Veidai

2019.04.25 16:09

Nuomonės formuotojas Naglis Bierancas siūlo jį vadinti menininku

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.04.25 16:09

Vienas žymiausių nuomonės formuotojų Lietuvoje Naglis Bierancas kartais pristatomas kaip profesionalus šokėjas, kartais – kaip ilgą patirtį turintis fotografas. Tačiau jis pats siūlo jį vadinti tiesiog menininku.

„Visų pirma noriu būti Naglis. Tas, kas aš esu. Mane žmonės įvardina kaip šokėją. Tačiau mano šokėjo karjera yra praeities laikas. Ir ta etiketė vis dar klijuojama. Jeigu jos norisi, tai gal reikėtų vadinti tiesiog menininku“, – tikino N. Bierancas.

Jis neseniai išleido knygą „Ateities žmogaus fenomenas“. Anot N. Bieranco, tai nėra autobiografinė knyga. Tačiau joje savęs atvėrė tikina atvėręs labai daug, netgi kalba apie savo pirmus kartus ar buvusius santykius.

 „Labiausiai orientavomės į jaunąją auditoriją, mano sekėjus, kurie mane pažįsta. Knygos kalba yra labai „žalia“, netrūksta ir aštresnių žodžių. Tas žmogus, kuris žino, kaip aš kalbu, mane čia ras ir nenustebs. Tačiau jeigu šitą knygą nusipirks moteris, kuri manęs nėra gyvenime girdėjusi, ir ją skaitys, tai net bijau pagalvoti, ką ji pamanys“, – sakė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs N. Bierancas.

Nuomonės formuotojas atskleidė, kad prasidėjus knygos redagavimo darbams, jis paėmęs į rankas knygą suprato, kad viskas pernelyg aštru. Prie knygos atsiradimo dirbo ištisa komanda, kuriais N. Bierancas sakė pasitikintis. Būtent jie patarė knygoje išlaikyti natūralumą.

Vienas knygos dalis yra skirta pozityvumui. N. Bieranco teigimu, jis visuomet stengiasi skleisti pozityvią energiją. Todėl jam nebuvo sudėtinga apie tai kalbėti.

„Man buvo sudėtingiausios filosofinės temos. Klausimų, kurie man buvo paruošti, aš nežinojau iš anksto, kad negalėčiau jiems pasiruošti. Aš dažnai jaučiausi spaudžiamas į kampą ir būdavo dienų, kai mes neturėdavo jokio rezultato. Galbūt tam įtakos turėdavo nuovargis“, – tikino N. Bierancas.

Pasak knygos autoriaus, jis nesistengė kalbėti lozungais, o remdamasis savo asmenine patirtimi.

„Mes labai nenorėjome piršti savo nuomonės, kad daryk taip arba anaip. Siekėme, kad žmonės skaitydami knygoje stengtųsi atrasti save ar tiesiog raktą į pozityvumą ir laimę. O atsirakinti jau reikės pačiam“, – atviravo nuomonės formuotojas.

Dar vienas knygos skyrius skirtas ir socialiniams tinklams, kurie jo gyvenime užima svarbią vietą. N. Bieranco tvirtinimu, jis vadinamuosius heiterius dažniausiai stengiasi ignoruoti.

„Aš esu nuotaikų žmogus, todėl man kartais norisi atsakyti. Tačiau aš nenoriu tų žmonių „maitinti“, duoti atsako, todėl juos stengiuosi ignoruoti ir nenoriu, kad tokie žmonės būtų aplink mane“, – kalbėjo nuomonės formuotojas.

Daugiau – laidoje (nuo 12:17 val.)

Labas rytas, Lietuva II dalis. Knygą išleidęs Naglis Bierancas: renkuosi gyventi rožiniame burbule