Veidai

2019.04.26 14:26

Gediminas Storpirštis gimtadienį švenčia tęsdamas tėvų tradicijas

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.26 14:26

Pavasariškai šiltą penktadienį aktorius, režisierius ir bardas Gediminas Storpirštis švenčia gimtadienį. Balandžio 26-ąją jam sukanka 58-eri.

„Savo gimtadienius visuomet švenčiu taip pat – drauge su artimaisiais ir bičiuliais. Ta pati draugų kompanija šią dieną susirenka mano namuose jau ne vieną dešimtmetį“, – portalui LRT.lt pasakoja jis.

Šią tradiciją aktorius pasakoja perėmęs iš savo šeimos – kiek tik save prisimena, matydavo tėvų namuose kasmet susirenkančią tą pačią, nuolatinę ir visą gyvenimą tėvus lydėjusią draugų kompaniją. „Man tai labai gražu“, – sako aktorius.

Būtent laikas praleistas kartu, pokalbiai ir bendravimas jam yra didžiausia laimė ir dovana: „Juolab, kad mano šeimos nariai ir draugai – ganėtinai darbštūs ir užsiėmę, tad gimtadienis geriausia proga visiems kartu susirinkti.“

Anksčiau aktoriaus bei bardo bičiuliai laukdavo, kol jubiliatas pasidalys savo kūryba ar dainomis, tačiau ši tradicija nutrūko. „Supratau, kad man užtenka spektaklių ir koncertų, į kuriuos, beje, ateina ir mano draugai. Todėl per savo gimtadienį mieliau noriu pabendrauti“, – sako jis.

Tiesa, yra buvę, kad savo gimtadienio dieną savo talentą bei kūrybą G. Storpirštis dovanoja į koncertą ar spektaklį susirinkusiems gerbėjams.

„Šiemet gimtadienio vakarą pasirodymo nebus, tačiau šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta, mano manymu, labai prasmingos ir vertingos Algimanto Bučio knygos „Lietuvių karaliai ir Lietuvos karalystė de facto ir de jure viduramžių Europoje“ pristatymas. Renginyje atlieku keletą kūrinių. Taigi vienas toks renginys vyko mano gimtadienio išvakarėse, kitas vyks dieną po jo“, – šypsosi aktorius.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt