Veidai

2019.04.21 12:33

Daktaras Unikauskas: ar tapti laidos vedėju, svarsčiau maždaug septynias minutes

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.04.21 12:33

Laida „Klauskite daktaro“ televizijos ekranuose gyvuoja jau šešerius metus. Per šį laiką jos vedėjas prof. Alvydas Unikauskas palietė ne vieną sveikatos temą ir tik maža dalis jų kartojosi. Gydytojas atskleidė, kad pasiūlymą tapti laidos vedėju jis apsvarstė maždaug per septynias minutes, tačiau prieš tai uždavė svarbų klausimą.

„Man atrodo, kad paskutiniu metu nieko neveikiu, tik kalbu apie sveikatą. Aš nuo šios temos pavargau“, – į laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjos Ugnės Galadauskaitės klausimą, ar norėtų labiau kalbėti apie sveikatą, ar kitomis temomis, šmaikščiai atsakė A. Unikauskas.

Jis atskleidė, kaip tapo laidos „Klauskite daktaro“ vedėju. Ar priimti tokį pasiūlymą, A. Unikauskas svarstė maždaug 7 minutes.

„Paskutinę atostogų dieną voliojausi lovoje, ilsėjausi, ir man apie 11 valandą paskambino kolegė rezidentė ir paklausė, ar nenorėčiau pakalbėti su vienos televizijos atstovais dėl kažkokios laidos. Tuomet pagalvojau, kad mane kvies pakalbėti laidoje. Vėliau, tos pačios dienos pavakary, susitikau su prodiuseriu savo kabinete ir klausiu, kokia bus laida ir apie ką bus kalbama. Tada man pasakė, kad aš reikalingas kaip laidos vedėjas“, – papasakojo A. Unikauskas.

Gydytojo tikinimu, didelę įtaką jo apsisprendimui turėjo atsakymas į klausimą, ar laidoje bus reklamuojami kokie nors vaistai. Kai A. Unikauskas gavo neigiamą atsakymą, jam viskas tapo aišku.

„Man reikėjo vieno vienintelio dalyko, kurį jis užtikrintų, ir tai padarė. Iki šiol šventai laikosi savo žodžio. Už ką jam nuolat esu dėkingas“, – gražių žodžių negailėjo savo prodiuseriui.

A.Unikauskas prasitarė, kad anksčiau, dar iki pasiūlymo, turėjęs minčių apie nuosavą laidą, nes buvo susikaupę informacijos, kurią jis norėjo plačiau paskleisti.

Anot jo, kiekvienai laidai, kurios yra labai skirtingos, tenka ruoštis, tai yra daug skaityti. Pradžioje pasiruošimas užtrukdavo kur kas ilgiau nei dabar.  

„Aš savo gyvenime, kai buvau studentas, kai pradėjau dirbti gydytoju ir dėstyti studentams, niekada tiek nesimokiau, kiek man tenka mokytis dabar, ruošiantis laidai. Jau pradedu netgi pasimesti tarp tokios masės informacijos“, – tikino A. Unikauskas.

Pasak jo, laidos reitingai atskleidžia netikėčiausius dalykus, nes žmonės retkarčiais susidomi tokiomis temomis, kad net nustebina patį gydytoją.

„Visai neseniai visus labai sudomino tema – košės. Man asmeniškai: košė ir yra košė, ką apie ją kalbėti. Yra temų, kurios žmonėms labai rūpi. Vieną kartą jas pavyksta įdomiau pateikti, kitą – ne taip įdomiai“, – kalbėjo A. Unikauskas.

Pasak jo, temos laidose kartais kartojasi, nes apie vieną ar kitą dalyką atsiranda naujesnės informacijos ar sugalvojama ją pateikti kitu rakursu.

„Jeigu mane patį tema labai domina, tai tada esu pilnas entuziazmo“, – šypsojosi A. Unikauskas, tačiau išskirti vienos temos nedrįso.

Gydytojas neslėpė, kad prie jo dažnai prieina žmonės klausdami patarimų, todėl per dieną jis konsultacijų turintis begalę. Ir kiek gali, tiek kiekvienam stengiasi patarti.

Plačiau – laidos įraše (04:04 val.)

Labas rytas, Lietuva I dalis. Alvydas Unikauskas: patirtys televizijoje

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt