Veidai

2019.04.27 13:24

Jolita Vaitkutė sukūrė autoportretą iš baldų ir interjero detalių

LRT.lt2019.04.27 13:24

Įspūdingais sumanymais stebinanti menininkė Jolita Vaitkutė pagaliau pristatė ir savo ypatingą autoportretą. Jį sukūrė iš baldų ir interjero detalių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Anot menininkės, instaliacija iš interjero elementų yra pirmas jos darbas, kuriame panaudota tiek daug didelių objektų bei pirmas jos autoportretas iš daiktų.

„Objektus rinkome porą dienų, privalėjome su jais elgtis itin atsargiai ir pagarbiai, nes jie yra vertingi. Dar nepradėjus buvo aišku, kad iš stambių daiktų nėra taip lengva kurti portretą, kaip iš smulkių, kurie tinka visur.

Įpareigojo ir švari, visiems lankytojams matoma erdvė – tai visai kas kita nei menininko studija, kurioje jis dirbdamas gali leisti sau išsitepti dažais ar kita kūrybos medžiaga. Kai dirbi su gražiais daiktais bei gražioje aplinkoje, turi ir pats gražiai atrodyti“, – šypsodamasi apie savo naują patirtį pasakojo J. Vaitkutė.

Autoportretui iš daiktų sukurti J. Vaitkutė pasirinko savo atvaizdą su skrybėle, kuri padeda atskleisti jos charakterį. Anot jos, ši instaliacija, kaip ir paprastos telefonu sukurtos asmenukės, atskleidžia ir tam tikrą momento nuotaiką, tai yra tam tikras atvaizdo dienoraštis, todėl šį autoportretą iš daiktų būtų galima pavadinti ir kitokia asmenuke.

„Šis darbas irgi yra anksčiau patirtos būsenos užfiksavimas. Žinojau, kaip padaryti, kad tai būčiau aš, kad tai būtų panašu į mane“, – aiškina J. Vaitkutė.  

Didžiausias jai tekęs iššūkis buvo, kad autoportretas gražiai, tvarkingai, darniai atrodytų iš bet kurio taško. Kėdes, aukštas lentynas ir kitus baldus teko derinti su smulkesniais daiktais.

„Nors labiausiai man patinkanti kūrybos medžiaga yra žemė – ji turi stiprų pradą ir yra pati meditatyviausia, o man patinka krapštyti po dulkelę, tačiau visada įdomu ieškoti ir kitokių kūrybinių sprendimų, įveikti iškylančius sunkumus, surasti, kaip ir kuo užpildyti vieną ar kitą kūrinio vietą“, – prisipažįsta menininkė.

Menininkės J. Vaitkutės autoportretą galima pamatyti interjero ir baldų centre „Domus galerija“ Vilniuje iki gegužės 25 dienos.