Veidai

2019.04.25 06:57

Motyvacija gerai dienai: Simona Burbaitė ryto neįsivaizduoja be sporto ir estetiškų pusryčių

Šiandien gyvenimo tempas – beprotiškas ir mums nuolat viskam trūksta laiko, bet vis tik turėtume nepasiduoti skubėjimui, stresui ir pirmiausia neužmiršti savęs, portalui LRT.lt sako tinklaraštininkė Simona Burbaitė. Ji pasakoja apie savo ryto ritualus – sportą, pozityvumą ir pusryčius, kurie privalo būti ne tik maistingi, bet ir estetiški.

Tinklaraštininkė, knygos „Tavo geriausia draugė“ autorė S. Burbaitė kiekvieną rytą pasitinka skirtingai, o dienos ritmą padiktuoja tos dienos įvykiai. Tačiau keli dalykai yra pastovūs, o vienas iš jų – sportas.

„Kad ir kaip susidėlioja dienos grafikas, visada stengiuosi atrasti laiko ir sportui – man patinka, kad treniruotės metu kūnas fiziškai dirba, bet protas – ilsisi. Apskritai, fizinis aktyvumas man yra labai svarbus – tai mano gyvenimo būdas. Taip ne tik išlaikau dailias kūno linijas, saugau sveikatą, bet ir atsikratau daugelio ligų“, – sako S. Burbaitė.

Dažniausiai ji sportuoja sporto salėje ir Tailando bokso treniruotėse, o turėdama mažiau laiko – namie. „Judėjimas – lyg „maistas“ raumenims, smegenims, visiems organams. Tai „maistas“ – be kurio mūsų organizmas silpsta, serga ir dar sensta. Judėti turiu nuolat, tad jei nepavyksta pasportuoti salėje ar muay thai treniruotėje – visada renkuosi aktyvų laisvalaikį arba sportą namuose“, – pasakoja ji.

S. Burbaitė tikina, kad didžiausias pretekstas nesportuoti kitiems būna laiko trūkumas. Tačiau tinkamo laiko sportui, prideda ji, niekada ir nebus.

„Jį tiesiog privalome atrasti ir įterpti į savo dienotvarkę. Pavyzdžiui, jei žinau, kad manęs laukia užimta diena – keliuosi bent valanda anksčiau, kad spėčiau pasportuoti prieš darbo dieną. Taip pat savo ryto neįsivaizduoju be juodos kavos puodelio“, – LRT.lt sako tinklaraštininkė.

Kita svarbi jos ryto veikla – pavalgyti sočius ir maistingus pusryčius. „Nepavalgiusios manęs niekas ryte neišvarys iš namų“, – šypsosi S. Burbaitė.

Net jei spaudžia laikas, ji niekada nepatingi atsikelti anksčiau ir neskubėti, pasiruošti ne tik sveikus, bet ir gražius pusryčius: „Man tai turi būti estetiška. Galiu pamiršti, nespėti, nenorėti vakarienės, bet pusryčių – niekada. Tai garantuotas energijos užtaisas visai dienai“, – teigia ji.

Savo pusryčius S. Burbaitė vadina karališkais. Dažniausiai ji renkasi maistą, kuris neapsunkina virškinimo, bet teikia energijos. Tai įvairios nesaldintos ir ilgai verdamos grudų košės, vaisiai, kiaušiniai, duonos sumuštiniai.

„Dažniausiai renkuosi avižų, grikių, ruginių, miežių ar perlinių kruopų košę. Jas kiekvieną rytą keičiu, kad organizmą aprūpinčiau įvairiomis maisto medžiagomis ir išvengčiau monotonijos. Košę gardinu cinamonu, kurį labai mėgstu, kitais prieskoniais, pavyzdžiui, kardamonu, gvazdikėliais ar džiovintų daržovių prieskoniais, uogomis, įvairiomis sėklomis, sūriu, daržovėmis“, – vardija tinklaraštininkė.

S. Burbaitė savo būsimą dieną dažniausiai planuoja vakare, mėgsta susidėlioti ir savaitės planus: „Yra posakis – rytojaus diena prasideda šiandien. Maistą stengiuosi pasigaminti namuose ir visur su savimi nešiotis maisto dėžutę. Juokiuosi, kad tai mano gražiausias aksesuaras. Stengiuosi niekada labai smarkiai neišalkti ir nesijausti prastai – visada susiplanuoju valgymus ir reguliariai maitinuosi.“

Tinklaraštininkė sako, kad pozityviai praleisti dieną kiekvienam padėtų tam tikras nusiteikimas. „Kiekvienam noriu pasakyti, kad dabar yra tinkamiausias laikas gyventi tokį gyvenimą, kokio visada norėjai. Tereikia atvirai atsakyti sau, kiek vietos gyvenime skiri viskam, kas šiandien vyksta ir kiek džiaugsmo tau tai teikia?“ – svarsto S. Burbaitė.

Pasak jos, dauguma žmonių nemoka atsipalaiduoti, per daug skuba, o poilsiui ir sau laiko skiria per mažai.

„Kartais man atrodo, kad gyvename tarsi nemirtingi. Per daug planuojame, nesugebame atsipalaiduoti, viską itin sureikšminame, visur be paliovos lekiame ir skubame, o sustoti, pasimėgauti dabartimi ir pabūti tiesiog su savimi nespėjame. Šiandien gyvenimo tempas – beprotiškas ir mums nuolat viskam trūksta laiko. Bet vis tik turėtume nepasiduoti skubėjimui, stresui ir pirmiausia neužmiršti savęs“, – sako ji.

„Man taip pat prireikė laiko išmokti sufokusuoti dėmesį į veiklas, emocijas, žmones, kurie mane džiugina ir nešvaistyti laiko veltui tam, kas nekelia teigiamų emocijų. Manau, tai didysis gyvenimo variklis ir jėga. Kiekvienam linkiu iš visos širdies įsimylėti gyvenimą ir pasiimti iš jo viską, ko trokšti“, – priduria S. Burbaitė.