„Andrius gyvena Italijoje. Visa jo šeima turės malonumą balsuoti“, – juokėsi A. Giržadas.

Naująją sistemą, kai tikslią pasirodymo eigą nulems „Eurovizijos“ prodiuseriai, jis vertina skeptiškai.

„Jie sako, kad taip padaryta, siekiant į transliacijos pabaigą vis augančios renginio dinamikos. Bet tokiu atveju niekas netrukdo jiems patiems pasikviesti patinkančius atlikėjus, sudėlioti taip, kaip nori, ir padaryti šou.

Jei tai – konkursas, pasirodymų eilė turėjo būti nustatytą burtais. Nė kiek neabejoju rengėjų sąžiningumu, bet dabar atsiras kalboms, kad kažkas sugebėjo arčiau prieiti prie organizatorių, todėl gavo geresnį pasirodymo numerį. Atsiras visai nereikalingų sąmokslo teorijų. Bet aš nusiteikęs optimistiškai“, - lrytas.lt sakė A. Giržadas.

Pirmojo pusfinalio dalyviai, dainuosiantys pirmoje renginio dalyje: Danija, Kroatija, Ukraina, Olandija, Austrija, Slovėnija, Estija, Rusija.

Pirmojo pusfinalio dalyviai, dainuosiantys antroje renginio dalyje: Lietuva, Serbija, Airija, Baltarusija, Kipras, Juodkalnija, Belgija, Moldova.

Antrojo pusfinalio dalyviai, dainuosiantys pirmoje renginio dalyje: Latvija, Azerbaidžanas, Malta, Islandija, San Marinas, Makedonija, Suomija, Bulgarija.

Antrojo pusfinalio dalyviai, dainuosiantys antroje renginio dalyje: Izraelis, Norvegija, Albanija, Vengrija, Šveicarija, Gruzija, Graikija, Armėnija, Rumunija. 

Daugiau „Eurovizijos naujienų“ – portale

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt