Veidai

2019.04.30 08:05

Vytautas Rumšas jaunesnysis: sunkiausia buvo su tėčiu vaidinti tėvą ir sūnų

„Matai, kaip suaugę žmonės velkasi kostiumus, dažosi, gauna kardus ir už tai jiems dar atlyginimą moka! Kas gali būti geriau?“ – apie tai, kodėl nuo mažens norėjo būti aktorius, pasakoja Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Ji įkvėpė tėčio – irgi aktoriaus tuo pačiu vardu – Vytauto Rumšo pavyzdys.

„Jeigu mano tėtis būtų pasistengęs ir parodęs man kitų pavyzdžių, gal aš būčiau daręs kitus dalykus. Bet man tas pavyzdys patiko. Man patiko žaisti, gyventi kitaip, patiko kostiumai, grimas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigė V. Rumšas jaunesnysis.

V. Rumšas ne tik nusekė tėčio pėdomis, bet ir stovėjo ant vienos scenos, o vaidmenį spektaklyje, kuriame pasirodė abu, iki šiol prisimena kaip vieną sudėtingiausių.

„Sudėtingiausias vaidmuo iš psichologinės pusės buvo Leono vaidmuo spektaklyje „Ponai Glembajai“, nes su tėčiu vaidinome tėvą ir sūnų. Trys veiksmai kapstymosi po save ir santykių aiškinimosi. Buvo tikrai sudėtinga“, – sako V. Rumšas.

Tai, kad dviejų aktorių vardai ir pavardės sutampa, atnešė į abiejų gyvenimą ir įvairių kuriozų. V. Rumšui ypač įsiminė viena situacija pasienio kontrolės poste keliaujant į JAV.

Iš pradžių pareigūnai paklausė, kokia yra V. Rumšo profesija. Jis atsakė, kad yra aktorius. Tada pareigūnai pasiteiravo, ar galima jį rasti tarptautinėje aktorių duomenų bazėje.

Suvedę V. Rumšo pavardę sistemoje, pareigūnai pamatė informaciją daugiausiai apie jo tėtį. Tačiau nė akimirkai nesuabejoję, kodėl filmai, kuriuos tėtis vaidino ir sūnaus amžius gerokai skiriasi, be ilgesnių procedūrų įleido aktorių į šalį. Jo bendrakeleiviai pasienio punkte tą kartą užtruko gerokai ilgiau.

Šiuo metu V. Rumšas ne tik vaidina spektakliuose, bet ir veda renginius bei LRT TELEVIZIJOS laidą „Vakaras su Edita“.

 „Viskas miela, nes kiekvienas darbas yra visiškai skirtingas, turbūt negalėčiau ilgai iškęsti pastovumo. Man patinka besikeičiantys dalykai. Taip įpratau. Jei nėra iššūkių, jaučiuosi lyg niekas nevyktų“, – kalba V. Rumšas ir prisipažįsta, kad tikru iššūkiu jam kartais vis dar tampa dienos darbų planavimas ir laiko valdymas.

V. Rumšas nebe pirmą sykį pabrėžia, kad dėl to norėtų turėti vadybininką, kuris dieną galėtų suplanuoti už jį.

„Norėčiau, kad kažkas mane vedžiotų už rankytės“, – juokiasi aktorius.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 04.35 min.):

Labas rytas, Lietuva I dalis. Vytautas Rumšas jaunesnysis: man patiko mano tėčio pavyzdys