Veidai

2019.04.28 10:40

Premjerų turą „Lituanica” baigė ypatingoje vietoje

LRT.lt 2019.04.28 10:40

Kaune šeštadienio vakarą simboliškai atgimė legenda – premjerų turą po Lietuvą čia baigė naujausias miuziklas „Lituanica”, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ypatingą vietą legendinės „Lituanicos” istorijoje užimantis Kaunas iki šiol brangina lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno atminimą. Todėl miuziklo scenoje tikroviškai atgimusi tarpukario Lietuvos sostinė užbūrė Kauno žiūrovus.

Būtent laikinojoje sostinėje miuziklas „Lituanica” simboliškai baigė premjerų turą. Šį unikalų miuziklą jau įvertino ir šiltai sutiko Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių publika.

„Tai yra puiki vyro ir moters meilės istorija. O taip pat ir meilės Tėvynei. Tai istorija ir apie draugystę, apie žmonių solidarumą ir apie vieno gražaus tikslo siekimą. Tai labai graži istorija, papasakota labai gražia muzikos ir šokio kalba. Gražu, spalvota, smagu”, – dar po pasirodymo Vilniuje apie miuziklą sakė žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

„Tai kūrinys, kuriame viskas telpa: ir meilė Lietuvai, ir gyvenimas svetur. Žingsnis po žingsnio, ir miuziklo finalas pribloškė patį didžiausią skeptiką. Finalas išspręstas tobulai. Choreografija yra atradimas. Scenoje tobulai juda ne tik šokėjai, bet ir solistai bei aktoriai.

Labai sveikinu kompozitorių G. Venislovą ir libreto autorių bei choreografijos autorę. Įspūdis – pritrenkiantis. Nebelieka nieko kito, kaip tik nubraukti ašarą ir pasididžiuoti, kad esi lietuvis”, – nuomone pasidalino operos dainininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius  Vytautas Juozapaitis.

Miuziklą „Lituanica” stato tarptautinė tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos bei Lenkijos. Pagrindiniai vaidmenys patikėti jaunosios kartos talentams: Vaidui Baumilai (Steponas Darius), Monikai Pundziūtei-Monique (S. Dariaus žmona Jaunutė), Jokūbui Bareikiui (Stasys Girėnas), Rafailui Karpiui, Vidui Bareikiui, Linai Rastokaitei ir kitiems. Tuo tarpu istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai ir S. Dariaus šeimos nariai.

Šiame pastatyme skamba 30 originalių, specialiai miuziklui „Lituanica” sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme. Muziką kuria kompozitorius Gintautas Venislovas, libreto autorius – Martynas Bialobžeskis, režisierius – Mantas Verbiejus, kostiumų dailininkė – Ieva Ševiakovaitė.