Veidai

2019.04.28 20:00

„Eurovizijoje“ dalyvavęs Vilius Alesius kviečia palaikyti Jurijų ir bėgti persirengus liūtais

Prieš beveik du dešimtmečius su grupe „Skamp“ „Eurovizijoje“ dalyvavęs Vilius Alesius žino, koks svarbus konkurse pasirodančiam atlikėjui yra palaikymas. Būtent todėl jis ėmėsi organizuoti ypatingą bėgimą, kurio dalyvius kviečia persirengti liūtų simboliais ir taip paskatinti „Eurovizijoje“ dalyvaujantį Jurijų.

Gegužės 12 dieną Vilniaus gatvėse išvydus neįprastai atrodančius bėgikus, nustebti nereikėtų – V. Alesius skatina persirengti liūtais. Taip siekiama atspindėti Jurijaus dainos motyvus ir pavadinimą „Run With The Lions“.

„Kad būtume geriau atpažįstami, būtų smagu panaudoti kažkokią su liūtais susijusią aprangos detalę – tai gali būti marškinėliai su liūto atvaizdu, kepurė ar uodega“, – šypsosi V. Alesius.

Mintis lietuvius suburti šiam ypatingam bėgimui V. Alesiui kilo besisvečiuojant Izraelyje. Būtent ten šiais metais gegužės 14–18 dienomis ir vyks didysis dainų konkursas. Atlikėjas tikina, kad laisvalaikiu mėgsta pabėgioti ir pats, o ypač smagu prabėgti nepažįstamo miesto gatvėmis.

„Būdamas Izraelyje bėgiojau. Mėgstu tai daryti, kai kažkur išvažiuoju – kelionėse smagu pabėgioti po naujas vietas. Taip galima atrasti naujų vietų, į kurias šiaip nenueitum. Bebėgiojant šovė tokia mintis, kodėl gi nepabėgioti su liūtais. Jurijaus dainoje – tiesioginė asociacija į tai, kad galima bėgti. Kviečiu visus prijaučiančius tiek Jurijui, tiek Lietuvai, Lietuvos pasirodymui“, – portalui LRT.lt sako jis.

Apie organizuojamą palaikymo akciją V. Alesius paskelbė socialiniame tinkle Facebook, ten dalinasi ir būsimo renginio detalėmis. „Bėgimas vyks prezidento rinkimų dieną, todėl prieš balsavimą ar po jo kviečiu prisijungti prie neįpareigojančio prasibėgimo maršrutu Vingio parko estrada – Neries krantinė – Šilo tiltas -– Vingio parko estrada“, – kalba dainininkas.

Pasak jo, jokie greičio rekordai bėgime matuojami nebus, todėl dalyvauti gali visi norintys. Svarbiausias čia ne greitis, o palaikymo idėja, sako renginio organizatorius.

„Jei bus norinčių dalyvauti su vaikais, jiems galima sugalvoti trumpesnę distanciją. Po bėgimo su dalyviais galėsime pasidaryti bendrą nuotrauką, parodyti Jurijui ir kitiems, kad jį palaikome kaip Lietuvos atstovą. Be to, Jurijaus asmeniškai nepažįstu ir čia nėra užslėptų reklaminių triukų“, – tvirtina „Skamp“ narys.

Jis su grupe „Skamp“ Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo 2001 metais. Tąkart grupės daina „You Got Style“ ir nuotaikingas pasirodymas pelnė 13 vietą. Kadangi „Euroviziją“ teko išgyventi ir pačiam V. Alesiui, jis palaikymą įvardija kaip itin svarbų.

„Jausti iš draugų ir pažįstamų palaikymą – labai svarbu. Bet jei matai, kad tave palaiko ir kiti, net jei tai daro neįprasta forma, tai padrąsina. Palaikymas svarbus, nes esi atsakingas už visos šalies įvaizdį. Žinoma, nereikia taip rimtai priimti ir nesėkmę. Svarbiausia – nelikti paskutiniam ir dalyvauti, gerai praleisti laiką. Su mūsų visų palaikymu šansas padaryti gėdą mažėja. Tai kaip metafizika – kuo daugiau tikinčių sėkme, tuo ir geresnis“, – įsitikinęs V. Alesius.

Pasak jo, dabar „Eurovizijos“ dalyviams sunkiau – pasikeitus šou formatui ir atsiradus pusfinaliams, konkurso dalyviai turi daugiau atsakomybių.

„Mums nacionalinėje atrankoje taip pat nebuvo ilgo proceso – mes turėjome tik vieną pasirodymą, o komisija ir žmonės balsavo. Man atrodo, dabar žmonės į „Euroviziją“ žiūri su didesniu atsipalaidavimu, nėra žūtbūtinių ambicijų būtinai laimėti. Tai tapo labiau pramoga, o ne kažkokiu sportu“, – teigia dainininkas.

Dalyvavimas „Eurovizijoje“ grupei „Skamp“ atnešė sėkmę ir Lietuvoje: „Be abejonės, „Eurovizija“ – didelė patirtis mums, kaip jauniems atlikėjams. Buvome visiškai „žali“ muzikos versle. Žinoma, dalyvavimas „Eurovizijoje“ davė daug mūsų žinomumui pačioje Lietuvoje. Jei prieš konkursą mus žinojo tik jaunimas, tai po to atpažindavo ir močiutės.“

Jis pasakojo, kad grupės nariams didelį įspūdį padarė „Eurovizijos“ organizacinė pusė, renginio dydis ir tai, kaip rūpinamasi muzikantais, įspūdingos repeticijos.

„Sunkioji dalis yra įdirbis – dainos reklamavimas ir važinėjimas po kitas šalis. Žinoma, tai yra juodas darbas, kurį reikia atlikti, nes tai nėra lengva. Atsakomybės prasme visgi sunkiausia paties pasirodymo metu“, – prisimena V. Alesius.

Jurijui jis pataria pasirodymo metu atsipalaiduoti ir tiesiog mėgauti akimirka. „Juk esi tas laimingasis, kuris ten stovi. Manau, kad Jurijus parodė, jog moka tvardytis su savo jausmais scenoje. Pasijaudinti reikia prieš tai – kad viskas gerai atrodytų, kad būtų gerai nufilmuota. Labai svarbūs yra kamerų rakursai, nes svarbiausia, kad žmonės pasirodymą gerai pamatytų per televizorių“, – sako V. Alesius.